• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

182 literes akvárium, Ryuboku stílusban.

Hosszabb várakozás után, ismét újabb előrelépés történt az új akvárium ügyében. Elkészült a minimalista (ADA style) bútor az akvárium alá. A faanyagokat lapszabászatban gyártattam le. A bútorlapok élei ABS-t kaptak (ellenálló élfólia), valamint a szűrő csöveinek kivezetésére szolgáló ablakok is kialakításra kerültek. Az alapanyag 20e Ft.-volt, amit egy kicsit sokalltam, de hát ez van. A szekrény saját kezűleg lett összeállítva, így a munkadíj nem került pénzbe. Hát így sikerült. A képeken a szekrény a vaku miatt egy kicsit fényesebbek tűnik, de kb. ilyen.

5374909_c445c95e1b2bc6ad0954bdf68c70f014_m.jpg
A szekrény szemből

5374905_4bc938c0f08552695670584469ca5296_m.jpg
A szekrény egy kicsit elölről, oldalról, a szűrőcsövek kivezető nyílásával.

5374913_12b9904747e70d7cc90314448f3e30f1_m.jpg
A szekrény belülről

5374917_59eef96295dd1f05d7d929ef125843ef_m.jpg
Akvárium a szekrényen

5374921_5288711556bc8bc7dc0c2e1e74044ace_m.jpg
Az akvárium szép munka. Igényes csiszolás és ragasztás.
 
Te, ez nagyon szép. Én azért egy polcot betettem volna a szekrénybe, (de ez csak a női pakolászós mivoltomat mutatja be. :D) de így is tökély. Gratulálok hozzá. :)
 
Jah jut eszembe valami polifoam, vagy valami aki alátét mindenképp legyen az aki alatt.
Gyári akiknál legtöbbször a keretek veszik fel a nyomást és a feszültséget itt az üveg kapja majd. És a 90-es aki megpakolva nyom majd rendesen.

Szakik mondták hogy a szekrény bírja majd a 100-150kg-ot gond nelkül?
 
viktorlantos said:
Jó lett a cucc Levi. A szekrény pofás. A vaku miatt csillog ennyit vagy kicsit fényesebb a bevonat?

Nem csillog ha nem vakuzom, szerintem élőben nagyon szép.
 
Luna said:
Te, ez nagyon szép. Én azért egy polcot betettem volna a szekrénybe, (de ez csak a női pakolászós mivoltomat mutatja be. :D) de így is tökély. Gratulálok hozzá. :)

Szia Luna

Azért nem rakattam be polcot, mert a bepakolandó cuccokat, akár egy nagyobb co2 palackot, zavarhatja. Arról nem is beszélve, hogy bármikor meg tudom csinálni. Az elképzelés egyébként, hogy az ajtóra belülre rakok kisebb polcokat (olyan mint a fali fűszertartó) és ebbe állítom a szerszámokat, a tápanyagokat, szóval minden apróságot. Ezen még spekulálok. Időm van mint a tenger, csak azt fogom sajnálni, hogy a versenyre nem fog még úgy kinézni, ahogy szeretném. ;)
 
viktorlantos said:
Jah jut eszembe valami polifoam, vagy valami aki alátét mindenképp legyen az aki alatt.
Gyári akiknál legtöbbször a keretek veszik fel a nyomást és a feszültséget itt az üveg kapja majd. És a 90-es aki megpakolva nyom majd rendesen.

Szakik mondták hogy a szekrény bírja majd a 100-150kg-ot gond nelkül?

Polifoam természetesen lesz alatta, csak még nem szereztem be. A szakik mi vagyunk, így nem kellett más emberek véleményét kikérni. ;) Már csináltam 200, ill. 300 literes akvárium alá is ilyen szekrényt, így nem hiszem, hogy gond lenne vele. ;)
 
A szakik mi vagyunk, így nem kellett más emberek véleményét kikérni. ;) Már csináltam 200, ill. 300 literes akvárium alá is ilyen szekrényt, így nem hiszem, hogy gond lenne vele. ;)

Akkor ez csak az én parám. Azért kérdeztem mert a mostani MP akim alatti szekrényben több merevítés van. Én most is attol fo**ok hogy jövőhéten ha átalakítom az akit és bekerül megint +10kg kő akkor nem e lesz gáz :lol:
 
Ez nagyon f@sza lett Levi, gratulálok! Kíváncsi leszek, hogy milyen tartószerkezetet találsz ki a lámpának.
 
oRphEus said:
Ez nagyon f@sza lett Levi, gratulálok! Kíváncsi leszek, hogy milyen tartószerkezetet találsz ki a lámpának.

Köszi! Hát azaz igazság, hogy balga voltam és elfelejtettem, hogy a szekrény hátuljára akarom rögzíteni a lámpa tartó karokat. Így csak sima faros lemez lett a hátuljára téve, ami nem tud súlyt vinni. :? Ezek után úgy néz ki, hogy a falra lesznek rögzítve.
 
Szia!

Elég sok szekrényt csináltam már arra nem gondoltál, hogy a hátlap nem farost hanem ugyanolyan mdf avagy bútorlap mint az oldala? Ha fedlap több helyen fekszik fel ebben az esetben 4 helyen (1 oldalt a teljes hosszában 3 oldalt pedig keresztbe) viszi el az akvárium teljes terhét.

Ha van még lehetőséged és akaratod akkor változtathatsz még ezen, bár nem hinném hogy így is gond lenne a farost ha jól ki van csavarozva akkor elég sokat fog és nincs oldal irányú mozgása a szekrénynek.

üdv

Spagi
 
Back
Oldal tetejére