• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa világítás

dhorvath

Főkertész
Sziasztok!
Sok helyen látok ilyen lámpát wabi tálak felett. Van valakinek ötlete, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?
View attachment 55369
Ha mindenképpen ilyen kell, akkor rengeteg gégecsöves e27-es foglalatú lámpa található különféle "nemzetközi" webshopon (flexible e27 keresőszavakkal), abba belecsavarsz egy OSRAM 4052899971042-t (1521lm, 6500K) és készen vagy.

Attachments

verde

Kertész szaki
Ha mindenképpen ilyen kell, akkor rengeteg gégecsöves e27-es foglalatú lámpa található különféle "nemzetközi" webshopon (flexible e27 keresőszavakkal), abba belecsavarsz egy OSRAM 4052899971042-t (1521lm, 6500K) és készen vagy.
Ennek szórt fénye lenne a szobában, ilyet nem szeretnék. Még keresgélek, nem annyira sürgős.

verde

Kertész szaki
En hasznaltam ilyet de nagyon keves a fenye sajnos. Kulfoldi forumokon szet szedik es kicserelik a led pcb a fejben plusz adnak hozza uj tapot, es ugy mar mukodik.
Nem vagyok nagy DIY szakértő de ha esetleg tudsz egy linket, átolvasnám.

Jopet

Legenda
Szuper. Kíváncsi leszek a tesztre. Elvileg, Luminous Flux: 1250-1350lm. Viszont én mindenütt 94 $ környékén találtam meg.

sztanotomi

Legenda
A wabi növények is szeretik a kék és a piros ledeket?

A Chihiros wabi lámpa alatt így virágzik a pinnatifida (csak fehér LED):
https://akvakertesz.hu/threads/watertown-wabi.7569/post-444951

Aquatlantis Easy LED Freshwater 6800 K alatt a pogo erectus pedig így:
https://akvakertesz.hu/threads/hwa-wabiscapers.7604/post-449349

Szabó Balázs

Kertész szaki
Sziasztok!

Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Vaxer E27 (Ausztriában kapható)
Vaxer LED (itthon is kapható)

tsokee

Legenda
Sziasztok!

Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Szia,
EZT láttad már? Szintén IKEA-ból szerezte hozzá a kolléga a dolgokat, az izzót meg cserélheted amilyenre szeretnéd.

szerk.: a topic végét csak most olvastam, nem vált be a lámpa mert nem megy bele bármilyen izzó, bocsi! Kiindulásnak mindenesetre jó támpont lehet. :)

Utoljára módosított:

longika

Főkertész
Szia,
EZT láttad már? Szintén IKEA-ból szerezte hozzá a kolléga a dolgokat, az izzót meg cserélheted amilyenre szeretnéd.

szerk.: a topic végét csak most olvastam, nem vált be a lámpa mert nem megy bele bármilyen izzó, bocsi! Kiindulásnak mindenesetre jó támpont lehet. :)
Azt en epitettem, ha talalsz bele E14 es eros izzot akkor tud mukodni, de ami nekem volt az abszolut nem hozta amit kellett volna. Mondjuk a gomb wabi eleve kenyes a spriccelesre, ez is gondom volt.

Zuzmi

VIP kertész
Sziasztok!

Na ez aztan koltseghatekony volt.
Van atalakito e27-gu10-es foglalat atalakito. A narancs barkacsaruhazban vettem. Szinten itt egy 6500Kelvines 580 lumenes izzot es ezzel novesztettem a fent emlitett wabit. A lampaernyo szinten ikeas viragkaspo. Az sem volt draga.
Amiket te linkeltel az mind 4000K es 400-600lumen. Eleg lehet, de a hosszukas novenynevelo lampat semmikepp ne neveznem koltseghatekonynak.

Utoljára módosított:

Beketto

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
A hosszúkásról egy mérés:

Az E14-est pedig itt szedik szét (szó szerint):

Oldal tetejére