• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l ryuboku

Jól néz ki az akid! Mutathatnál közelebbi képet a beömlőről. Hogyan és miből készítetted?
 
oRphEus said:
Jól néz ki az akid! Mutathatnál közelebbi képet a beömlőről. Hogyan és miből készítetted?

Köszi Orph! :)
A beömlől vastagfalú műanyag csőből készültek. Ha jól emlékszem, valamilyen gyereksátor merevítését végezték még anno... Van belőle még pár szál, azokat használgatom ilyen célra. Homokkal töltöm fel a levégott darabokat, a 2 végét meg beragasztom szélessávú ragasztószalaggal. Hőlégfúvót fölállítom, aztán fölötte szépen elkezdem melegíteni. Satuba befogott pl. hengeres fadarabon a kívánt formára hajtom. A beömlők végét kicsit tágítottam is, és reszelgettem. Hát ennyi a titka. :)

A szívóág:

4807514765_30848993de.jpg

4808134538_1f22fdf777.jpg

A beömlők:

4807517639_27a8c2b33c.jpg

4807518523_443b723914.jpg

Ő még nincs bekötve, de már készül a hajtómű : :)
4808138010_0398f3a580.jpg
Lényege, hogy lefelé nyomja majd a vizet a mulm miatt.
 
katroc said:
Ő még nincs bekötve, de már készül a hajtómű : :)
4808138010_0398f3a580.jpg
Lényege, hogy lefelé nyomja majd a vizet a mulm miatt.

Érdekes elképzelés. Így elsőre elvben még működhet is, rásegíthet a körkörös áramlásra. Kíváncsi leszek, hogy fog beválni a gyakorlatban.
 
Igen, remélem fogja segíteni az áramlást. Kipróbáltam már ideiglenesen, és működik. Rá lesz még kötve a CO2 is.
 
Régen írtam már, igaz sok minden nem történt. A napokban zajló DC vita után felbuzdulva csináltam még egy mérőt, és az aki 2 végében szépen elhelyeztem a már 2 checkert. Összedobtam még egy külső szűrőt az aki másik végébe, így már úgy ahogy elégedett vagyok az áramlással. A CO2 ellátásom is bővült. Egy klímagázt tartalmazó palackot kiürítettünk, csináltunk bele vákuumot, majd kb. 20bar nyomásnak megfelelő CO2-t töltöttünk át egy hegesztő palackból. Némi utómunkálat után összetoldozgattam, míg levegőcsőhöz kompatibilis méretet nem kaptam. A végére dobtam egy porlasztót. :roll:
Majd teszek föl képet a bővült technikáról, és az akiról is. Jelenleg, a CO2 elhanyagolása végett szerintem kaptam egy kevés fonalalgát. :x Most egy kis FAN mini oldja be az egyik oldalon, a másikon pedig a porlasztó ereget.
 
Sziasztok!
Kis helyzetjelentéssel érkeztem, illetve pár képpel. :)
Úgy döntöttem, hogy az algák miatt csinálok egy 2-3 napos Black out kúrát. Fonalalgából is halásztam ki vagy 15cm-es darabot, és úgy gondoltam nem várok tovább. Én egyértelműen a nem megfelelő biológiai szűrést hibáztatom, mely nem volt képes lebontani az ammóniát, így szabad út volt az algáknak. Nem súlyos a helyzet, de nem akarom, hogy az legyen. Ma csináltam egy 50%-os vízcserét, aztán késő este kartonnal betakarom az akit.
Új növény került az akiba, ami szerintem kellett is bele, mert elég üres volt a jobb oldal. Így most talán aranymetszésben van egy cryptocoryne wendtii. Jót tett a sok zöldnek egy kis vörös. Aztán majd úgy is növöget csak.
A zselés CO2 ideje pont lejárt, úgy hogy a sötétítő kúra alatt kényelmesen összedobok immáron 2 palackot.
Egyelőre ennyi, pár nap múlva jelentkezek. :)

Pár kép utolsó körökben:

4894970184_ecb1d17e04_z.jpg


4894371959_7ccd9c0894_z.jpg


4894973280_7909a346de_z.jpg


4894381049_4b50fb489c_z.jpg


4894384725_92218dd843_z.jpg
 
oRphEus said:
katroc said:
Ő még nincs bekötve, de már készül a hajtómű : :)
4808138010_0398f3a580.jpg

Lényege, hogy lefelé nyomja majd a vizet a mulm miatt.

Érdekes elképzelés. Így elsőre elvben még működhet is, rásegíthet a körkörös áramlásra. Kíváncsi leszek, hogy fog beválni a gyakorlatban.
Ezt a lefelé való áramoltatást egy kicsit át kellene gondolni, mivel így fel fogod kavarni az akv. alján leült ammóniát.
Szép az akv.
 
