• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok! :unsure:Sajnos nem várt pénzügyi feladatok elé nézek... Mikor elkezdtem kertészkedni (vagy csak hittem, hogy elkezdtem) még nem voltam tisztában minden kiadással és habár sikerült összerakni végig a költségvetésem peremén táncoltam, és most elérkezett a pillanat, mikor meg is haladtam. Szóval most még megveszem hozzá a tápokat, és az akvárium tartalmát elkezdem kiárulni, majd a megmaradt tápot is. Aztán akkor áll megint munkába az üveg ha lesz dodó üzemeltetni. Ha rendesen megtervezett vásárlás lett volna, akkor bizonyára nem 140-es üveggel kezdek, de nagy eséllyel egy 60-ast is le kellene most állítanom. Na tehát ez a helyzet meg az alá, fölé, mellé, kapufa.:D
Nem tölt el boldogsággal a helyzet, de nagyon szerettem ezt a tartályt, és ennek köszönhetően majd tapasztaltabban nézhetek az új kihívások elé, HA majd lesz miből. Vélhetően a mai napon nyitok egy saját bazáros topicot és közlöm mim van és mennyit szeretnék érte. Nagyon köszönöm mindenkinek aki segített, ha csak egy szóval is... következik egy OFF időszak.:lurking:
 
Rossz az ilyeneket olvasni. :( Az viszont pozitív, ahogy hozzáállsz: nem kifogásolsz, hanem beismersz, a lelkesedés pedig megmaradt. Szerintem sokunk nevében állíthatom, hogy várunk vissza, egy új naplóval, és stabilabb háttérrel! :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Azt megértem, ha szükséged van a felszerelés értékére. De valahogy mégis az jött le a bejegyzésedből, hogy az üzemeltetést nem tudod most finanszírozni. A tápokon kívül mi költséget emészt még az akvárium? Azért kérdezem, mert hirtelen én se tudom, az 1-2 ezer forintok nálam "elvesznek" a rezsidíjak között. Tudom, van még villany-, vízszámla, de ez összesen nem nagyon lehet több havi egy ezresnél. Mi van még?
Szerk: egy még eszembe jutott, a CO2. Ezt ugye nem havi részletekben fizetjük, ezért nem ugrott be. Ez is kb 1000-1500/hó.
 
Azt megértem, ha szükséged van a felszerelés értékére. De valahogy mégis az jött le a bejegyzésedből, hogy az üzemeltetést nem tudod most finanszírozni. A tápokon kívül mi költséget emészt még az akvárium? Azért kérdezem, mert hirtelen én se tudom, az 1-2 ezer forintok nálam "elvesznek" a rezsidíjak között. Tudom, van még villany-, vízszámla, de ez összesen nem nagyon lehet több havi egy ezresnél. Mi van még?
Szerk: egy még eszembe jutott, a CO2. Ezt ugye nem havi részletekben fizetjük, ezért nem ugrott be. Ez is kb 1000-1500/hó.
Azért van mindig valami kiadás... ha nem növénytáp, akkor fénycsőcsere a lámpában, CO2 palacktöltés, DC reagens, egyéb víztesztek, vagy épp eltörtem az üveg kifolyót, tönkrement a fűtő, ereszt a szűrő, beteg a halam, stb. Értelemszerűen kinek mi...de valami apróság mindig van.
 
Sziasztok! :unsure:Sajnos nem várt pénzügyi feladatok elé nézek... Mikor elkezdtem kertészkedni (vagy csak hittem, hogy elkezdtem) még nem voltam tisztában minden kiadással és habár sikerült összerakni végig a költségvetésem peremén táncoltam, és most elérkezett a pillanat, mikor meg is haladtam. Szóval most még megveszem hozzá a tápokat, és az akvárium tartalmát elkezdem kiárulni, majd a megmaradt tápot is. Aztán akkor áll megint munkába az üveg ha lesz dodó üzemeltetni. Ha rendesen megtervezett vásárlás lett volna, akkor bizonyára nem 140-es üveggel kezdek, de nagy eséllyel egy 60-ast is le kellene most állítanom. Na tehát ez a helyzet meg az alá, fölé, mellé, kapufa.:D
Nem tölt el boldogsággal a helyzet, de nagyon szerettem ezt a tartályt, és ennek köszönhetően majd tapasztaltabban nézhetek az új kihívások elé, HA majd lesz miből. Vélhetően a mai napon nyitok egy saját bazáros topicot és közlöm mim van és mennyit szeretnék érte. Nagyon köszönöm mindenkinek aki segített, ha csak egy szóval is... következik egy OFF időszak.:lurking:
Ezt szomoruan hallom, de csatlakozok @Jopet kollegahoz, mi az amit a tapokon kivül nem tudsz finanszirozni?
Vagy alapvetöen felreertjük, es következö idöszakban lesz annyi es olyan kiadasod, ami miatt az akvariumra nem tudsz semennyit sem forditani? Igy mar erthetöbb lenne a dolog, de felre ne erts minket, nem tisztünk a penztarcadban nyulkalni, csak szomoru, ha egy tehetseges kavakertesz kollega felhagy a hobbival, megha csak elöre nem lathato idöre is...
Mindenesetre remelem, hogy ujrakezded majd a hobbit!:) Kitartast!
 
Azt megértem, ha szükséged van a felszerelés értékére. De valahogy mégis az jött le a bejegyzésedből, hogy az üzemeltetést nem tudod most finanszírozni. A tápokon kívül mi költséget emészt még az akvárium? Azért kérdezem, mert hirtelen én se tudom, az 1-2 ezer forintok nálam "elvesznek" a rezsidíjak között. Tudom, van még villany-, vízszámla, de ez összesen nem nagyon lehet több havi egy ezresnél. Mi van még?
Szerk: egy még eszembe jutott, a CO2. Ezt ugye nem havi részletekben fizetjük, ezért nem ugrott be. Ez is kb 1000-1500/hó.
Nem a tartalma árára lenne szükségem, az vélhetően alig lesz több pár ezresnél. Azt azért adom el, mert ha nem tudom fentartani, akkor leginkább egy elalgásodott massza lenne kimúlt halakkal. Nálam nem elhanyagolható a tápok költsége, amit most sajna egyszerre jött össze, így elfröccsenthetek rá egy tízest (carbóval együtt).
Persze nem bizti, hogy mindenki szemében gigászi összeg és nekem sem volt az miután ki tudtam adni (éppen hogy), de ha mínuszba megy a költségvetés, akkor mindegy hogy mennyivel... Egyébként sokkal.:)
 
Köszönöm a kedves szavakat skacok!:) Igen így is írhttam volna, mint amim van azt most az akvánál sokkal fontosabb helyre kell csoportosítanom, mert nem tehetek mást és így luxussá vált az akva. Bizton állíthatom, ha egy kis esélyem lenne nem így cselekedni...
 
Azért van mindig valami kiadás... ha nem növénytáp, akkor fénycsőcsere a lámpában, CO2 palacktöltés, DC reagens, egyéb víztesztek, vagy épp eltörtem az üveg kifolyót, tönkrement a fűtő, ereszt a szűrő, beteg a halam, stb. Értelemszerűen kinek mi...de valami apróság mindig van.
Világos, jómagam is mindig "fejlesztek" valamit. De ez egy speciális helyzet, beállt akváriumról van szó, tesztek nem kellenek, ledlámpa van (nincs fénycső csere), fűtő nem kell stb.
A csökkentett tápozás is működhet, akkor a - már megvásárolt - 10k-nyi táp elég lehet fél évig. Meg biztosan állítom, hogy vagyunk páran akik apróságokkal szívesen megtámogatnánk @xspirit akváriumának fenntartását, amikor szükség van rá. Ezért kérdeztem rá, no meg mert tényleg nem jutott eszembe több létfontosságú kiadás, ami nem valamiféle fejlesztést, újítást fedez (bár ezekről is nehéz lemondani, ha kéri az akvárium).
A teljes felszerelés értéke nyilván egy jelentős összeg, azt meg tudom érteni, ha az hiányzik valahonnan. Fórumozással ugye nem szakítasz? Vagy túl szívfájdító lenne maradni? :)
 
Le a kalappal a munkásságod előtt, és ez elért eredmények is magukért beszélnek. Gratulálok! Kitartást a nehéz helyzetben, és jobb időket kívánok!:)
Ui.: a Bacopát még mindig ültetgetem ;) köszönöm.:)
 
Világos, jómagam is mindig "fejlesztek" valamit. De ez egy speciális helyzet, beállt akváriumról van szó, tesztek nem kellenek, ledlámpa van (nincs fénycső csere), fűtő nem kell stb.
Általánosságban írtam a lehetséges kiadásokat, természetesen kinek mi...:rolleyes:

Meg biztosan állítom, hogy vagyunk páran akik apróságokkal szívesen megtámogatnánk @xspirit akváriumának fenntartását, amikor szükség van rá.
Támogatom. Nyissunk egy "Támogasd a tehetséges akvakertészeket" topicot (y)
 
A csökkentett tápozás is működhet
Ezekben az időkben inkább zen állapotra lenne szükségem, mint sem most még azon görcsölnöm, hogy akkor fele táp mellé hogyan lőjem be a co2-t és a fényt. Tudjuk, hogy ez nem feltétlen ilyen egyszerű.
Szerk.: Egyébként az a 10es már hiányzik valahonnan.

Fórumozással ugye nem szakítasz?
Dehogy, maradok. Imádom a hobbyt és a társaságotokat is.

Le a kalappal a munkásságod előtt, és ez elért eredmények is magukért beszélnek. Gratulálok! Kitartást a nehéz helyzetben, és jobb időket kívánok!:)
Ui.: a Bacopát még mindig ültetgetem ;) köszönöm.:)
Köszönöm,:) örülök neki.
 
biztosan állítom, hogy vagyunk páran akik apróságokkal szívesen megtámogatnánk
Nem biztos, hogy ez mindig kimerülne aprósákokban, és egyébként sem szeretnék rátokakaszkodni. Lehet majd a visszatéréskor élek a nagylelkűségetekkel.:notworthy:
 
Nem biztos, hogy ez mindig kimerülne aprósákokban, és egyébként sem szeretnék rátokakaszkodni. Lehet majd a visszatéréskor élek a nagylelkűségetekkel.:notworthy:
Persze, világos. Én is így gondolkoznék :) Várunk vissza.
Csak tudod, nekem egy kicsit olyan ez az akváriumosdi, mint a mobilinternet. Éppenséggel meglennék nélküle, de már annyira természetessé vált, hogy ugyanolyan alapvető rezsiköltségként tekintek rá, mint mondjuk az ivóvízre (mellesleg mi burzsoák azzal húzzuk le még a wc-t is :)). Ha rezsit kell csökkentenem, akkor előbb hagynám ki a fodrászt (v. műkörmöst ;)), illetve imádkoznék Orbánhoz újabb rrrezsicsökkentésért, mint hogy ne legyen akvárium. Az érdeklődés elmúlása vagy "szabadidő-átcsoportosítás" az megint más tészta, de mint mondtad nem erről van szó.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére