• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Wabi

HWA kiállítás után, kicsit leült a wabi bejegyzések száma, plusz én sem voltakm aktív a naplózásban, (az akváról majd külön írok a naplójában mert voltak nehézségek az elmúlt időszakban) szóval továbbra is üzemel a két tál, habár a Cliffside eltörött, de a tetején így még nem ültettem át. Képeket majd később, csak tegnap nem igazán sikerült a fényviszonyokat jól elkapnom.
Az eredeti watertown wabi szépen burjánzik, de úgy vettem észre, hogy hol az egyik növény kap erőre és szebb, husosabb leveleket hoz, hol a másik. Most a reinickii levelei satnyábbak, ellenben virágzik!(y)
Mivel elindult 1 hete a fűtési szezon ezért már nem elég a spriccelés fel kell töltenem vízzel is mert különben kiszárad.

Nem friss spricnis képeket csináltam, hogy lehessen látni a tényleges állapotukat.
View attachment 64748DSC00691 by Tamas Sztano, on Flickr']Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
View attachment 64749DSC00690 by Tamas Sztano, on Flickr']Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
View attachment 64750DSC00688 by Tamas Sztano, on Flickr']Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
View attachment 64751DSC00687 by Tamas Sztano, on Flickr']Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
View attachment 64752DSC00689 by Tamas Sztano, on Flickr']Tamas Sztano, on Flickr[/URL]

Nyami, ez nagyon pöpecül fest! :)
 
Azt el is felejtettem írni, hogy a közel egy éves wabiba, úgy összetömörödött az amazonia, illetve benőtték a gyökerek, hogy szinte egyben szedtem ki az egészet. Esélyem se volt friss növényeket beültetni a betonkemény talajba. Ezért is jött az ötlet, hogy az amazoniát összekeverjem kókuszrosttal, így talán laza marad az egész és könnyebb lesz új növényt beültetni, ha a helyzet úgy hozza.
Így egy kevés kokuszrost fel is úszott feltöltés után, ezt lehet látni is a képeken.
 
Back
Oldal tetejére