• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

pradam

Főkertész
Áprilisban volt 1 éves ez a napló. Elfáradt a kocka (is meg én is :D ). Biztosan ki van merülve a táptalaj, emiatt sem tündökölnek a növények. Tavaly Szeptemberben volt a csúcspontján, sehogy nem sikerült visszahoznom azt az állapotot. El kell gondolkodnom egy újratervezésen, vagy esetleg egy másik akváriumon a kocka helyett, amit még elbírna a jelenlegi technika. Valahogy sosem volt hosszútávú a siker, mindig jött valami alga. A cyano ami továbbra is jelen van és az ecset, de azt el tudnám tüntetni könnyen. A Marsilea hirsuta egy nagyobb darabját szedtem ki elölről, mert gyanús volt nekem. Alatta csupa sár volt minden, amit nem tudtam leszippantani a sűrű gyökérzettől. Most még kopárabb az egész. A cyano-t valószínűleg ez okozhatja. Az ágakat is ki kell majd emelni megtisztítani az ecsettől, már csak a mini Anubias miatt is mert óriásira nőtt. Na majd kitaláljuk, hogy hogyan tovább :)

IMG_6308[1353].jpg

pradam

Főkertész
Négy napos blackout kúra volt a kockának az egyre csak durvuló BGA miatt. Az eredmény lenyűgöző, nem hittem volna, hogy ennyire hatásos! Eltűnt mindenhonnan a büdös cyano, remélem vissza se tér :) Most pár napig 4 órán keresztül lesz világítva. Az ecseten kell dolgoznom még és tulajdonképpen lenne egy nem szép de legalább algamentesnek mondható kockám 😀 Hátulra valami növényt ki kell találnom, mert ott nincs most semmi.
A pizzás doboz még néhány napig díszíti az üveget, hogy kevesebb fény érje oldalról.
IMG_6406[1415].jpg

mmccannon

Legenda
Négy napos blackout kúra volt a kockának az egyre csak durvuló BGA miatt. Az eredmény lenyűgöző, nem hittem volna, hogy ennyire hatásos! Eltűnt mindenhonnan a büdös cyano, remélem vissza se tér :) Most pár napig 4 órán keresztül lesz világítva. Az ecseten kell dolgoznom még és tulajdonképpen lenne egy nem szép de legalább algamentesnek mondható kockám 😀 Hátulra valami növényt ki kell találnom, mert ott nincs most semmi.
A pizzás doboz még néhány napig díszíti az üveget, hogy kevesebb fény érje oldalról.
View attachment 93299
Kívánom, hogy a BO olyan tartós eredményt hozzon, amilyet nekem nem.
Végül az EL Blue Exit Bio-hoz kellett nyúljak. Szuperül kinyiffantotta a cyanót, és sem a halaknak, amanónak, stb. nem lett baja.

zeppike

Tapasztalt kertész
Cyanot próbáltad már direktben easycarbozni.
Nekem volt egy kevés (3-4 cm²) a front üveg és a talaj találkozásánál. Egyszer nyomtam rá a napi adagot és egy nap alatt lepusztult

Oldal tetejére