• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tanuló "Növényes" akvárium

Azt javaslom hogy menj be egy boltba (GA ;) ) és hasonlítsd össze a két szűrőt utána már nem lesz kérdés, hogy melyiket fogod választani.
 
Bismarck said:
hzshalas said:
Nagyon tetszik az akváriumod, nagyon otthonos :)
Nálam is 80W-os 8000 K-es van 2 kisebb teljesítményű 6500-assal, és szerintem, természetes színeket ad. És ha jól tudom az Ada szentélyben is 8000k-s csöveket használnak... ;)


Igazán köszönöm :D
Mekkora aki felett van ez a világítás?

Br.112l, 80W 2g11-es és 2x18W t8. És ha jobban megnézem, bizony vannak árnyékos területek... Szóval szerintem ha a 4x55w-ot tudod külön kapcsolgatni akkor jó döntés lehet.

A szűrés nálam is Tetratec EX1200-as és nem bántam meg. Ha elférne lehet vennék még egyet, de sajna a csöveknek nincs több hely a gyári tetőben.
 
inadsz said:
Azt javaslom hogy menj be egy boltba (GA ;) ) és hasonlítsd össze a két szűrőt utána már nem lesz kérdés, hogy melyiket fogod választani.


Igen ez egy nagyszerű gondolat, mert, ha csak a számokat/adatokat nézem, az EX1200-al az Eheim 2075 van mondjuk úgy egy kategóriában, ami árban majdnem 2 EX1200(2*1200l/h és *2*8 liter szűrőanyag).
Mondom csak a számokat nézem és lehet a meglévő 1200 mellé egy 2073 is tökéletes párosítás.
Meg fogom nézni :D
 
hzshalas said:
Bismarck said:
hzshalas said:
Br.112l, 80W 2g11-es és 2x18W t8. És ha jobban megnézem, bizony vannak árnyékos területek... Szóval szerintem ha a 4x55w-ot tudod külön kapcsolgatni akkor jó döntés lehet.

A szűrés nálam is Tetratec EX1200-as és nem bántam meg. Ha elférne lehet vennék még egyet, de sajna a csöveknek nincs több hely a gyári tetőben.

Mindenképpen külön lenne kapcsolva a négy fénycső, 2*6500K és 2*8000K.

A szűrő még nyitott kérdés, mármint hogy EX1200 vagy 2073/75.
Ennek lesz függvénye, hogy 4*55W vagy 2*80W.
:)
 
Egy kis hajnali "vadászat"
DSC_2618.JPG
 
Változások:
1 - CO2: Aqua Medic mágnesszelep a CO2 rendszerhez
2 - Világítás: 2*55W 6500K Power Compact váltotta a régi T8 csöveket, az átmenti időszakban a 2*55W mellett 2*30W T8 6500K világít pluszban (0,85W/l)
3 - Szűrés: Esőztetők mind a két oldalra (egyik akril, a másik sajnos még mindig a "zöld"
4 - Szűrés: Kikerült a belső szűrő
5 - Dekoráció: Lekerült a fekete háttér
6 - Dekoráció: 2 red moor fa
7 - Tereprendezés

A szűrő még mindig kérdés, de már csak 2 versenyző van, Eheim 2073 és 2075.

A képek 30W világítással:
DSC_2686.JPG

DSC_2685.JPG
 
Wowowow! nem nézek oda és átalakul itt nekem mindened :D Nagyon jól alakul. A parvula és a RedMoorok közé szerintem még tehetnél valami közép-növényt, hogy szebb legyen az átmenet. Crypto/stauro/anubias akár moha köveken stb.

Taps és hüvelykujj: :clap: :thumbup:

:lol:
 
Húh, nagyon köszönöm a biztatásokat, igazán jó volt olvasni :D

Megtörtént a szűrő csere is, vagyis megvan már a szűrő, de még nem volt idő beüzemelni.
Érdemes megbontani az Eheim 2073 gyári szettjét (mondjuk Siporax/Substrat pro/Filterfit), vagy úgy tökéletes ahogy van?

schruz said:
A parvula és a RedMoorok közé szerintem még tehetnél valami közép-növényt, hogy szebb legyen az átmenet. Crypto/stauro/anubias akár moha köveken stb.

Ez jó ötlet, amint már nem úsznak a red moor-ok, bemoházom és nézek közép növényt is.

Sajnos fényképezés kapcsán (is :lol: ) elég kezdő vagyok, a képek közel nem mutatják a jelenlegi állapotot, ezen szeretnék változtatni. Jelenleg egy Nikon D3000 gépem van 18-105 obival, ami sok mindenre tökéletes, de itt nem boldogulok a beállításokkal.
Van esetleg jó szakirodalom ezzel kapcsolatban a neten?

CO2 beoldás kapcsán továbbra sem vagyok elégedett, a tartós teszt kék-kékeszöld (JBL teszt) és egy kicsit zavaró a buborékfelhő...
A növények bubiznak ugyan.
Ecsetalga kevesebb van, de azért még most is sok kis fekete szörny éldegél.
Zöld pontalga még mindig sok van, megpróbálkozom a KH2PO4 másfeles adagolással(jelenleg 7g KH2PO4 /liter --amiből 10ml/nap az adag) , hátha sikerrel járok.

:wave:
 
Az aki szépen fejlődik, gratu ;)
Ha akarod megbonthatod, de ha már cseréled akkor inkább Seachem Martix-ra a BioMech-et, a Substrat Pro maradhat, és a perlon is, plusz ha gondolod a perlon és a S.pro közé berakhatsz Purigent is.
Még szép, hogy van iromány, sőt egyből három is, egyenesen Atti tollából :) Néha újból olvasom én is, mert valami kikopik.
1.http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... az-alapok/
2.http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... -loveszet/
3.http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... sminkeles/
 
inadsz said:
Ha akarod megbonthatod, de ha már cseréled akkor inkább Seachem Martix-ra a BioMech-et, a Substrat Pro maradhat, és a perlon is, plusz ha gondolod a perlon és a S.pro közé berakhatsz Purigent is.

