• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

Volt egy újabb vízcsere (60%)full RO-val tegnap. Mai mérés:
Gh: 9
Kh: 6
Ph: 7
Ez így már jobban tetszik. Sajnos az élet közbeszólt, úgy néz ki 1 hét múlva 2 hétre elszólít a munka messzire. Nem igazán jókor. Fel kell adnom a szűrőmentességet, biztonsági játék lesz... Összeraktam egy kicsi Aquael(400l/h)szűrőt egy békebeli szivaccsal, de úgy, hogy a kimenet is szivacsos. (A vízibolhák védelme miatt.) Első verzió tegnap este:IMG_20211013_195807.jpg
Reggelre eltűntek, mert magához rántotta őket a szivacs. (Az asszony rögtön szólt, hogy kinyírtam a kis cukikat...) Leállítottam, újra tervezés. Hosszabb szivacs, az asszonytól kunyeráltam finom kendőanyagot, amivel már planktonozni lehet és ez lett:IMG_20211013_195218.jpg
Kicsit randa, de ez már talán nem rántja magához az apróságokat. Estig még megvoltak, maximális tolóerővel... 🤞
 
Volt egy újabb vízcsere (60%)full RO-val tegnap. Mai mérés:
Gh: 9
Kh: 6
Ph: 7
Ez így már jobban tetszik. Sajnos az élet közbeszólt, úgy néz ki 1 hét múlva 2 hétre elszólít a munka messzire. Nem igazán jókor. Fel kell adnom a szűrőmentességet, biztonsági játék lesz... Összeraktam egy kicsi Aquael(400l/h)szűrőt egy békebeli szivaccsal, de úgy, hogy a kimenet is szivacsos. (A vízibolhák védelme miatt.) Első verzió tegnap este:View attachment 156162
Reggelre eltűntek, mert magához rántotta őket a szivacs. (Az asszony rögtön szólt, hogy kinyírtam a kis cukikat...) Leállítottam, újra tervezés. Hosszabb szivacs, az asszonytól kunyeráltam finom kendőanyagot, amivel már planktonozni lehet és ez lett:View attachment 156163
Kicsit randa, de ez már talán nem rántja magához az apróságokat. Estig még megvoltak, maximális tolóerővel... 🤞
Ötletes! Különösen az innovatív kifolyód tetszik. 👍
Tényleg kinyiffantak a bolhák? Vagy csak legeltek a szivacson? Esetleg lehetne fojtani a kifolyón. Pl. ráhúzol egy csövet, amit összeszorítasz a kívánt mértékben.
 
Ötletes! Különösen az innovatív kifolyód tetszik. 👍
Tényleg kinyiffantak a bolhák? Vagy csak legeltek a szivacson? Esetleg lehetne fojtani a kifolyón. Pl. ráhúzol egy csövet, amit összeszorítasz a kívánt mértékben.
Még az újítás is kevés. Magához húzta a szűrő őket éjszaka. A cyclopsnak jó, a daphniának nem. 🙄 Valószínűleg el kell ezt engednem. A törzsállomány megvan a dunsztosüvegben, majd onnan újratáblázok, ha hazajöttem és jobban beállt az akva. Működnie kell a szűrőmentességnek a dunsztosüvegem okán, csakhát annak az üvegnek fél évnyi előnye van. Ha teljesen azt a sémát követném, akkor ki kellett volna raknom az üveges előszobába, közvetlen napsütésben, magára hagyva, ráengedve a fonalalgát.... Úgy azért azt 3 hónapig leste volna az asszony és előbb bontatta volna velem, mint az alig észrevehető dunsztosüvegemben ugyanezt.... 🙂
 
Utoljára módosított:
Kíváncsi vagyok. Ha otthon vagy, működik az akvárium szűrő nélkül. Ha nem vagy otthon két hétig, akkor kell bele a szűrő.
Két megoldást látok. Ki kell venni a szűrőt. Két hét az aggódó gazda tutujgatása nélküli nyugalom jót fog tenni az akváriumnak.
A másik pedig a durva szivacs. Arra nem tudnak feltapadni a jószágok. Nekem csak kagylós rákok vannak, de nekik nem árt a ringlispíl a turbinaházban.
Az "elengedés" gondolom nem az akvárium bontását jelenti. Én a szűrő kivételére szavazok.
 
Az "elengedés" gondolom nem az akvárium bontását jelenti.
Pontosan. Bontásról szó sem lehet.
Én a szűrő kivételére szavazok.
Annak fényében, hogy az asszony sohasem volt még hajlandó vízcserét se csinálni, ezt azért kockázatosnak érzem. A víz azóta sem tisztult le tisztességesen. Ha olyan átlátszó lenne, mint a dunsztosüvegem, akkor tuti nem aggódnék miatta.
Tegnap este:
Gh: 9
Kh:6
Nem keményedett vissza, valószínűleg a kertiföldben lévő oldott állapotú sótöbblet kiment a cserékkel.
 
