• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

sziasztok!

indítottam egy 20literes növényes akit. Azt hiszem véletlenül a fény időkapcsolóját rosszul állítottam be és ezért folyamatosan világított :( napok óta. Fényt egyébként egy ISTA Luminous 6w adja ami nem egy atomreaktor.
De a lényeg, hogy mivel az időzítő nem kapcsolt le (én meg nem vettem észre, mert az akvárium az irodámban van) ezért megjelentek az algák.(Tápot Green Aqua Micro, macro és Easy Life carbot használok és van egy harangos CO2 beoldó is. )
Az alga az üvegen és a köveken jelent meg, olyan mintha por alga lenne, de lehet, hogy zöld pont alga. az üvegről mágneses tisztítóval le tudtam szedni.
A kérdésem, hogy mit tegyek? Az segít, ha most napközben kikapcsolom a fényt vagy inkább ma még menjen a fény és tápozzak is és holnaptól meg odafigyelek az időzítőre és napi 8,5órát világítok csak és továbbra is tápozok? Gondolom a kövekről le kellene kefélnem a rárakódott algát, másként nem fog eltűnni igaz? Vagy most ki kellene kapcsolnom a lámpát mondjuk 2 napra és akkor eltűnnének az algák maguktól?
 
sziasztok!

indítottam egy 20literes növényes akit. Azt hiszem véletlenül a fény időkapcsolóját rosszul állítottam be és ezért folyamatosan világított :( napok óta. Fényt egyébként egy ISTA Luminous 6w adja ami nem egy atomreaktor.
De a lényeg, hogy mivel az időzítő nem kapcsolt le (én meg nem vettem észre, mert az akvárium az irodámban van) ezért megjelentek az algák.(Tápot Green Aqua Micro, macro és Easy Life carbot használok és van egy harangos CO2 beoldó is. )
Az alga az üvegen és a köveken jelent meg, olyan mintha por alga lenne, de lehet, hogy zöld pont alga. az üvegről mágneses tisztítóval le tudtam szedni.
A kérdésem, hogy mit tegyek? Az segít, ha most napközben kikapcsolom a fényt vagy inkább ma még menjen a fény és tápozzak is és holnaptól meg odafigyelek az időzítőre és napi 8,5órát világítok csak és továbbra is tápozok? Gondolom a kövekről le kellene kefélnem a rárakódott algát, másként nem fog eltűnni igaz? Vagy most ki kellene kapcsolnom a lámpát mondjuk 2 napra és akkor eltűnnének az algák maguktól?
Esetleg egy blackout szóbajöhet, azzal tolsz neki egy resetet:
Pofon az algáknak - Blackout | Nigro Blogja

Vagy elektromos fogkefével leszeded a kövekről.
 
A pontalgára talán jó lesz, az a sok fénytől jön elő általában, és az alacsony foszfát szinttől (a nem megfelelő nitrát:foszfát arány miatt), a szakáll algára nem tudom, de egy próbát megér, szerintem abból se lesz több a kúra végére.
 
Nálam is megjelentek ezek a gyönyörűségek.
Lejjebb vettem a világítást 6-ról 5 órára, Green Aqua Micro Macro megy másfél ml bruttó 58 literre ami kb max 50 nettó, meg másfél ml Easy carbo. Így elvileg kevesebb a fény, a foszfát szerintem bőven megvan a tápokban.
Vajon elég ennyi h eltűnjön?
 
Szerintem nekem is kéne némi + foszfát, mert a lassan növő növények levelén van sajna zöld pontalga. :(
Áramlás jó, CO2 elvileg jó, micmac EL szerint megy.

Mondjuk rescape alatt úgyis megy az összes növény a pinyóba, öt nap sötétségkúra, szóval majd ráérek ezen rugózni az újraindítás után.
 
December elején bevásárolok víztesztekből, veszek foszfát tesztet is, hogy ne érjenek meglepetések.

Most kimerült az akvárium keret. :D
 
Sziasztok! 6 honapja inditottam egy 240l-es novenyes akvariumot. A Green Aqua Macro/Micro tapokat hasznalom + Easy Life Carbot a novenyek szepen fejlodtek, de mindig volt zold pontalgam az uvegen koveken es a novenyek levelein. Igy fel ev utan mar beleuntam hogy minden hetvegen az uveget takaritom es hogy a koveket fogkefezem. Olvastam hogy erdemes 1ppm-re megemelni a phosphatot es eltunnek a zold algak. Az en phosphate szintem 0.4ppm volt. Elkezdtem adagolni a KH2PO4–et. Porban vettem higitottam es 10ml/nap kezdtem adagolni. Aztan a het kozepen mindig ellenoriztem a phosphate szintet. Az elso heten 2ppm-et mertem igy csokkentettem az adagot. A heten mar negyedik hete hogy adagoltam es mertem es csokkentettem. Mar csak 1,5ppm volt de az akvarium egyre algasabb lett. A Rotalam alja teljesen tonkre ment. Mar a szokasos hetvegi 30%-os vizcserenel nem tudtam mit is dobjak ki az egesz haj algas es minden noveny tiszta zold pontalga volt. Ha levagom az algas novenyeket mar nem marad semi. :-( Szoval ott tartok hogy tegnap delutan ota blackout van, az egesz akváriumot lefoliaztam csak a szuro futes es levego megy. De hogyan tovabb 3nap mulva??? Mit rontottam el? Lehet hogy a Micro tap adagot is emelnem kellet volna kicsit? Meg talan annyi hogy nemreg a HC-met ujra ultettem, de nem hiszem hogy ez befolyasolna a dolgot.
 
