• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

Néhány pixelmorzsa:IMG_20211220_145720.jpgIMG_20211220_145636.jpgBrutálmód sűrűsödik a parvula! Ja, nem. Csak átraktam egypár újabb csomót a 200 literesből. Kikapálódott a crypto parvával, kár lett volna veszni hagyni. 🙂 Ettől függetlenül alakul a gyep. Igaz, hogy egy évig is eltarthat, mire kész lesz, de türelem az van. 😃IMG_20211220_145520.jpgMaradék crypto a fa tövénél:IMG_20211220_145417.jpg
 
Idei utolsó kép ide. Kicsit nyírtam. Januárban lesz új, ha hazaértünk. Áldott karácsonyt mindenkinek! És BÚÉK!
Boldog karit Nektek is, Zsolti.
Meg kell jegyezzem, nagyon bátor vagy, hogy gyertyát raksz az akva mellé.
Tudod, van az a régi mondás "Ha sokáig nézed a tüzet bepisilsz." Nem félsz, hogy reggelre megemelkedik a vízszint az akiban, és túlcsordul? :ROFLMAO:
 
A szűrő még benne van?
Benne. Nem tudok szabadulni tőle. Vagy a tuskó nagy erre a víztömegre, vagy a talajban a komposzt-kerti föld arány nem kedvező. Inkább az utóbbi. Ha elfelejtem visszakapcsolni vízcserekor, fél nap után elkezd gyűlni a köd a talaj felett pár centivel. A következő ilyen keverésnél kapni fog cirmi macskalmot is, hogy legyen benne több agyagszármazék. Csak az lehet nem most lesz. Szép az üveg, a Ludvigia színe egyszerűen mesés élőben. Persze a lámpa is segít ebben, de tudjuk, hogy az nem minden. Egyedül a Tripartita görcsöl a tuskó tetején, neki kevés a tápanyag talaj nélkül. 🙂
 
Ismét jelentkezem.
Off:
Indítottam egy kicsi kockát. Kerti föld csak, mert eltettem valahova a saját komposztot és nem lelem. 🙄 Fedésnek Dennerle kvarc garnéla aljzat 0.7-1,2mm. Gazokat összekukáztam a 200literesből, meg innen az akácosból.
Eleocharis parvula
Lilaeopsis brasiliensis
Ludvigia sp super red
Rotala colorata
Myriophillum valami
Sagittaria subbulata
Bacopa caroliniana
Lobelia cardinalis
Bucephalandra valami
Microsorium narrow leaf
Salvinia natans
Már van benne néhány hólyagcsiga, kagylósrák, vízi ászkarák, kandicsrák, vízibolha. Gyermekem kék garnélát szeretne bele, úgyhogy majd valami ilyesmi lesz. Világítani egy spot ledizzóval pirítok. Kanlux CRI95-ös 6500K, 7W, 580lumen. Egy kerámiafoglalat van felerősítve egy 10*10-es alu négyzetrúdra. Kicsit rusztikus. 🤣IMG_20220125_192207.jpgIMG_20220125_181457.jpgIMG_20220125_181536.jpg?hash=7c4e7ed06e9e4aa49a4810785a9f9832.jpg
OFF vége.

Jelentem kikerült a szűrő az akácosból. Egy kicsit zavarosabb jelenleg a víz, de nem ködöl a talaj.🤞 Garnélák folyamatosan petésednek, egyre több a kicsi. 😃 Megkezdtem a nagy akváriumból töltögetni a cserevízet ide. Az a vékony tápos víz jó lesz ide is, így itt nem kell nagyon lesegetni semmit tesztekkel.
 

Attachments

  • IMG_20220125_181817.jpg
    IMG_20220125_181817.jpg
    256.4 KB · Megtekintések: 10
Utoljára módosított:
Aquael Ultramax1500. Sajna még nem rendes szekrény van, ráadásul tele van nem akváriumi dolgokkal is az asszony jóvoltából. 🙂
Nem találkoztam még ezzel. Sőt szerintem Aquaelnek eddig semmilyen külső szűrőjével. Még használtan hirdetve sem. Mik vele a tapasztalataid?
 
Back
Oldal tetejére