• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tanuló "Növényes" akvárium

Bismarck said:
Néztem én is, de félek a Papillon reduktor nem képes majd meghajtani a nagyobb atomizert.
A
http://www.greenaqua.hu/new-super-twin-co2-atomizer-17mm-cso-merethez.html
vagy a
http://www.greenaqua.hu/new-super-co2-atomizer-17mm-cso-merethez.html

is szimpatikus, mind árban, mint az amit papíron tud, de feleslegesen kidobni nem szeretnék pénzt.
Nálad milyen reduktorral működik?

Papillonnal megy fixen 2 bárral mindenféle gond nélkül. Szerintem a 17-es csőméretnél sem lesz semmi gondod. Szerintem ez sokkal inkább függ az átfolyási mennyiségtől, mint az átmérőtől. Minnél nagyobb a szűrő annál jobb, de ez nálad úgy látom nem gond. ;) Ja, és legyenek tiszták a csövek mindíg. Én megszívtam a sötétzöld Eheim csövekkel. :thumbdown: Full dzsuva volt belül, a flow meg kb. a negyede. Azóta átlátszóra váltottam és vettem egy tisztító szettet. :thumbup:
 
Szerintem teljesen felesleges túllihegni ezt a külső reaktoros témát, nyugodtan tedd rá az AM1000-et akár a 2073-as Eheimre, akár a Tetratecre, lesz így is bőven elegendő flow az akidban, ha normálisan be van állítva az áramlás. Nézd meg a 216L-s akimról a videót a "befejezett akváriumok" topicban, nem úgy néz ki, mint ami flow hiányban szenvedne, pedig nagyobb DIY reaktor volt rákötve a 2028-as Eheimre(1050L/h), mint az AM1000, plusz még egy 35L-s szűrőhordó is elé volt kötve. Emellett szintén egy Tetratec ex1200 segédkezett és semmi gond nem volt az áramlással.
 
Változások:
08 - Újabb tereprendezés
09 - Dekoráció: újabb red moor fa
10 - Szűrés: Esőztetők és beszívó ágak egy oldalra
11 - Szűrés: Üzembe helyeztem az Eheim 2073-t (Siporax a MechPro, Filterfit a BioMech helyett)
12 - Új jövevények Tropica-tól:
13 - Botia-k és harcsák átköltöztek egy másik akváriumba
14 - Tápozás: Profito helyett napi 10ml Green Aqua Micro és emelt Kh2PO4 a zöld pontalga végett

Növények:
1*Tropica Myriophyllum mattogrossense
1*Tropica Staurogyne repens
1*Tropica Rotala rotundifolia
3*Tropica Vesicularia ferriei 'Weeping' (003B)
1*Tropica Vesicularia dubyana 'Christmas'
1*Fissidens fontanus

És akkor a képek: (nagy erőkkel tanulmányozom a fényképezés rejtelmeit, de még nagyon az elején vagyok...nézzétek el ezt nekem)

2011.07.26
01.jpg

02.jpg


Alga és CO2 beoldási gondjaim továbbra is megvannak....remélem hamarosan ezekre is találok megoldást.
 
Bismarck said:
...Alga és CO2 beoldási gondjaim továbbra is megvannak....remélem hamarosan ezekre is találok megoldást.

Akkor mégsem kötsz rá egy külső reaktort? Egyébként ígéretes az aki, úgyhogy szurkolok :thumbup:
 
Tetszik nagyon :thumbup: Kicsit nekem tul szábályos középen a 'gyep' de ez lehet csak a képeken jön át így.
Egyébként tetszik ahogy logolsz, tisztára mint egy programozó :D
Változások:
08 - Újabb tereprendezés
09 - Dekoráció: újabb red moor fa
10 - Szűrés: Esőztetők és beszívó ágak egy oldalra
 
N-dee said:
Akkor mégsem kötsz rá egy külső reaktort?

Folyamatban a beszerzés.
Várhatóan még ezen a héten sikerül a 2*55W 8800K es PC csöveket is beüzemelni, illetve a reaktort is beépíteni.

N-dee said:
Egyébként ígéretes az aki, úgyhogy szurkolok :thumbup:

Köszönöm :D
 
recon said:
Kicsit nekem tul szábályos középen a 'gyep' de ez lehet csak a képeken jön át így.

Igen, még az.
Az volt az elképzelésem, hogy a parvula ez egész előteret befutja, ezzel bal oldalról jobbra haladva egy kis domborulatot hoz létre, kiegészítve a fák vonulatát.
Középen már elég sűrű, a széleken eddig nem volt elég fény, ezért ott még nincs, de hamarosan már ott is lesz elég fény.
Remélem ott is szépen besűrűsödik.
:D

recon said:
Tetszik nagyon :thumbup:

Köszönöm.
 
200 literen 220W Power Compact (6500 és 8000K) világít...és rengeteg kis apró buborék jelent meg a mohákon....

