• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 48 gallon

25-30 db amano, 15 db otto, 5 db algázó géb lenne a végleges takarító brigád.
Sakura és esetleg narancs garnélákat szeretnék még.
CBS vagy CRS garnélákhoz szerintem kemény sajnos a vizem, pedig nagyon tetszenek.
Ezek mellé gondoltam a fenti halakból. Egy kisebb testű nagy létszámú és egy nagyobb testű kisebb létszámú raj halra gondoltam.
Esetleg még egy kis csapat törpe Cory.
 
Megvolt ma is a vízcsere. Próbáltam leszívni a barna algát, de nem igazán sikerült, sajnos a HC is itt-ott jött vele :)
Levágtam pár algás levelet még és a jobb oldali fát végre sikerült beállítani.
A bolbitis átkerül majd bal oldalra, a helyére szerintem blyxa lesz.
Kellene még pár növény hátra, L. brevipes, L. palustris, megtetszett pár akváriumba.
És van az a lóhere alakú növény H. Tripatria? Ezt meg bal oldalra gondoltam középre.
A riccardia sajnos egyre jobban pusztul, most már zöldes szőrös alga is kezdi bele enni magát.

25042450_52d141c30c9da89f21894ea4324a0467_l.jpg
 
Ma láttam két amanó garnélát matatni a barna algába, úgyhogy jó len, ha jövőhéten be tudnék még szerezni egy 20 db-ot.

25042456_ebc6428fc7571ff3a84c77ea032ea8de_l.jpg
 
18 nap telt el. Az alga megjelenése ellenére arra gondoltam,hogy emelek fél órával a világítási időn, mivel nem igazán bubiznak a növények. Vagy várjak még egy hetet?
 
Holnap mérek újra víz keménységet. A kiszemelt halakra azt írják, hogy 10 nk-ig jó a víz keménység. Az amanda lazacra pluszba azt, hogy lágyabb vízben szebb a színe.
Ugyhogy lehet a zöldsávos törpe razbóra mellett döntök. A 14 nk-t még csak elbírják. 25 db sok lenne belőle?
 
Ugynéz ki az is :(
Tetszik még a Chela is :) ,de róluk nem sokat hallotam.
Meg a kéksávos vagy a galaxy razbora, de ezek, ha jól tudom nem valami aktívak. És a ph-m sem hiszem, hogy 7 vagy az feletti lenne.
 
Pár nappal ezelőtt kiugrott még egy amano. Még élt amikor megtaláltam ugyhogy, megmenekült.
Ma megint egy amano hatalmas ugrálásokba kezdett, kétszer ki is ugrott a vízből, de szerencsére az akváriumba esett vissza.
Ez mitől van? (nem szeretném fedni az akváriumot...)
 
Pár nappal ezelőtt kiugrott még egy amano. Még élt amikor megtaláltam ugyhogy, megmenekült.
Ma megint egy amano hatalmas ugrálásokba kezdett, kétszer ki is ugrott a vízből, de szerencsére az akváriumba esett vissza.
Ez mitől van? (nem szeretném fedni az akváriumot...)
Ez több mindentől lehet, de mindenképpen olyan okot kell keresni, ami stresszt okozhat az állatnak. Vízminőség, ph-érték, hirtelen felkapcsolódó éles fény is kiválthat hasonló viselkedést szerintem. Túlzsúfoltság is egészen biztosan okozhat egy olyan diszkomfort érzetet, ami ebben nyilvánul meg.
 
Sajnos az utobbi pár napban elég nagy amanó elhullás volt 6-7 db-ot biztos kiszedtem, de szerintem több pusztult el. Nem tudom mi történt. Az ottoknak semmi bajuk.
A világítási időt tegnaptól 7 órára emeltem és a lámpát is lejebb raktam 11-12 cm-re. Nem voltam megelégedve a növények fejlődésével.
 
Megjelent a szakál alga és némi pont. De továbra is a barna vagy hajalga (vatta cukor) kínoz a legjobban. A szakál teljesen elrondította a ricardiát. Sikerül a jövőhéten szereznem belőle, úgyhogy lecserélem a meglévőket.
A növények inkább stagnálnak mint nőnek. Köszönet Pecásnak, kaptam 4 új növényt :) Palustris,blyxa,rotala,a negyedikre nem emlékszem. A blyxa kicsit oda van (olvad) a többi stagnál.
10-10 ml megy a tápokból. A CO2-t kellene belőnöm. És lehet a szűrésem is kevés.
 
Megjelent a szakál alga és némi pont. De továbra is a barna vagy hajalga (vatta cukor) kínoz a legjobban. A szakál teljesen elrondította a ricardiát. Sikerül a jövőhéten szereznem belőle, úgyhogy lecserélem a meglévőket.
A növények inkább stagnálnak mint nőnek. Köszönet Pecásnak, kaptam 4 új növényt :) Palustris,blyxa,rotala,a negyedikre nem emlékszem. A blyxa kicsit oda van (olvad) a többi stagnál.
10-10 ml megy a tápokból. A CO2-t kellene belőnöm. És lehet a szűrésem is kevés.
Lőd be a co-t rendesen minél hamarabb. A blyxát ha újra ülteted hajlamos a levelek elhagyására de hamar felépül.
 
Back
Oldal tetejére