• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

182 literes akvárium, Ryuboku stílusban.

SPAGI said:
Szia!

Elég sok szekrényt csináltam már arra nem gondoltál, hogy a hátlap nem farost hanem ugyanolyan mdf avagy bútorlap mint az oldala? Ha fedlap több helyen fekszik fel ebben az esetben 4 helyen (1 oldalt a teljes hosszában 3 oldalt pedig keresztbe) viszi el az akvárium teljes terhét.

Ha van még lehetőséged és akaratod akkor változtathatsz még ezen, bár nem hinném hogy így is gond lenne a farost ha jól ki van csavarozva akkor elég sokat fog és nincs oldal irányú mozgása a szekrénynek.

üdv

Spagi

Szia Spagi

De gondoltam erre, de nem a stabilitás miatt, más dologból kifolyólag. Merevíteni, erősíteni a végtelenségig lehet, de jelen esetben ez untig elég. A szekrénynek semmilyen oldalirányú mozgása nincsen, így a 3 alátámasztásra kb. még egy elefántot rá lehetne tenni. :) Egyébként nekem se az első szekrényem, hasonló elvű megoldáson már volt 300 literes akváriumom is. De köszi! ;)
 
Szia!

Gondoltam, megosztom másokkal az infót, hogy ne ez szabjon gátat annak, hogy valaki saját kezűleg rakjon össze akváriumot. nettó 405l-es akvárium alá is csak bútorlapból (1,8-as) álló szekrényt csináltunk. Hátlap szintén bútorlap és az oldalát beleszámítva kereszt irányban 5db lapot állítottunk be. Az akváriumban 350 liter víz van 80 kg homok és 120 kg kő, az üvegtest maga 35 kg. Így +/-10% 585 kg-t visz el. szóval a mi kis bébi elefántunkat is viszi gond nélkül. :)

Az hogy 20e Ftből megállt az bútor sztem reális ha azt nézzük, hogy az ABS-és jobb helyeken 300 ft/m. Itt is ez dobta gondolom meg a költségeket.

Egy kérdés merült fel bennem, ami a képek alapján nekem azt sugallja, hogy nem lesz az ajtókon fogantyú. Hogy oldod meg a nyitást?

üdv
Spagi
 
SPAGI said:
Szia!

Gondoltam, megosztom másokkal az infót, hogy ne ez szabjon gátat annak, hogy valaki saját kezűleg rakjon össze akváriumot. nettó 405l-es akvárium alá is csak bútorlapból (1,8-as) álló szekrényt csináltunk. Hátlap szintén bútorlap és az oldalát beleszámítva kereszt irányban 5db lapot állítottunk be. Az akváriumban 350 liter víz van 80 kg homok és 120 kg kő, az üvegtest maga 35 kg. Így +/-10% 585 kg-t visz el. szóval a mi kis bébi elefántunkat is viszi gond nélkül. :)

Az hogy 20e Ftből megállt az bútor sztem reális ha azt nézzük, hogy az ABS-és jobb helyeken 300 ft/m. Itt is ez dobta gondolom meg a költségeket.

Egy kérdés merült fel bennem, ami a képek alapján nekem azt sugallja, hogy nem lesz az ajtókon fogantyú. Hogy oldod meg a nyitást?

üdv
Spagi

Nagyon egyszerű. Pont annyi hely van az ajtó alatt, hogy aláférjenek az ujjaim és így könnyen ki tudjam nyitni. ;)
 
Ma annak ellenére, hogy a Svédek megszívattak minket a fociban, mégis ellátogattam a bútoráruházukba. Apróságokat kerestem, amiket fel tudok használni az akvarisztikával kapcsolatban. Találtam egy-két okosságot, de egy olyan dolgot is, ami nagyon megmozgatta a fantáziámat, ez pedig egy evőeszköz mágnes. A különböző nyirbáló, matató eszközöknek akartam a szekrény oldalára valami polcot készíteni, de ez gyakorlatilag leegyszerűsítette a dolgomat és ötletben, dekorativitásban vitte a pálmát, a szín azonosságról már nem is beszélve. :) Jó erős, az ajtó becsapása esetén se esnek le az eszközök a mágnesről. Ajánlom mindenkinek! :ugeek:

5396813_8c2e90ef29416ad89eec71c685f31623_l.jpg

5396811_4de60a8b54e66c4b693bfbc71377e119_m.jpg
Nem fizetett hirdetés. :lol:
 
Nagyon szép lesz az összkép úgy érzem, a bútor nagyon szép, és ez a mágneses dolog is király, asszem muszáj lesz meglátogatnom a svédeket, úgy is elfogyott a kekszük :lol:
Sok sikert, a továbbiakhoz
 
Wow! Asszem én is lecserélem az öntapis akasztóim,úgyis mindig elengedik magukat.Ez talán elbírja a bozótvágó macsétámat is ... :lol:
 
Ez már eltörpül a mágnestartó mellett, de ez is jópofa. Egy egyszerű fűszertartó natúr színű fenyőfából, szürke festékkel lefújva. Ez se lett rossz. ;)

5401681_d6e7bc9176dea051ea3c8951951410b0_m.jpg
 
Szia!

Így nem lesz szemednek zavaróan nagy hézag vagy csak szólítsalak gumiembernek? Még egy ötlet ajtó nyitáshoz csináltam olyat, hogy az ajtó lap felső részét 45%-ban bemartam és ez a dőlésszög befelé irányult, persze nem 3mm hézagot hagytam a csukódásnak hanem a dupláját és így is remekül tudtam használni.

Ha azt akarod hogy hangtalanul csukódjon mindkét ajtód akkor vegyél bluhm-tól ajtó fékezőt 2-300 ftért.

Csak így tovább.

üdv

Spagi
 
SPAGI said:
Szia!

Így nem lesz szemednek zavaróan nagy hézag vagy csak szólítsalak gumiembernek?
Ezt nem értem! :)

Egyébként valami csillapítást én is szeretnék, hogy még véletlenül se koppanjon nagyot az ajtó ha kicsúszik a kezemből. Még a végén felébred a gyerök! :)
De lehet simán csak beragasztok valami vékony, puha anyagot az ajtók belső szélére. De ez a csillapító cucc is tetszik, de nem találtam semmit a neten ezzel a névvel "Bluhm". Van valami linked?
 
Levi bevallom őszintén hogy nem bírtam a véremmel így elrohantam az ikeába venni mágneses tartót viszont ott csak ilyen 54cm volt. Én voltam a vak vagy levágtál belőle?
 
Labirintkopoltyus said:
Levi bevallom őszintén hogy nem bírtam a véremmel így elrohantam az ikeába venni mágneses tartót viszont ott csak ilyen 54cm volt. Én voltam a vak vagy levágtál belőle?

Nos, annyira nem ismerlek, hogy a látásodat meg tudjam reálisan ítélni. :)
Kétféle létezik, van a 54cm-es, ennek nem tudom a nevét, és van a rövidebb, kb. 40cm-es, ennek a neve ASKER, na ezt vettem én. ;)
Ha majd visszamész, dobj be egy hot-dogot is. :)
 
Levinen said:
Labirintkopoltyus said:
Levi bevallom őszintén hogy nem bírtam a véremmel így elrohantam az ikeába venni mágneses tartót viszont ott csak ilyen 54cm volt. Én voltam a vak vagy levágtál belőle?

Nos, annyira nem ismerlek, hogy a látásodat meg tudjam reálisan ítélni. :)
Kétféle létezik, van a 54cm-es, ennek nem tudom a nevét, és van a rövidebb, kb. 40cm-es, ennek a neve ASKER, na ezt vettem én. ;)
Ha majd visszamész, dobj be egy hot-dogot is. :)

Egy kétes elemekből álló hot dogot? :D Amit én vettem annak a neve Grundtal.
 
Szia!

Sajnos elgépeltem a márkát BLUM. Ezért nem találtál semmit.

Jobban felszerelt bútorasztalos boltokban lehet kapni akár fékezőt közé záródó ajtókhoz akár ráütődőnél, illetve ha nem is ezt a fékezőt veszed akkor könnycsepp néven elhíresül egyik oldalán ragasztós szilikon pöttyel is csillapíthatod a becsukódást.

üdv

Spagi
 
Back
Oldal tetejére