DSC_2791.JPG


Első körben arra gondoltam, hogy CO2 buborékok, de a CO2 beállítás nem változott, és eddig nem voltak bubik...

Igazából reménykedem, hogy a megnövekedett fotoszintézis eredménye...
 
attibva said:
Ha nem vízcserénél jelentkeztek, akkor 100%, hogy az! :thumbup:

Nem, minden nap ilyen. Kell nem azonnal a fény beindulásakor, némi időre szüksége van, de minden este így néz ki.
 
A fény növelése hihetetlen módon be tudja indítani a növőnyeket, csak fontos, hogy c02-vel rágyúrj! Az teljesen normális, hogy nem azonnal bubiznak!
 
Sziasztok,

Nos az erős, fény és a CO2 ingadozás meghozta a gyümölcsét...
Ha lenne verseny alga akvárium építésére....magabiztosan neveznék ecsetalga nevelés kategóriában.

Nem is gondoltam, hogy ennyire el tud szaporodni, gyakorlatilag minden tele volt vele.
Azért mondom, hogy volt, mert szombaton szétszedtük az egészet.

Az egy éve üzemelő Manado távozott, iszonyat mennyiségű iszap társaságában. (kb fél évig harcsák otthona is volt, gondolom ez lehetett a fő ok)
Szinte megszámlálhatatlan maláj tornyos csiga élt az aljzatban, olyan sok, hogy a parvula nagy részét gyakorlatilag kiásták amikor azt szétszedtem/újraültettem a riccia eltávolítása végett-
Az üveget, a fákat jó alaposan megpucoltuk.
A növényeket maradtak, megnyírtam amit kellett, eltávolítottam az öreg ecsetalgás leveleket.

Folytatva a megkezdett sorozatot:

11 - JBL Aquabasic táptalaj + néhány megmaradt JBL golyó
12 - "Bejáratott" Filterfit a táptalaj alá
13 - ADA Bacter ball
14 - Dupla Ground
15 - +2 liter Eheim Substrat Pro a szűrőkbe
16 - Seachem Matrix carbon (az indításhoz)

Kicsit öszvér a dolog az ADA/Seachem és a JBL/Dupla miatt gondolom, de most ez így alakult. Annyira csalódott voltam az algásodás miatt, hogy már-már fel akartam számolni az egész akváriumot. Csal költöttem rá a rengeteg pénzt és semmi eredmény....
Gondoltam megpróbálom újra...tiszta lappal.
Erre volt egy bizonyos keretem, igyekeztem kihozni belőle a legtöbbet, sajnos, bár gondolom csodálatos, az ADA táptalaj és ADA talaj nem fért bele :cry:
Keszekusza még az ültetés után, de vettem a bátorságot és megmutatom...

3 napos:
DSC_3116.JPG

DSC_3119.JPG

DSC_3117.JPG


Folyt. köv.
 
Egy újrakezdés mindig sok energiát tud adni. Drukkolok neked az új setuphoz. Szerintem jól indul a dolog. :thumbup:
 
Sziasztok,

Eltelt néhány nap az újraindítás óta...majd két hónap.
A megszokott "házi" módszereimmel ismételten sikerült teljesen bealgásítani az egészet. Főkét a fonal és az ecset tombolt, érdekes a zöld pontalga teljesen eltűnt.

Mivel továbbra is eltökélt célom egy igazi növényes akvárium ezért új (számomra legalábbis) utat választottam.
- 4 napos elsötétítés a nagykönyv szerint
- rendes technika (nekem a DIY nem jött be, nem vagyok elég ügyes, vagy nincs hozzá elég időm...nem lényeg)

17 - Aqua Medic AM-1000 reaktor
18 - Eheim 2080

A reactort már bekötöttem a 2073-hoz, kíváncsi vagyok a hosszabb távú eredményekre, rövid távon igazán meggyőző.
A Tetratec EX-1200-t a gigantikus méretű 2080 váltja (megjegyezném, hogy egyáltalán nem volt a Tetratec-el gondom, csupán a halas akváriumban folytatja pályafutását.

Így elvileg megvan minden ami kell, mármint ami technikát illeti. (ha nem kérlek szóljatok :D )

220W PC
Eheim 2073 és 2080 valamint egy 2213 +felszínleszívó
2kg CO2 + AM 1000
Green Aqua Micro+por macro + EL Carbo

Minden 200 liter vízhez

Amit véget ér a festés otthon, képeket is teszek fel és kíváncsian várom az észrevételeket.
:wave:
 
Szia Bismarck!


Nagyon tetszik a középső és hátsó rész!
Az előteret kicsit alul hangsulyozottnak érzem!
Alacsony növényekkel, vagy dekor kaviccsal, -homokkal teljesebbé teheted az öszképet!
 
Tetszik ez a hangulatos összkép. Viszont igaza van Kavicsosank hogy az előtér nagyon üres.
 
Back
Oldal tetejére