• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

Lassan eltelik a november. Kicsit el voltam havazva az elmúlt héten. (07:00-19:00-ig toltam az oltópontosdit a kórházban minden nap) Ma este volt időm egy kis vízcserére és némi gazolásra. A felszínt teljesen befedte a rucaöröm. A Sagittaria szokás szerint szét akart kúszni. A kiszedett hajtások gyökereit megszagoltam, mert már a komposztból jöttek ki. Meglepődve tapasztaltam, hogy ugyanolyan szaga van, mint az érett szűrőszivacsnak. Ezt jó jelnek vettem, úgyhogy a belsőszűrő készenléti üzemmódba váltott, áttettem a nagy akvába, hogy élő maradjon, ha mégis visszakéredzkedik. ✌️
Ja, és 4 petés garnéla van. ☺️
 
Úgy tűnik nem szabadulok még a ködösödéstől, ami közvetlen a talaj felől kezd mindig. Nem csüggedünk, főleg mert @NagyViktor is küzdött vele a szűrés nélküli gömbjében és nem talált megoldást, csak újraindította. Na, ezt el akarom kerülni. Visszatettem a szűrőt, csak most a sűrű kisebb szivacsa van alul és egy kisebb, ritkásabb fogja a kiömlőt fenn. (garnélavédelem a leendő kicsiknek) Igazából nem is szűrésre van szükség itt, hanem egy gyenge vízmozgásra, (Walstad szerint) amit nem adhatnak a halak, mert nincsenek. A garnélák meg még nem robbantottak, de ami késik, nem múlik. ✌️
 
Gratula a garnéla bébihez. Ezek szerint ők voltak a gyorsabbak, nem az ászkák.😁
Nagyon szépséges a kis kockád. A piros/vörös növények is káprázatosak.
Szűrő helyett tehetnél be skimmert garnélavédős fejjel. Az nem szűr, de mozgatja a vízfelszínt. Vagy a Dennerle sarokszűrője garnivédő ráccsal ugyanilyen tökéletes megoldás lehetne.
Én ma leszedtem minden technikát a benti kockából. Azon morfondírozok, hogy teljesen felszámolja, vagy működtessem így, mint te? Most csak dekorhomok és pár kavics, meg garnéla van benne.
 
Nem, ez crenata. Nincs hirsutám. A nagy akváriumban sehogy se tudom leszoktatni, hogy ne nőjjön fel a felszínig. Itt lassabb. 🙂
Örülök, hogy kiderült, mert már féltem, hogy a hirsuta ilyen magasságokat is tud. Amikor kinő a talajból akkor olyan egylevelű mint a hirsuta? Szerintem, sok helyen keverik a képüket...
Nagyon szép ez a berendezés, jó hogy megtartottad a tuskót :) A víz és a növények is szép tiszták, tényleg nem is kell ide szűrő :)
 
Volt crenata-m is. Nálam ugyan olyan volt mint a hirsuta, csak kisebb.
Biztos nálad nagyon jól érzi magát, hogy ekkorára megnő.
@Bálint Nagy egyik akvájában tűnt fel nekem először, mint vegyes gyepalkotó. Valahogy nem akar gyep lenni. Submers formában vettem. Lehet, hogy idővel letörpül, csak azt elég lassan teszi.
 
Crenatad előtte is volt. A régi Avarban nem volt? Vagy az Őszi éjjelben? Biztos hogy nálad tetszett meg először... Lehet, hogy nem vegyes gyepalkotóként, mert azt közben esetleg másnál láttam, dehát 40 felett az ember már nem eszesedik, hanem meszesedik... 🤣
Régi Avarban nem volt. Őszi éjjelben elöl hirshuta van. A partonban crenata van mini levelekkel. A mini avarban pedig crenata, de az most vált apró levelekre emersből. Nálam a crenata mindig pici levelű volt. Hirshuta hajlamos felfelé menni nagy lóhere levelekkel, ha nem kap elég fényt.
 
Jártam a Majorban. 😃 Jó volt összefutni @kunakos -sal. @danyi03 Tomi épp felvétel alatt volt, úgyhogy a kis családom szomorúan konstatálta, hogy nem lehet mindent végignézni a forgatás miatt. Épp fizettem, amikor Tomi jött fejfájósan és csalódottan kifakadt, hogy valaki elfogyasztotta az Advilt, de az üres levél vissza lett gyűrve a dobozba... A lányok sajnálkoztak, felajánlottak Flektort, de azt nem vállalta be(mondjuk azt én se mertem volna), majd visszament forgatni. Zajlott az élet, de nekem legalább jutott az új halkajából, lett végre egy garnélaszedő üvegpipám... 😃 A kocsiban elmeséltem a fájdalomcsillapító történést.... 🙄 Kaptam egy rendes fejmosást az asszonytól, mert "tudhatnád, hogy mindig van nálam Ibustar!" (ugyanaz a hatóanyag) Utána, meg azon morfondíroztunk, hogy megpróbáljak-e visszafordulni a pesti csúcsforgalomban... Pesti körutamon benéztünk @mmccannon Maryhez, ott el is időztünk egy keveset, felpakoltuk a @Kovács Zsolt -nak odígért növényt, és még útba kellett ejteni @star67 Csillát is, akinek vittem a crypto parvát. Csillához már tényleg csak beugrottam, csomagot cseréltünk. Zsoltnak növény és egy szűrő, nekem 2 szebb sárga neocaridina hím, ahogy kértem. Bónusznak egy ászkarák, 😊 és ma tettem be a csapatot: Csillánál a 2db garnéla 5-öt jelent és lett még egy csomó kagylósrák is, amik hihetetlen nagyok voltak az itthoni enyémekhez képest. 🤩 Köszönet érte. Ma este téptem a kertből egy kis tyúkhúrt a gyerekgarniknak is kedvezve.IMG_20211217_193107.jpg
 
Nagyon örültem, hogy bár csak átsuhantál, de legalább két szót tudtunk váltani.
A csokit pedig még egyszer hálásan köszönöm nejednek.

A parvák a helyükön, remélem január 3-ig nem kapirgálják ki a garnélák. Én biztosan nem fogom őket zavarni addig a gyökeresedésben.😍

A dagadt kagylósrákokról nem is tudtam, bocsi, csak ászkát és yellowt akartam adni.
Hát, legalább ezek megmaradnak nálam.😁
 
Back
Oldal tetejére