• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 48 gallon

törpesügér

Főkertész
Sziasztok, egy új akváriumba kezdek, aminek indítása várhatóan március vége április eleje. A naplózást azért kezdem korábban, mert az eddigi tudásom, tapasztalataim kevésnek bizonyultak egy szép növényes akvárium megépítéséhez. A hátralévő három hónapban, remélem sikerül mindent megszereznem (technika és tudás), ami még szükséges egy szép növényes akvárium megépítéséhez.

Az üveg egy használt 90x45x45 Opti-White, amihez nagyon jó áron sikerült hozzájutni a G.A. jóvoltából.


1. A szűrést egy Eheim prof 3 2075-ös végzi majd.

- 1 tálca: 1 liter Bio Mech

- 2-3 tálca: 3 liter Sechaem Matrix

- 4 tálca: 1 liter Substrat Pro + perlon+ 100 ml Seachem Purigen

Egy kicsit határeset a 182 literre, de úgy láttam sokaknál sikeresen működik.

Gondolkoztam, hogy egy akasztós szűrővel rásegítek, de nem tudom, hogy ez mennyire volna jó ötlet? (belső szűrőt nem szeretnék, még egy külső szűrő meg nem igazán férne el a szekrénybe)


2. A világítást egy Odyssea Quad 4x39 W T5 lámpa biztosítaná (szerettem volna egy erősebb lámpát pl: Ati Sun Power, de egyenlőre erre nincs keret).

A lámpa 4 db Sylavania T5 fénycsővel (F865; 850 mm; 6500 K; 3250 lm) üzemelne.

Itt is gondolkodom, hogy egy-vagy két cső inkább Giesemann Powerchrome aquaflora vagy Sylavania Grolux legyen-e.


3. A talaj a Dennerle NutrisBasis 6in1 növény táptalajból és a Dennerle Scaper’s Soil általános növénytalajból tevődne össze. Ezzel semmilyen tapasztalatom nincs, de a termékek leírása elég meggyőzőek.


4. Co2: Papilon reduktor, GA mágnes szelep, Aquario NEO akril CO2 diffúzor (nagy), ADA CO2 cső és visszafolyás gátló.
 
Huh, irígylésre méltó tervek! Pont ilyen méretű akvát keresek én is...Nálam is egy 2075 lesz a szűrésért felelős, ami szerintem el kell ,hogy vigye a rendszert rásegítés nélkül is. A világítást én 2x80W power compacttal fogom megoldani, ami szinte majdnem azonos a Odyssea Quad-oddal, bár felmerült bennem, hogy nem-e kevés egy kicsit.. A Dennerle talajt nem ismerem,de ha már ennyit áldozok rá talán maradnék az Amazonia-Tropica párosnál. Bár a neve alapján ez sem lehet rossz. Kíváncsian figyellek :)
 
5. A víz: Ezen is sokat gondolkozok. Szerettem volna RO vizet használni, de egyenlőre valószínűleg csapvízzel indítok majd, hacsak addig nem jutok hozzá egy jó használt vízlágyító készülékhez. A víz szolgáltató szerit felénk 7-14 nk keménységű a víz ez azért még nem a legrosszabb. 80-90 liter heti vízcserénél fele lágy fele csapvíz kombó már jó lenne, így csak 40-45 liter lágy vizet kellene előállítanom hetente, ez nem okozna gondot.

6. Dekoráció és elrendezés: Megkövesedett fa kő, reed-mor, vas fa és szőlő tőke áll rendelkezésre. Emeléshez és a talaj megtámasztásához valószínűleg lávakő zúzalékot és lávakövet fogok használni.
 
De, hogy milyen legyen az elrendezés azt nem tudom.
Az akvárium jobb oldalára egy ilyennel megelégednék :) Ilyesmit a köveimből és a red-mor fáimból ki tudnék hozni. Ez kb 50 cm-et lenne a jobb oldalon.
Maradna még 40 cm balra, oda kellene egy jó ötlet.

24819103_fa4bf243a2bc030f88c4851c7e3aef9f_l.jpg
 
De, hogy milyen legyen az elrendezés azt nem tudom.
Az akvárium jobb oldalára egy ilyennel megelégednék :) Ilyesmit a köveimből és a red-mor fáimból ki tudnék hozni. Ez kb 50 cm-et lenne a jobb oldalon.
Maradna még 40 cm balra, oda kellene egy jó ötlet.

View attachment 24510

Ez jól néz ki, de ha más stílust is belekeversz, az már annyira nem. Én hasonlóban gondolkodnék a másik oldalra, csak mondjuk ágak nélkül köves-füves összeállításban, a kettő között völgyes átmenettel.
 
Ez jól néz ki, de ha más stílust is belekeversz, az már annyira nem. Én hasonlóban gondolkodnék a másik oldalra, csak mondjuk ágak nélkül köves-füves összeállításban, a kettő között völgyes átmenettel.
Vagy tedd a bal oldalra és a jobb oldalon vezesd le a dombot köves-füves variációban
 
Itt a jó idő :) ,ilyenkor kedvet kap az ember az alkotáshoz :) A jövöhét közepétől viszont megint hidegek sajnos...,ezért még nem állok neki a peojektnek (az udvarob mégis csak nagyobb hely van a sikálásokhoz). Pedig már szinte minden meg van (kő készletet kell még bővítenem).
Az aljzat végül ADA Amazonia lesz. Sikerült beszereznem egy skimmert is, ezért gondolkodóba estem egy nyitott akvárium lehetőségének terén.
A leendő akvárium a garázsba volt tárolva, remélem a fagyok nem okoztak gondot.
 
Utoljára módosított:
Itt a jó idő :) ,ilyenkor kedvet kap az ember az alkotáshoz :) A jövöhét közepétől viszont megint hidegek sajnos...,ezért még nem állok neki a peojektnek (az udvarob mégis csak nagyobb hely van a sikálásokhoz). Pedig már szinte minden meg van (kő készletet kell még bővítenem).
Az aljzat végül ADA Amazonia lesz. Sikerült beszereznem egy skimmert is, ezért gondolkodóba estem egy nyitott akvárium lehetőségének terén.
A leendő akvárium a garázsba volt tárolva, remélem a fagyok nem okoztak gondot.

Hi, mikor lehet nyitott az akvárium? Nekem régen mindíg le volt fedve. Most is le kéne mert a gyerek mindenben benn van....rosszabb mint egy macska.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintem, ha nem extrém a párolgás, (mert akkor csunyák lennének a falak, penész), és ha van felszinleszívó (a por miatt), akkor mehet a nyitott.
 
Ezt sikerült összelegózni ma. A talaj talán estére bekerül még.
Jól össze maszatoltam az üveget.
Sajnos az utolsó kővel való játszás során felülről megütöttem az üveget közép tájt és lett egy pici (vízcsepp forma) sérülés. Remélem ebből nem lesz gond.
Pedig úgy vigyáztam rá, az akváriumot maga Lantos Viktor segített berakni az autóm csomagtartójába :)

24961423_857e5b4f22b9ce36684008cdfeffb5bf_l.jpg
 
Matattam egy kicsit, de csak annyit értem el vele, hogy még koszosabb lett az üveg :)
Most már tényleg csak akkor folytatom, ha megjött a talaj.

24964791_f186ad7ce157b45db883ebed749c50a8_l.jpg
 
Középről a köveket ki szedem, ramatyúl néz ki.
Nem tudom,hogy legyen. Talán az egészet jobra tolom.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére