• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Macro-Micro megy naponta 2-2ml A carbot nem adagoltam már régóta, most megint elkezdem, napi 1,6ml

Nekem ez kevésnek tűnik high end akváriumhoz: 1 ml / 20 l / nap, 50%-os yeti vízcsere esetén, carbo esetén ugyan az.
 
Nekem ez kevésnek tűnik high end akváriumhoz: 1 ml / 20 l / nap, 50%-os yeti vízcsere esetén, carbo esetén ugyan az.
Némileg igazad van, de eddig 50% fénnyel világítottam. Most kb 75% (az 1l/1W a 100%) De tegyük fel megemelem a tápot, a zöld algára ez milyen hatással lesz?
 
Elvileg a foszfor szint növekedésével múlnia kellene.
PO4-nek 1 felett kellene lennie, ha tudod mérni.
 
Elvileg a foszfor szint növekedésével múlnia kellene.
PO4-nek 1 felett kellene lennie, ha tudod mérni.
Na és kb. mennyi idő mulva kellene látnom, hogy kevesebb a poralga? Mert már én is 1ppm fölött vagyok foszfátból, de a poralga nem tágít.
 
Nekem mostanra elmúlt. Tehát nálam 1,8-as PO4 mellett is eltelt 2-3 hónap.
Múlt hétvége volt az első alkalom, hogy nem takarítottak az üveget, s még most is szép tiszta.
 
Akkor fő a türelem :)

Én is gyorabbra számítottam.
Mondjuk idővel észre lehetett venni, hogy csökken az üvegen megtelepedő mennyiség, majd 2-3 hete azt vettem észre, hogy a kőről eltűnt magától, szintem teljesen, pedig nem is vakarásztam.
 
Elvileg a foszfor szint növekedésével múlnia kellene.
PO4-nek 1 felett kellene lennie, ha tudod mérni.
Tudom mérni, illetve van is itthon PO4 csak még nem használtam. Mert amikor vettem, akkor még 1.8 volt a PO4 szint. (egyszerre vettem a tesztet és a PO4-et, hogy hát ha kell) És már akkor is az zöld algával szenvedtem. Nyomassak PO4-et?
Vagy lehet hogy nagyon tele van mulm-al a gyöp? És attól van alga? De a gyöpöt nem tudom porszívózni, mert kiszedi a talajból.
Ma vízcsere alkalmával mértem egy vízhozamot: 1l/9,2mp azaz: 390l/ó
 
Tudom mérni, illetve van is itthon PO4 csak még nem használtam. Mert amikor vettem, akkor még 1.8 volt a PO4 szint. (egyszerre vettem a tesztet és a PO4-et, hogy hát ha kell) És már akkor is az zöld algával szenvedtem. Nyomassak PO4-et?
Vagy lehet hogy nagyon tele van mulm-al a gyöp? És attól van alga? De a gyöpöt nem tudom porszívózni, mert kiszedi a talajból.
Ma vízcsere alkalmával mértem egy vízhozamot: 1l/9,2mp azaz: 390l/ó

Mielőtt adagolod, mindenképp mérni kellene.
Talajt szoktam én is poszívózni. Nem kell feltétlenül közvetlenül, hogy ne szakadjon fel a gyep, tartsd magasabban valamivel vízcserekor csövet, hogy csak a mulmot szívja el a fű közül...
 
Csináltam néhány képet a katasztrófáról. Szívesen vennék tanácsot, hogy mit tegyek. Az előzmények fentebb olvashatók. El vagyok keseredve.
Itt van a többi kép.

DSCF4762.JPG
 
Csináltam néhány képet a katasztrófáról. Szívesen vennék tanácsot, hogy mit tegyek. Az előzmények fentebb olvashatók. El vagyok keseredve.
Itt van a többi kép.

DSCF4762.JPG

Nálam is hasonlóan rátelepedetet ezekre a nagyobb levelű növényekre, de igazán a köveken és az üvegen van.
Elkezdtem 1mg/l fölé vinni a foszfátot, de semmi nem változik.
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a növelt foszfát szint segít majd. A növények könnyen és sok foszfátot felvesznek, már rég feltölthették volna magukat vele. Egyelőre várok türelmesen, kaparom az algát, nekem az a tapasztalatom, hogy az idő sok algára gyógyír.
 
Nekem mindenen van. Nem. A talajon még nincs. Ez nem fog megoldódni szerintem magától. Ebbe most megyek bele igazán..
 
Közben támadt egy gondolatom:
Nálam úgy van belőve a világítás, hogy délután 13 órakor indul. Addig viszont reggeltől egy fél napon át kapja a szórt fényt a nappaliban. Magyarán én 13 órától kb. 9 óráig világítom a 98 literemet 150W HQI-val, ami eleve nem kevés. Összegszerűen ez már nem napi 8 órás világításnak felelhet meg. Így talán nem kéne csodálkoznom a zöldalgán az üvegen...
Talán át kellene állítanom az időzítést mondjukreggel 9-10-től. Csak így ha este hazaérek, már pont nem látok semmit.
Mit gondoltok?
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mostmár nem nagyon bírok a pontalgával van egy 300 l akkim. tetratec 1200 szűrű, 1w/liter
napi 8 órát világítok Co2-t diffúzórral viszem be az esőztető ellentétes oldalán. Ga-s nagy diffuzorral.
GA tápozok napi 10-10ml plusz most vettem Kálium-Foszfát (KH2PO4) 10ml/nap és még mindig rengeteg a pontalgáma z üevegen.
Mit nem csinálok jól ???? SEGÍTSETEK LÉCI!!!!!!!! :)
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mostmár nem nagyon bírok a pontalgával van egy 300 l akkim. tetratec 1200 szűrű, 1w/liter
napi 8 órát világítok Co2-t diffúzórral viszem be az esőztető ellentétes oldalán. Ga-s nagy diffuzorral.
GA tápozok napi 10-10ml plusz most vettem Kálium-Foszfát (KH2PO4) 10ml/nap és még mindig rengeteg a pontalgáma z üevegen.
Mit nem csinálok jól ???? SEGÍTSETEK LÉCI!!!!!!!! :)

Én azt olvastam hogy zölpontalga szinte természetes hogy minden beállt akiban van, de szerintem a szűrő kissé sovány már ekkora mérethez...
Csak a frontüvegen zavaró?
Mert akkor heti kaparás mint mindenki másnál vízcsere előtt...
 
Én azt olvastam hogy zölpontalga szinte természetes hogy minden beállt akiban van, de szerintem a szűrő kissé sovány már ekkora mérethez...
Csak a frontüvegen zavaró?
Mert akkor heti kaparás mint mindenki másnál vízcsere előtt...

Az összes falon van és nagyon sok.
Ahhoz mit szólsz hogy azon gondolkozom hogy veszek egy külső vízpumpát és külső diffuzorral ezen keresztül viszem be a co-t így a co2 beoldásom is jobb lesz és auz áramlásom is????
Vagy nagyobb külső szűrő kellene? ??
 
Az összes falon van és nagyon sok.
Ahhoz mit szólsz hogy azon gondolkozom hogy veszek egy külső vízpumpát és külső diffuzorral ezen keresztül viszem be a co-t így a co2 beoldásom is jobb lesz és auz áramlásom is????
Vagy nagyobb külső szűrő kellene? ??

Hogy én mit szólok :)
Én 300l alá már minimum 2db akkora szűrőt tennék be mint amiből 1db-od van, pláne ha 300W-al tolod napi 8 órában. Vagy esőztető helyett kicsit pontosított áramlás Lily-vel.
A külső reaktor nem rossz ötlet, vannak szupi megoldások (már meg sem merem említeni @Evereka -t :) )
A tápozás is gyanúsan kevés, de ez mindenkinél máshogy alakul és áll be.
Bár én most veszem ki az egyik szűrőm az akva alól, ettől függetlenül mint írtam a 300 alá már kell a 2db vagy minimum 1db 2080-as Eheim.
 
Az összes falon van és nagyon sok.
Ahhoz mit szólsz hogy azon gondolkozom hogy veszek egy külső vízpumpát és külső diffuzorral ezen keresztül viszem be a co-t így a co2 beoldásom is jobb lesz és auz áramlásom is????
Vagy nagyobb külső szűrő kellene? ??
Én a 200 literes akváriumhoz használok kettő darab ex1200-est.Ez a szűrődolog sok mindentől függ ,növénymennyiség ,elrendezés stb.stb.Valóban kevés ez a szűrő egy ekkora akváriumra,és még a foszfát mérését is megcéloznám.Ha a foszfát értékét belőnéd 1 ppm-re (persze csak ha nem jó ez az értéked),ebben az esetben jó eséllyel eltűnhet az alga.Nálam bevált.
 
Back
Oldal tetejére