Vagy 7 db oto, 8 amano garnela es red cherryk.
Vilagitas: Beamswork EVO Quad 48"LED 6500K 64x3W - 8orat vilagit.
Szures: JBL CristalProfi e1501 Filter media: JBL Micromec, Seachem Matrix, Seachem Purigen.
Eheim Professionel 3 – 250T Filter media: SUBSTRATpro MECHpro, bioMECH
Soil: Environment Aquarium Soil, H.E.L.P. Advanced Soil Shrimp Powder, ADA Colorado Sand
Nagynyomasu CO2 rendszer.
Dropbox - 2015-11-20 11.38.58.jpg
Dropbox - 2015-11-23 13.32.32.jpg
Azt hiszem az osszes Rotalam tonkrement. Nem tudom mi marad a 3nap sotet utan. :-( De remelem a halak garnélák tulelik es talan az alga kevesebb lesz.
 
Sziasztok! Holnap delutan bontom ki az akvariumot. A szuroket is takaritsam vagy csak majd egy het mulva? Feny? es tapozni hogyan kezdjem? aaaa egy csomo kerdes. Remelem van itt valaki. :(:(
 
Szűrő pucevávát meg vízcserét mindenképpen tolj egy combosat (elvileg ha a blackout sikeres volt) elég sok elhalt alga massza lehet a vízben/szűrőben.
Fény fokozatosan mehet vissza, én tápoznék a legelejétől, hogy a legyengült növények kapjanak egy kis kedvességet. :)
 
Vagy 7 db oto, 8 amano garnela es red cherryk.
...

240 literre az nagyon kevés algaevő.

Nekem is 240-es, nekem van 16 oto, 10-11 süncsiga és 30+ amano. Ma megy bele még 30 neocaridina, bár ők nem kifejezetten alga ellen kerülnek be. :D Nem azt mondom hogy az én mennyiségem a mérvadó, de a tiéd biztosan karcsú.
 
240 literre az nagyon kevés algaevő.

Nekem is 240-es, nekem van 16 oto, 10-11 süncsiga és 30+ amano. Ma megy bele még 30 neocaridina, bár ők nem kifejezetten alga ellen kerülnek be. :D Nem azt mondom hogy az én mennyiségem a mérvadó, de a tiéd biztosan karcsú.
240 literre az nagyon kevés algaevő.

Nekem is 240-es, nekem van 16 oto, 10-11 süncsiga és 30+ amano. Ma megy bele még 30 neocaridina, bár ők nem kifejezetten alga ellen kerülnek be. :D Nem azt mondom hogy az én mennyiségem a mérvadó, de a tiéd biztosan karcsú.

Van meg egy sziami algaevo is. Negyen voltak de rakaptak a mohamra igy tuladtam rajtuk. Otik is tobben voltak de valahogy nem maradt meg mind. :( Mano is 10 volt csak az elso heten volt aki szokni probalt. Jovore meg mindenkepp szerzek be algaevo joszagot.
 
Szűrő pucevávát meg vízcserét mindenképpen tolj egy combosat (elvileg ha a blackout sikeres volt) elég sok elhalt alga massza lehet a vízben/szűrőben.
Fény fokozatosan mehet vissza, én tápoznék a legelejétől, hogy a legyengült növények kapjanak egy kis kedvességet. :)
Oke de mi legyen a foszfattal?(KH2PO4) Adagoljak csak kevesebbet? Ha nem adok csak ugyan ugy tapozok mint eddig akkor kaparhatom a pont algat megint. 10-10ml Green Aqua Micro macrot adtam plusz 12carbot.
 
Sokan írtátok, hogy délutántól késő estig világítotok, mert csak este tudtok gyönyörködni az akváriumban.
Ez nem jó megoldás, mert a növények este már nem aktívak, nem hasznosítják a fényt. Ilyenkor már csak az algáknak világítotok, meg persze magatoknak.
Mivel a növényeknek is van biológiai órájuk, ahhoz kell igazítani a világítást, hogy akkor kapjanak fényt amikor szükségük van rá. Az algákat nem érdekli, hogy mikor kapnak fényt, így, ha nem a megfelelő időszakban megy a világítás, az csak az algáknak kedvez, a növények meg csak szenvednek miatta.
Szóval nem csak a világítás időtartama és az erőssége számít, hanem az időpontja is.
Sokan panaszkodtok, hogy jó a tápozás és már 5-6 órára vissza van véve a világítás, stb..., mégis van pontalga vagy nem szépek a növények. Próbáljátok meg, hogy akkor és annyit világítotok amikor azt a mövények igénylik! Sok növényen látszik is, hogy mikor aktív. Kinyílnak és ősszezáródnak. Ha este is szeretnétek látni az akvát, akkor ez megoldható egy gyenge esti világítással, vagy naplemente effektel. Jó megoldás lehet ha a fő világítás helyett este felkapcsolódik egy kiegészítő ledszalag. Ezt nem nehéz kivitelezni.
 
Back
Oldal tetejére