Szia!
Igazándiból annyira erősen nem nyomja a szűrő. A cél meg pont az volt, hogy a mulm bekerüljön az áramlatba, és lehetőleg eljusson a szívóágig, ahonnan ugye a szűrőbe kerül. Hát nem tudom, ha tényleg ekkora kavarodást okoz, és emiatt kaptam algákat... Nem örülnék neki. :crazy:
 
Konen said:
Ezt a lefelé való áramoltatást egy kicsit át kellene gondolni, mivel így fel fogod kavarni az akv. alján leült ammóniát.
Szép az akv.
Amit aztán - ha elég jó az áramlás - a szűrő beszív, a bacik meg lebontják. Ez miért baj?
 
oRphEus said:
Konen said:
Ezt a lefelé való áramoltatást egy kicsit át kellene gondolni, mivel így fel fogod kavarni az akv. alján leült ammóniát.
Szép az akv.
Amit aztán - ha elég jó az áramlás - a szűrő beszív, a bacik meg lebontják. Ez miért baj?
Ha már a mulm kavarodik az alján akkor az ott leült ammónia is felkavarodik. Az én akváriumom alján szemmel alig észrevehető áramlás van még arra is odafigyelek, hogy algakaparáskor az akv. alja felé lassítok. Nekem a nagy növény sűrűség miatt vannak olyan helyek az akv.-ban ahol szinta nincs is áramlás.
 
Konen said:
oRphEus said:
Konen said:
Ezt a lefelé való áramoltatást egy kicsit át kellene gondolni, mivel így fel fogod kavarni az akv. alján leült ammóniát.
Szép az akv.
Amit aztán - ha elég jó az áramlás - a szűrő beszív, a bacik meg lebontják. Ez miért baj?
Ha már a mulm kavarodik az alján akkor az ott leült ammónia is felkavarodik. Az én akváriumom alján szemmel alig észrevehető áramlás van még arra is odafigyelek, hogy algakaparáskor az akv. alja felé lassítok. Nekem a nagy növény sűrűség miatt vannak olyan helyek az akv.-ban ahol szinta nincs is áramlás.

Akkor had ragadjam meg az alkalmat. :D Gondolom halak is vannak az akidban. Mit csinálsz a halak végtermékével? :) Mert én egyszerűen ha heti 2x takarítanám, akkor nem lenne zavaró. Megjegyzem, egy pár centis ancim van... Ja, és nem etetem.
 
katroc said:
Konen said:
kb 15 garnéla is van az akv.-ban.

Oké oké! :D Akkor még azok is ürítenek... De talajporszívózás vagy ilyesmi? Vagy ezt hogyan oldod meg?
Nálam atisztítás annyiból áll, hogy heti 30%-os vízcserét csinálok 100%-os ozmós vízzel, amit ásványi sókkal visszadúsítok. A szűrőm pedig csak 300l/h teljesítményű. minden héten kitakarítom a ki és befolyó csöveket.
 
Konen said:
katroc said:
Konen said:
kb 15 garnéla is van az akv.-ban.

Oké oké! :D Akkor még azok is ürítenek... De talajporszívózás vagy ilyesmi? Vagy ezt hogyan oldod meg?
Nálam atisztítás annyiból áll, hogy heti 30%-os vízcserét csinálok 100%-os ozmós vízzel, amit ásványi sókkal visszadúsítok. A szűrőm pedig csak 300l/h teljesítményű. minden héten kitakarítom a ki és befolyó csöveket.

Csak 300l/h? :O Értem, köszi az infót. Nálam 2 szűrő is megy, 2* 1000l/h... Bár az egyikben most raktam rendet, hogy működjön is.
 
katroc said:
Konen said:
kb 15 garnéla is van az akv.-ban.

Oké oké! :D Akkor még azok is ürítenek... De talajporszívózás vagy ilyesmi? Vagy ezt hogyan oldod meg?
A tavalyi akváriumomnál én is mindig talajporszívóztam, küzdöttem is az algákkkal.
 
Konen said:
katroc said:
Konen said:
kb 15 garnéla is van az akv.-ban.

Oké oké! :D Akkor még azok is ürítenek... De talajporszívózás vagy ilyesmi? Vagy ezt hogyan oldod meg?
A tavalyi akváriumomnál én is mindig talajporszívóztam, küzdöttem is az algákkkal.
Nem érzek összefüggést a kettő között. Ha teheted, érdemes felszippantani a végterméket, tehermentesíteni így az akvát. Nálam eleocharis gyep van, de még így is kiporszívózom kicsit, a többi meg lebomlik. Na de, hogy azért ne irányítsuk lefele, mert felkavarodik az ammónia :?: :eek: Akkor már rég rossz. Akkor már állítsuk is meg a szűrőt, fel ne jöjjön:)
Épp az ellenkezőjére kell törekedni: körkörös mozgás legyen mindenhol, had dolgozzon a szűrő, ne legyenek holt pontok, ahol bedöglik a víz. Így ammónia sem lesz lent.
Persze 300l/h-s szűrővel én sem nagyon ugrálnék. Az tényleg csak felkavarja a dolgokat, le ne bontja (sebességéből feltételezem kis belső vagy külső). Ha 300 Lph mellé több literes tartály is társul, akkor természetesen jobb a helyzet. Alapból kis AquaEL-FAN belső szűrőre és társaira gondolok, melyek egymaguk alkalmatlanok növényes akváriumban. Ha komolyabb, minőségi külső szűrőd van, úgy OK :thumbup: , de az áramlásra akkor is érdemes figyelni ;)
 
Szia!

Én azért nem használok nagyobb áramlású szűrőt mert nagyon sűrűn be van ültetve az akv.. A szűrőm egy ADA Super Jet ES600
A talajszinten a lebontást az akv. végzi Bacter100 és Clear Super van a talajban+ rendszeresen adok hozzá Bacter Ball-t és Green Bactert.
 
Back
Oldal tetejére