• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Én a 200 literes akváriumhoz használok kettő darab ex1200-est.Ez a szűrődolog sok mindentől függ ,növénymennyiség ,elrendezés stb.stb.Valóban kevés ez a szűrő egy ekkora akváriumra,és még a foszfát mérését is megcéloznám.Ha a foszfát értékét belőnéd 1 ppm-re (persze csak ha nem jó ez az értéked),ebben az esetben jó eséllyel eltűnhet az alga.Nálam bevált.

És a 2 db 1200 ast esőztetővel használod vagy nem???
 
Üdv mindenkinek!
megmértem a PO4 szintemet és 0,6mg/l ppm ez elfogadható vagy nem ?
Gyakoribb vízcserét csináljak vagy tegyek bele több KH2PO4
most 15 ml teszek naponta a 300 as akimba
Ötletek???
 
Üdv mindenkinek!
megmértem a PO4 szintemet és 0,6mg/l ppm ez elfogadható vagy nem ?
Gyakoribb vízcserét csináljak vagy tegyek bele több KH2PO4
most 15 ml teszek naponta a 300 as akimba
Ötletek???
Szia!
A jó érték 1ppm körül van, most mértem a napokban nálam 1,4ppm volt az érték. Csipetnyi K2PO4-et adagolok napi szinten 200l-ben. Zöld algám minimális.
 
Nekem a bordó növények levelein van jelentős mennyiség, most megpróbálom a lámpa emelésével megfékezni, hátha sikerül!
 
Sziasztok!
Engem is ,,belepett" kissé a zöldalga, nem értem miért, az elmúlt egy évben nem volt gond vele, nagyon minimális mennyiségben volt jelen.
A kérdésem az lenne, hogy ha csinálnék egy sötétkúrát (2-3 napig, nem tudom meddig érdemes) akkor a növények azt mennyire tolerálják?
Staugoryne repens,Reineckii mini,Limnophila Sessiliflora, Weeping és Jávai moha.
3db fénycső (2db Osram lumilux 18w/865 és 1db Sylvania Grolux 18w T8) A Sylvania újonnan van beépítve, lehet a megnövekedett fény lett hirtelen sok.
Akvárium 112l
Tetra Ex 1200Plus
Így napi 9 órát világítok
2.5ml Profito és 2.5ml Carbo/nap
 
Nálam , ahogy megvettem az új erőművet, ami 4x54w t5 és 2x150w HQI, az alga elkezdett szépen nőni, mert a világítás úgy volt beállítva, hogy 35 cm magasan volt a lámpa.Először bekapcsolt a 4db T5 kb 14h-kor, majd 18h-kor bekapcsolt a 2 HQI, ami ment 2 órát, majd este 10kor lekapcsolt minden.
Ezen annyit változtattam, hogy amikor felkapcsol a HQI, akkor lekapcsol a T5, majd amikor kikapcsol a HQI, felkapcsol a T5 és felemeltem 40cm-re.Annyi változás történt, hogy a piros növények új levelei már nem algásodnak, és valahogy az akvárium egyharmada fentről számítva kevésbé algásodik mint a talaj felé a kétharmada.Ennek nem értem a miértjét, hogy miért a lenti rész algásabb mint a fenti, , de az biztos, hogy már másabb a helyzet.Majd még egy kicsit feljebb emelem, hátha ezzel meg is szűnik az alga!
 
Vízcsere előtt mértem foszfát szintet, a prodac színskála szerint 1-2 mg/l között van, a szint, talán inkább a 2 fele. Az üvegeken és egyes növények levelén mégis sok a zöld pontalga. A világítás 15cm-re van a víztől, feljebb tenni nem tudom, együtt kell élnem vele? :)
 
Vízcsere előtt mértem foszfát szintet, a prodac színskála szerint 1-2 mg/l között van, a szint, talán inkább a 2 fele. Az üvegeken és egyes növények levelén mégis sok a zöld pontalga. A világítás 15cm-re van a víztől, feljebb tenni nem tudom, együtt kell élnem vele? :)
Ha feljebb nem tudod emelni akkor vegyél vissza a világitási időből.Kezdetnek.
 
:) ok. visszavettem 7,5 órára. A wpg számítás szerint többet kéne világítanom, de úgy tűnik, nem fog menni :)
 
0,8 foszfátszint mellett nekem is előjött a zöld alga, ráadásul elég komoly telepeket alkot. Valahol azt olvastam, hogy újraindítás után 3- héttel ez természetes, ez jelzi, hogy kezd kialakulni a biólógiai egyensúly.
A hátsó üveg falon is megjelent, de csak akkora magasságig, ameddig a vízcserék alkalmával leengedem a vizet.

Két lehetőséget látok.

Az egyik, hogy nem csinálok semmit, majd megoldódik magától a dolog és pár vízcsere után helyreáll az egyensúly.

A másik, hogy csinálok egy 3-4 napos black outot vízcserével.

Mi lenne a jó megoldás?
 
0,8 foszfátszint mellett nekem is előjött a zöld alga, ráadásul elég komoly telepeket alkot. Valahol azt olvastam, hogy újraindítás után 3- héttel ez természetes, ez jelzi, hogy kezd kialakulni a biólógiai egyensúly.
A hátsó üveg falon is megjelent, de csak akkora magasságig, ameddig a vízcserék alkalmával leengedem a vizet.

Két lehetőséget látok.

Az egyik, hogy nem csinálok semmit, majd megoldódik magától a dolog és pár vízcsere után helyreáll az egyensúly.

A másik, hogy csinálok egy 3-4 napos black outot vízcserével.

Mi lenne a jó megoldás?
A pontalga nem a biológiai egyensúlyt jelzi. Azt inkább egy minimális barna alga szokta.
Szerintem a 0.8-as foszfát kevés a 22-es nitráthoz. Én ugyan Drak tápozást csinálok, itt 10:1-hez arányban kell tartani a nitrát/foszfát -ot. Szóval innen nézve a 22-es nitráthoz 2-es foszfát kellene legalább.
Másrészt nem mindig hoz eredményt a foszfátszint emelése, nekem pl. a világítási idő csökkentése hozta meg az eredményt (miután a nitrát:foszfát arányt rendbehoztam).
 
Back
Oldal tetejére