Megmondom őszintén a fórum Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12) témájából ered a Siporax/Substrat pro/Filterfit ötlet.
Elvileg a siporax eltömődésre kevésbé hajlamos bio szűrőanyag, és alakjánál fogva ideális lehet alsó kosárba, az előszűrés után.
Lehet nem jól gondolom :D
Filterfit van raktáron otthon, matrix még nincs, és elvben rokonok... :D

Köszönöm az irományokat :thumbup:
 
Sziasztok,

Külső reaktorokat nézegettem. Pontosabban az Aqua Medic 1000-t.
Nem kevés pénzért, kapnék egy, sokak szerint minőségi reaktort, amit, ha nem akarom az egyik szűrő teljesítményének jelentős részét elveszíteni, DIY módosítani vagyok kénytelen.
Hát...

Szerintetek, ha veszek egy 2211-es Eheim Classic Eheim szűrőt, csak szivaccsal. Teszek bele néhány biolabdát (vagy akár sokat), a szívó ágra bekötöm a CO2-t, nem járok jobban?

Főként beoldás és flow, illetve ár tekintetében?

Lehet, hülyeség, de gondoltam megkérdezem.

Köszi
 
Úgy kellene megoldanod, hogy az aljából szívja a CO2-s vizet, és fölül oldd be, különben ki fogja fújni a bubikat. A szivacs töltet jó lehet, ha azon keresztül jut le a CO2-vel dúsított víz.
 
atti76 said:
Úgy kellene megoldanod, hogy az aljából szívja a CO2-s vizet, és fölül oldd be, különben ki fogja fújni a bubikat. A szivacs töltet jó lehet, ha azon keresztül jut le a CO2-vel dúsított víz.

Akkor a Eheim Classic széria nem a legjobb választás, esetleg, ha nem a Eheim Classic hajtja a vizet, hanem egy külső pumpa, ez eredetivel fordított irányban.
Jó lenne tudni, hogy mennyire érdemes ezen az irányon elindulni, mennyivel jobb/rosszabb a beoltás hatásfoka.
:roll:
 
Nem akarlak eltéríteni, de én in-line diffúzort használok és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Konkrétan ezt:http://www.Green Aqua.hu/new-co2-atomizer-13mm-cso-merethez.html
Egyrészt olcsóbb mint egy reaktor, másrészt szinte semmit sem vesz le a flowból.
Nagyon apró bubikat ereget a vízbe ezért a beoldás is elég hatékony. Jóval kevesebb CO2 fogy. Ez nem egy hátrány, mivel a palackot ugye nem ingyen töltik.
 
eMZé said:
Nem akarlak eltéríteni, de én in-line diffúzort használok és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Konkrétan ezt:http://www.Green Aqua.hu/new-co2-atomizer-13mm-cso-merethez.html
Egyrészt olcsóbb mint egy reaktor, másrészt szinte semmit sem vesz le a flowból.
Nagyon apró bubikat ereget a vízbe ezért a beoldás is elég hatékony. Jóval kevesebb CO2 fogy. Ez nem egy hátrány, mivel a palackot ugye nem ingyen töltik.

Néztem én is, de félek a Papillon reduktor nem képes majd meghajtani a nagyobb atomizert.
A
http://www.greenaqua.hu/new-super-twin-co2-atomizer-17mm-cso-merethez.html
vagy a
http://www.greenaqua.hu/new-super-co2-atomizer-17mm-cso-merethez.html

is szimpatikus, mind árban, mint az amit papíron tud, de feleslegesen kidobni nem szeretnék pénzt.
Nálad milyen reduktorral működik?
 
Nézz be az Atomizer-es topicba, írtam róla pár sort.
Egyébként nálam már 1,7bar-ról működik, de én 2bar-on használom minden gond nélkül. Igaz én Sera reduktort használok, amit 3 bar fölé is simán feltekerek.
 
En a helyedben nem barkacsolnek, felesleges. Kesöbb rajössz h GERONIMO, es akkor duplan fizettel. Vegyel egy rendes szüröt, amit nem fog le az Am1000, es tedd ra. En szemely szerint nem preferalom az Eheimot, mert draga, es nem annyival jobb,mint dragabb, mint egy Tetratec.. Nalam az 1200as tetratec tökeletesen müködik az Am1000 rel, ha pedig nem eleg a szüres, veszek meg egy tetratecet. vagy meg egyet... Hidd el, ez a legköltseghatekonyabb megoldas.
 
laja said:
En a helyedben nem barkacsolnek, felesleges. Kesöbb rajössz h GERONIMO, es akkor duplan fizettel. Vegyel egy rendes szüröt, amit nem fog le az Am1000, es tedd ra. En szemely szerint nem preferalom az Eheimot, mert draga, es nem annyival jobb,mint dragabb, mint egy Tetratec.. Nalam az 1200as tetratec tökeletesen müködik az Am1000 rel, ha pedig nem eleg a szüres, veszek meg egy tetratecet. vagy meg egyet... Hidd el, ez a legköltseghatekonyabb megoldas.

Nekem is Tetratec EX1200 van, kiegészítve egy Eheim 2073-al, lehet megpróbálkozom és is a Tetra után kötni az AM1000-t.

Labdákkal, vagy szivaccsal/zsákkal megy az AM1000-es?
Köszi
 
Back
Oldal tetejére