• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 48 gallon

Na mindjárt más! A felfelé törekvő és a középre hajló fák közé pár ágat még be lehetne tenni, illetve Etele által említett kövek, aztán jöhetnek a növények!
 
Próbáltam, de a kövek nagyon eltérőek voltak. A nagyobb baj viszont az volt, hogy a fát nem tudtam úgy forgatni,hogy úgy áljon mint a linkelt képen.
De lehet újra próbálom :)
 
Egy kicsit át variáltam, de nem tudom..., a jobb oldali fát dönteni szeretném még balra, meg egy kicsit talán előre.
Holnap aprítok követ, a jobb oldali kőrakás elé.


24976493_fd0d88a3cfc286672763d3e38abf2ea4_l.jpg
 
Jó lett volna még pár 10-15 cm hosszú ág, de nincs :)
Köveket törögettem, már amit bírtam,mert volt amit vésővel sem bírtam megindítani :)
Kiváncsi vagyok, hogy fog kijönni a lombos fa hatás bal oldalt (sok M. tenerum és ricardia).
A jobb oldalon változtattam,de képet már csak ültetés előtt készítettek.
Rendelés leadva, várom a talajt...
Addig is, ha van valakinek ideje és kedve, jöhet a kritika :)
Tudom,hogy nem egy nagy scape és a fotó minősége is ratyi, de egyenlőre ennyi telt tőlem.
 
Szerintem hard a scape;) Viszont a növényesítéshez: a monosoleniumot nem tenném a fára, nagyon nagy lesz, inkább a Riccardiával csináld meg az egész lombot (jobb oldali fa). A tenellust kihagynám, egyrészt mindenhol az lesz, nem csak középen, másrészt vékonyabb levelű fűfélét tennék (parvula, lilaeopsis ?) A két középső kő közötti rést ne takard el, inkább tegyél mögé az előzőekben ajánlott fűfélé(k)ből. A tőlük balra eső rést pedig dekorhomokoznám. A jobbra esőben a hc vinném végig. A stemeket és a nagyobb levelű növényeket meghagynám a két hátsó sarokba és oldalra. A bal oldali fára tennék a micro-ból illetve a tövéhez hc-t és ezt hagynám a köveken lefolyni, így érvényesülne az a sziklafal, aminek a tövébe pedig mehetne pár törpe crypto, anubias.
Huh, tetszik ez a scape, egészen beleéltem magam, persze ez csak egy lehetőség az én "szájízem" szerint, szóval én el tudnám képzelni otthonra...
 
2017. március 30-án megtörtént az indítás.
18 liter aljzatot úgy benyelt az akva,hogy el sem hittem. Ráadásul hátra még fért volna belőle.
A feltőltést egy CO2 csővel kezdtem és úgy félig ezzel is folytattam. Lassan haladt,de megérte, a talaj nem csúszott meg és a kövek közűl is csak egy billent meg előre egy kicsit. Addig is volt időm a hc ültetésére, riccardia kötözésre. Minden az elképzelés szerint haladt, de a feltöltés vége felé jöttek a hibák :)
Mivel a fa dekorok 2-3 hete már szárazon voltak, damillal a legnagyobb kőhöz kötottem őket plusz raktam egy kisebb súlyozó követ is, de kevésnek bizonyult. Az utolsó 20 liter víz betöltésekkor a damil elszakadt kő lebilent...,agyvérzés stb.
Egy ekkora víz tömegnél már képtelenség volt a fa dekorokat víz alá nyomni úgy, hogy a másik kézzel valahogy le is súlyozza az ember.
Fa dekorok ki és köveket kötöztem az aljukra bomba biztosan, így lent maradtak, de nem úgy állnak ahogy elképzeltem.
Mivel nagyon előre billent az egész a szűrő csöveket jobbról át kellett raknom balra ott viszont hely hiány a fal miatt, üveg befolyó eltört. Még jó,hogy ott volt a gyári tartaléknak.
 
Ma megvolt az első 50 százalékos víz csere. A víznek érdekes föld szaga volt,ezt nem tudom mit jelent (?)
Sikerült fordítanom a fa dekoron, most már nem olyan vészes a helyzet. A jobb oldali fa hordóba ázik, majd később csatlakozik. Összeségében elégedett kezdek lenni :) Ha beindulnak a növények (föleg a riccardia és a HC) és elkerül az alga nem lesz rossz szerintem (kop-kop).
Nem emlékszem, hogy amazonia talajnál egyből tápozunk vagy később?
 
Ma megvolt az első 50 százalékos víz csere. A víznek érdekes föld szaga volt,ezt nem tudom mit jelent (?)
Sikerült fordítanom a fa dekoron, most már nem olyan vészes a helyzet. A jobb oldali fa hordóba ázik, majd később csatlakozik. Összeségében elégedett kezdek lenni :) Ha beindulnak a növények (föleg a riccardia és a HC) és elkerül az alga nem lesz rossz szerintem (kop-kop).
Nem emlékszem, hogy amazonia talajnál egyből tápozunk vagy később?
Az a föld szag szerintem nagyon kellemes, megkockáztazom, hogy az már illat, az amazónia is felbontás után hasonló, minden rendben van ezzel. Érdemes egyből indítani a tápozást, nem is a talajfüggvénye ez, hanem a zselés növények miatt kell.:)
 
A CO2 és a C.Doktor ondítás óta megy. Egy topicba azt olvastam,hogy a tápot egy hét elteltével elég elkezdeni,mert a talajból sok táp felszabadul. Mondjuk elég régi bejegyzés volt (2013).
Zselés növényt nem használtam, de holnaptól el kezdek akkor tápozni, ártani nem árthat :)
A lily telibe kapja a dekorfát és ez miatt kissé lobognak a ricardiák. Jó lenne elfordítani,de ugyebár azt nem lehet.
 
Nekem nem igazán jön be az üveg lily. Kinéztem magamnak helyette az Eheim Flowpipe Lily-t. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
És mértem maTDS-t az 130-at mutatott (csap víz). Az jó, ha jól emlékszem?
 
Utoljára módosított:
Tegnap volt egy újabb feles víz csere.
A tápozást is elkezdtem 8-8-8 ml Green Aqua Micro,macro és S. Excel.
A világítás 6 órát megy. 13 cm-re van az akvárium felett.
A DC színe lehetne jobb, holnaptól korábban indítom a CO2-t.
A TDS érték 135. Ez,ha jól tudom közepesen kemény víznek felel meg.
A ph-t nem értem az 8,5. Szerintem ez sok. Elég gyenge az elem benne,lehet ez miatt nem pontos?
 
Csináltam egy képet. Jobb oldalra majd még jön egy fa és a bal oldalin is lesz még forgatva csak a súlyozás miatt még nem lehet. Utána a növények is el lesznek igazítva.


25013931_af6ebbd8312a7e63d1dd0ee1153df491_l.jpg
 
A TDS érték 135. Ez,ha jól tudom közepesen kemény víznek felel meg.
Ez nem ennyire egzakt, de ez az érték inkább lágy, erősen lágy. Nálam a GH 6-ra KH 3-ra visszasózott RO víz 170 TDS értéket mutat, és ezek a keménység értékek lágynak számítanak.

A ph-t nem értem az 8,5. Szerintem ez sok. Elég gyenge az elem benne,lehet ez miatt nem pontos?
Mivel csapvizet használsz, nem tudjuk miből tevődik össze az a 135-ös TDS. Ezzel a pH-val erős a gyanúm, hogy lágy a vized, de a KH magasabb, mint a GH. De vegyél egy csepptesztet vízkeménységre és ellenőrizd.
 
Back
Oldal tetejére