Lassan eltelik egy újabb hét. 2 napja áttettem 2 sárga neocaridinát a nagyból, bajuk nem lett, úgyhogy tegnap vadásztam egy szebb, hibátlanabb csapatot, kb 10-et. Ők is elvannak. A víz jelenleg is egy kissé ködös és a tetejéről is le kell naponta kanalazni a felszín hártyát, úgyhogy levettem a nyomó oldalról a szivacsot, kavarjon egy kicsit. A gyepnek való is kiment, tettem helyette Marsilea crenatat, egy csipet parvulát, egy tövecske crypto parvát. Meglátjuk. És néhány tő Myriophillum a tavi fagyállóból is ment bele. Ma pedig jártam patak mellett és vadásztam ászkarákokat. Azok is belementek. IMG_20211020_185529.jpgIMG_20211020_185549.jpgIMG_20211020_185823.jpgIMG_20211020_185842.jpg
Ezt a közelit @Nexus kedvéért. Kicsivel több, mint 20db lett. 😃
IMG_20211020_190509.jpgIMG_20211020_191426.jpgIMG_20211020_193054.jpg
Elég teás vizet csinál ez az akác. 🤣🤣🤣
 

Attachments

  • IMG_20211020_195118.jpg
    IMG_20211020_195118.jpg
    472.9 KB · Megtekintések: 14
Én meg írtom az ászkákat. Nem is kellene? Minek bele?
Korhadéklakó, fogyasztó. Garnikra nem veszélyes. Alapvetően a gazdagabb mini bioszféra a cél, nem biztos, hogy van helyük. A Balatonból való bolharákok kikoptak a dunsztosüvegből, a garnélák nem. Az a véleményem, hogy egy fajszegény rendszer sérülékenyebb, mint a fajgazdag. Nyilván nem fogok bele garnélaveszélyes ragadozót tenni, (szitakötő) de a határokat szándékosan feszegetem. 🙂
Szerk. : szúnyoglárva azért nem lesz, mert a fecskéim már elköltöztek. 😃Na jó, azért se, mert akkor én is költöznék... 🤣🤣🤣
 
Utoljára módosított:
Nos, így a fán jól mutat az ászkád, de amikor nálam meglátom őket, sikítófrászt kapok. Persze leginkább az üveg etetőtál alatt bandáznak.
Kicsit a 2. gyerekkoromat élem. Anno hazahurcoltam az út menti vizesárokból a tavaszi pajzsosrákokat, mert szerettem volna őket otthon tartani. Rövidke életük nálam még rövidebb lett, de én egy tapasztalattal gazdagabb lettem. Utána már inkább az árokparton hasaltam, bámulva "vízipók csodálatos világát." Azóta is csak csodálattal tudok adózni annak, amikor egy időszakos víz 1 hét alatt megtelik élettel. 🙂
 
Utoljára módosított:
Kicsit a 2. gyerekkoromat élem. Hazahurcoltam az út menti vizesárokból a tavaszi pajzsosrákokat, mert szerettem volna őket otthon tartani. Rövidke életük nálam még rövidebb lett, de én egy tapasztalattal gazdagabb lettem. Utána már inkább az árokparton hasaltam, bámulva "vízipók csodálatos világát." Azóta is csak csodálattal tudok adózni annak, amikor egy időszakos víz 1 hét alatt megtelik élettel. 🙂
Gyere hozzám csodálkozni bármikor. Az én vizeimben minden ilyen van, amire vágysz.😂
 
Jelentem garnélák rendben. Az elején megfigyeltem, hogy amikor összetalálkoztak az ászkával, az ászka agresszíven rászaladt a garnikra, az meg pánikszerűen ugrott egyet. Aztán megfigyeltem ugyanezt ászka-ászka esetében is és így már inkább szaporodási előjátéknak tűnt. 😃 Azóta az ászkák megtanulták, hogy garnikkal nincs szex. Békésen elkotornak a nagytestvér mellett. És vietkongék is jól érzik magukat, mert több nőstény is "nyerges" lett. Bezzeg a 200 literesben egyet sem látni ilyet... (ott már túl sokan vannak🤣) IMG_20211028_133723.jpgIMG_20211028_134014.jpgIMG_20211028_134046.jpg
Szemből nem megy jelenleg fotó, a bejárati ajtó tükröződése miatt...
 
Lassan kezd beállni rendesen az üveg. Az újratelepített lobélia megindult, úgyhogy tettem még hozzá. Egy csipetnyi parvula, ami próbaképpen belement, az is hozott új, kúszó hajtást. Ezen febuzdulva ismét tettem Lilaeopsis brasiliensist, az is egyelőre megvan. Sokkal sűrűbben cseréltem vizet az elmúlt hetekben, mint eredetileg terveztem és ennek hála, a tea lassan felhígult, nem színez annyira a fa. (Ki gondolta volna, hogy egy év nem lesz elég a kiázáshoz...? 🙄) a kis Aquael pumpa kiömlőjére egy békebeli sűrű szivacsot tettem, hogy ne kergesse annyira a vizet, jó döntés volt. Egy este alatt többet tisztult, mint 5 hét alatt idáig. Úgy látszik itt jobb a sűrű szivacs, mint a szívóágon. 🤷‍♂️ És láttam egy petés garnélát. Nagy a verseny, mert egy petés ászkát is láttam. 😃IMG_20211114_124337.jpgIMG_20211111_111405.jpg
Szemből, ez az üdvözlőkép az előszobában, ha hazaér a család:
IMG_20211114_133313.jpg
Ez pedig oldalról:IMG_20211114_133417.jpg
Még egy kicsit hagyom érni a dolgokat, és megpróbálom kirakni a szűrőt, hogy visszajöhesenek a vízibolhák, illetve elérjük az El naturálban kitűzött célt. 🤞🤞🤞☺️
 
Back
Oldal tetejére