• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l ryuboku

katroc

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Fülöp Péter vagyok, körmendi lakos, és már egy ideje tanulmányozom az akvakertészet művészetét. Több kisebb, nagyobb kudarc után úgy gondoltam elindítom az első amolyan igazi növényes akimat. Akkor pár adat első soron:

Akvárium : 54l, (60x30x30)

Világítás : DIY függesztett armatúra készül, 2*24W (T5 HO F24W/T5/865 daylight 6500K 16x549mm)

Szűrés: DIY külsőszűrő, EHEIM 1002-es szivattyúval. (Teljesítmény: 1000 l/h, emelési magasság: 2 m, fogyasztása: 23 W

CO2 : Zselés élesztős módszer, tűszelep, mágnesszelep, Green Aqua diffusor. Még nincs eldönte, hogy a kics, vagy a nano változat lenne jobb.

Fűtés : nincs

Hűtés : PC REVOLTEK 9 cm-es extra ventilátor 2 db ( vateráról) 12V, 200mA

Talaj : Általános talaj : aprókavics, (2-3 mm), Táptalaj : JBL Aqua basis plus

Tápozás : Green Aqua Micro, Macro, Easy Carbo.

Növények :

Microsorum pteropus
Vallisneria nana
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii ”green”
Jávai moha
Cryptocoryne parva

Hardscape : szőlőtőke, bazalt

Egy kép a tervezgetésről:

4750992569_19da0bf01e_b.jpg

Szívesen várok ötleteket, véleményeket, kritikát! :)
 
Nem szeretek beleszólni az első elrendezésbe, mert mindenki maga tudja mi a végső elképzelés, mi a cél.
Esetleg annyit, hogy a köveket próbáld a természetben is előforduló szempontok szerint elhelyezni.
Így kicsit szabályosnak hat.
A víz a nagy kövek tövébe többnyire kisebbeket gördít, próbáld kicsit csoportosítani, kevésbé szabályosan, de az egyensúly megtartása mellett.
Én tennék a fák tövébe is és mikor behelyeztem a köveket megszórnám még kaviccsal, úgy természetesebbnek hat, ha a kövek beleülnek jobban a talajba.
 
Hali!
A szőlőtőkék nagyon tetszenek ;) ,csak Patzunak igaza van,kicsit mesterkélt hatást kelt.Még az élesztős co2-be kötnék bele,nem biztos,hogy jó ötlet mágnesszeleppel éjszakára elzárni a pet palackot,azért nem túl nagy nyomásra tervezték.De ha nem abból csinálod akkor nem szóltam :)
 
Az elrendezésem még csak egy elgondolás volt, és igen kicsit még mesterségesen hat az egész. Megpróbálok valami természetesebb képet kihozni belőle.
A CO2-vel nincs probléma, visszaválthatós keményfalú colás palack, tuti bírja a nyomást. Teszteltem a rendszert, tűszelep elzárásával sem történt semmilyen baleset. :) Bízom hozzá, hogy jó lesz!
 
Nem fogja bírni :\
Nem a palacknál fogja eldobni magát hanem ahol a csövet bevezetted. A szabadban teszteld le, hogy biztosan állítsd, hogy kibírja!.. de nem fogja. és összeszedsz akkora nyomást, hogy a kis lyukon irdatlan erővel fog kispriccelni. nekem ezt 5 óra alatt produkálta, de ha csak 4et alszol akkor jó lehetsz :)

update: közben írtad hogy tesztelted. hogyan?
 
Hát nem tudom, lehet akkor, hogy vhol szelel a rendszer. Én a tűszelepet közvetlenül a kupakba tettem bele.

4751625468_63b5dfe6b2_b.jpg

A tesztelés egyszerű volt. Estére elzártam a tűszelepet teljesen. :D Reggelre rendesen volt benne nyomás, de mivel ki is nyitottam nem volt gond...Minden nap kevesebb lesz benne a nyomás, és az esély arra hogy szétrobban. :) Szóval az a lényeg, hogy nem mágnesszeleppel teszteltem, hanem sima elzárással.
 
Egy kép a szűrőről. Ő most ideoglenesen egy 70l-es akváriumban megy lassan egy hónapja, hogy az új akiba már a bacikkal ne kelljen foglalkozni. :)

4750982553_505731e420_b.jpg
 
Jól néz ki a házi szűrőd! Gratulálok :thumbup: Ötletes a tömszelencés csatlakozó.
 
