• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 48 gallon

Csináltam egy képet. Jobb oldalra majd még jön egy fa és a bal oldalin is lesz még forgatva csak a súlyozás miatt még nem lehet. Utána a növények is el lesznek igazítva.


View attachment 28959
Az mc? hc? mező szép lesz, már most jól mutat a kövek tövében, viszont nekem a H. difformis nem illik a képbe. A hardscape elég jól adta a mélységet, de a difformis ott hátul elrontja, ha mindenképp bent akarod hagyni, akkor én előre tenném a jobb, vagy bal szélre. Aztán a végleges fával már lehet, hogy jó lesz. A bal oldali fa dekort nem tudod egy kicsit előre dönteni? Az a kampós végű ág, ami benyúl középre, olyan jól kanyarog az "száraz" képen, viszont így nem sok látszik belőle, vagy alulról fényképezted?
 
Köszönöm az észrevételeket. Fura ez a ph téma,mert tegnap este a világítási idő végén már csak 6,1-t mutatott. Tegnap kutattam és találtam gh/kh csepp tesztet. Ma már nem lesz rá időm,de holnap tesztelek. A H.difformis nem marad az akváriumba,azért vettem,mert elméletileg jó tápanyag elszívó. A bal oldali fán fordítva lesz, de súlyozó kő van kötve az aljára és az oldalára ezért még nem bírom,mert így nem maradt hely forgatni. Az a kanyargós fa is le van súlyozva (csak így állt meg), ma megnéztem, de még nem szívta meg magát vízzel.
Ma cseréltem megint vizet és betöltöttem kb 2 liter amazoniát hátra. Az ilyen talaj rá töltés esetén toljam ki még egy héttel az algázók betelepítését?
 
Ma cseréltem megint vizet és betöltöttem kb 2 liter amazoniát hátra. Az ilyen talaj rá töltés esetén toljam ki még egy héttel az algázók betelepítését?
Amazóniával még nem volt dolgom, de mivel egy héttel az indítás után töltötted rá, ezért a biztonság kedvéért én kivárnám azt a +1 hetet. Nem jó látni, amikor a halak döglenek.
 
Téhát a víz amivel feltöltöttem az akváriumot.
TDS 192
Ph 6,9 (11,2 fokon)
GH 4 dh
KH 3 dh
Tetra csepp tesztel.
Utánna járok,hogy ez mit jelent :)
 
Hmm...most akkor milyen a vizem? Nem értem :)
Lehet,hogy nem jól mértem?
Rosszul, hát. A jó adat
GH 14
KH 13
Ph 7.1 (19,3 fokon)

Akkor,ha jól értem 14 nk a vizem (ez a határ a lágy és a közepesen kemény víz között). A GH/KH arány 92-93 százalék, tehát egy kissé szikes. A ph érték szerintem jó.
 
Utoljára módosított:
Egy kép a mai vízcsere után.
Sikerült az egyik súlyozó követ kivenni, így bírtam kicsit igazítani.
Az amazonia rátöltés miatt jó porosak lettek a növények.


25022884_65e0ee62f20b44ab27bda86a40a6f687_l.jpg
 
12. nap. Eddig szép tiszta a víz. Hétfőre és csütörtökre tervezek még víz cserét, de már csak olyan 30 százalékosra gondoltam. Csütörtökön egybe vissza telepítem a megmaradt algázókat. Kb 6-7 amano és 10-12 otto. A jobb oldali fa is be kerül,reményeim szerint.
Alga egyenlőre nincs.
 
Sikerült a jobb oldali fát is berakni. Persze ez sem akar úgy állni ahogy én szeretném...,áznia kell még.
Szép kis növény ez a H.C. Kezd kicsit bokrosodni, meg felfelé tőrni. A világítási időn még nem merek növelni.
 
Egy gyors bejegyzés. Ma bekerültek a korábbról megmaradt algázók: 10 db amano, 10 db otto, 1 db algázó géb. Kicsit kapkodnom kellett ezért a beszoktatás nem volt a leg profibb, de egyenlőre nincs gond. Élvezik az új jó nagy helyet.
Jövőhéten szeretnék még 15-20 db amanot 5 db ottot és 4 db algázó gébet venni.
Kellene az erősítés mert kezd megjelleni a barna alga. A talajon már itt-ott szemmel is látható, és ahogy vízcserénél papírtörlővel tisztítottam az üveget, a papír törlő is szép barna lett.
 
A Riccardiával meg általában ez a bajom.
A kép elég GERONIMO,de azért látszik, hogy az egyik helyen még szép zöld, míg a másik helyen már szinte teljesen tönkre ment.

25038444_02e3c905c7e690a06d48e09a8028719a_l.jpg
 
Sajnos a régi növényekkel kevés algát behurcoltam (bolbitis, microsorum, anubiuszok). Remélem nem azt az aljas haj algát. Vasárnap víz csere, úgyhogy említett növények idősebb leveleit levagdosom.
Heti két víz cserét tervezek hosszú távon, alkalmanként 40-50 litert. Csapvíz víz elökészítővel plusz Easy Start.
8 ml megy egyenlőre naponta: micro,macro,excel
 
Nem tudom eldönteni milyen halakat vegyek.
Egy 7-8 fős vörösorrú gyémántrazbórát szeretnék.
Ez mellé egy 20-25 fős zöldsávos törpe razbóra vagy amanda lazac vagy hengeli razbóra.
Mivel egyiket sem tartottam még nem tudom melyik mellett döntsek.
 
Nem tudom eldönteni milyen halakat vegyek.
Egy 7-8 fős vörösorrú gyémántrazbórát szeretnék.
Ez mellé egy 20-25 fős zöldsávos törpe razbóra vagy amanda lazac vagy hengeli razbóra.
Mivel egyiket sem tartottam még nem tudom melyik mellett döntsek.
A takarító/algaevő állatokból miket tervezel vásárolni ide?
Ha több fajt szeretnél tartani mindenképpen hasonló habitusú és méretű halakat válassz.
 
Back
Oldal tetejére