Proci said:
Jól néz ki a házi szűrőd! Gratulálok :thumbup: Ötletes a tömbszelencés csatlakozó.

Köszi Proci!
Nagy nehezen, de elkészült!Ja és köszi a segítséget! :thumbup: ;)
 
Sziasztok!
Folytatom a naplómat tovább, hiszen az aki a napokban elnyeri végleges formáját.
Tegnap nekiláttam a hely kialakításának, hát mit ne mondjak eléggé megizzasztott ez a 30°C-os szobahőmérséklet.

Első feladat az volt, hogy a régi, 70l-es hátterezett akváriumot leengedem, illetve a féltve őrzött növényeimet megmentem. 2 halacskával együtt bekerültek egy festékes vödörbe, aztán bele gyors a levegőztető. ;)

4756034420_4b78a3056e.jpg
4755395463_88edecc386.jpg

A szűrőt szétszedtem, muszáj volt kipucolgatnom, mert elég sok mulmot összeszedett a70l-es akiból.  Gyors összerakás, majd el is indítottam egy kannában.

4755395559_716fa7175f_b.jpg

A szekrény alá bekerült egy plusz merevítés, mert az előző aki alatt kicsit hasasodott…. Eljutottam végre az akváriumig. Fölkerült a polcra, alatta polifoammal, és kezdődhetett is az aljzat bepakolása.

Első körben JBL Aqua Basis Plus került bele, 2,5l. Úgy gondoltam, hogy erre borítok egy jó adag égetett agyagot, mivel az általános aljzatom sima kavics lett. Az agyagnak a bufferelő képességét szeretném kihasználni, hogy kicsit tartsa meg a tápanyagokat. Erre a 2 rétegre került egy elválasztó műanyag háló, amolyan szúnyogháló szerűség. Erre pakoltam a 2-3 mm-es kavicsot. Hát az aljzat az körülbelül ennyiben ki is merült. ;)

4756033294_4e6689bc11_b.jpg
4756033424_baa87da694_b.jpg
4755394481_7258cfe5df_b.jpg
4756033710_68ed73d106_b.jpg
4756033844_4256b1f84f_b.jpg
4756034004_5b4bbe5657_b.jpg


Ez után jött a dolognak az izgalmasabb része. A tereprendezés. Bekerültek a szőlőtőkék még egy újabb „lekérgezés” után, és a bazalt kövek.
4755395061_648a7f8c40.jpg

Hát ez a dolognak a legnehezebb része. Olyant összehozni, ami természetes, de mégis egyedi. Hát nem tudom hogy sikerült, bízom benne, hogy majd megmondjátok ti!  A növényeim Kedden érkeznek, addig üresen járatom az akit, és még a világítás is készül. Most egyelőre bacikat eregetek a vízbe, Sera Nitrivec formájában.
 
Köszi, igyekszem! Bár a növények felől nem aggódok egyáltalán, tudom hogy megbízható forrás! Előre is köszönet Gábornak, és a Tropicalfishnek! :thumbup:
 
Én egy hete rendeztem át az akit,hát nem kis feladat!
Sok sikert kívánok és várjuk a képeket!

Üdv Jani.
 
Köszi!
Holnap jönnek meg a műszereim! :D Egy 30cm-es anatómiai csipesz, és egy hajlított 13cm-es olló. :thumbup:
Majd őket is megosztom! :)
 
Sziasztok újra!

Véégre a helyére került a világításom! Az akit kedden berendeztem! Köszönöm szépen a növényeket Gábornak, Petinek és Kovkának! :D

A végleges növénylista:

Pogostemon helferi
Vallisneria nana
Eleochris parvula
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii "green"
Bolbitis heudelotii
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus " narrow"
Vesicularia dubyana

Keddre ígértem a képeket is, de úgy gondoltam, hogy a világítás sokat javít majd rajtuk! Hát akkor most várom a véleményeket!

4772090322_3dacf40164_b.jpg

4772090672_80d5c3b87f.jpg
 
katroc said:
Na, ma meg is hozta a GLS futár a szerszámaimat! :)

Ezek szerint megbizható forrás volt. :)

Kellemes látvány az akid.Egyetlen bajom vele,hogy nem emelted meg az ajzatot hátul,pedig van elég anyag hozzá.
Még kicsit nyers,de ha benövik a növények,nagyon szép lesz.
 
Szia!
Szép lett az akvárium a növényekkel, most már csak várni kell a dzsungelre. :wave:
Látom a kis atman-t áramoltatónak használod? :D
Jó a kifolyó csöved is. Sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére