• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

@keszalvo mikor ugrasz be a GA-ba? Kicsit rendbe kellene vágni, felfrissíteni a 100 évest, mert most úgy fest, mintha én gondoznám.
Jajj [emoji849],egyenlőre 02.16 az első időpontom amikor tudok menni a workshopra,ha kapok a srácoktól bizalmat ígérem újjá varázsolom pikk-pakk, egy kicsit újragondolva, de megtartva az eredeti elképzelést.
Ha addig megtartják egyáltalán [emoji16]
 
December 26ikán indítottam egy teszt wabit. Pince ablakába van. Tehát a fény, amennyi beszúródik. Heti egyszeri spriccelés, akvárium vízzel.
Üveg: 30x30x15 + 30x30x5 tető
Talaj: JBL manado, virág földel összekeverve.
Növények: plagiomnium undulatum,taxiphyllum barbieri,riccardia chamedryfolia,vesicularia dubyana,monosolenium tenerum,nomaphila stricta compact,microsorum pteropus mini,hemianthus callitrichoides
Így ál most:
View attachment 71105 View attachment 71106 View attachment 71107
Ebből azt hiszem hogy nem lesz wabi. Hetente kap a akvárium vízcserékből vizet. A megmaradt vizet, le szoktam szívni. A mohák, fogjuk rá hogy elvannak, de a többi, nem igazán. Itt a fény lesz a ludas, na meg a 10-12 fokos hőmérséklet.

De azért hoztam pár képet, nem mintha változás történt volna.
IMG_20190203_135221.jpg IMG_20190203_135334.jpg IMG_20190203_135426.jpg IMG_20190203_135536.jpg
 
Jajj [emoji849],egyenlőre 02.16 az első időpontom amikor tudok menni a workshopra,ha kapok a srácoktól bizalmat ígérem újjá varázsolom pikk-pakk, egy kicsit újragondolva, de megtartva az eredeti elképzelést.
Ha addig megtartják egyáltalán [emoji16]
Már egy orchidea van a helyén.:cry:
 
Már egy orchidea van a helyén.😢
Érthető hogy már nem a bolt színvonalához illeszkedett.16. án ha lesz rá lehetőségem majd beszélek a srácokkal ha van rá igény,akkor csinálunk egy wabi akváriumot amiben csak is kizárólag wabi labdás vizinövények lennének,alacsony vízállással,dekor fákra kövekre pakolva valami féle látványvilággal :),tervem az rengeteg van ...... :p
 
A mocsári növényeket összel kiírtottam az agyag balkonládámból, de nem akartam parlagon hagyni, ezért a "ingyensenkineksemkell" növényeimet beültettem aztán a természetre bíztam.
Létrejött egy növénytároló wabi. A paraméterek: sóder + akváriumvíz +fény (se spricc, se fólia se más)!

Csak azt nem tudom még hogy fog viselkedni tavasszal az erkélyen, napfényben!😃

46250710744_0816971a38_k.jpgDSC01255
32033900997_3cedcf8032_k.jpgDSC01254
46250711754_c1d59e3345_k.jpgDSC01252
32033901237_1c9a80e253_k.jpgDSC01253
 
A mocsári növényeket összel kiírtottam az agyag balkonládámból, de nem akartam parlagon hagyni, ezért a "ingyensenkineksemkell" növényeimet beültettem aztán a természetre bíztam.
Létrejött egy növénytároló wabi. A paraméterek: sóder + akváriumvíz +fény (se spricc, se fólia se más)!

Csak azt nem tudom még hogy fog viselkedni tavasszal az erkélyen, napfényben!😃

View attachment 72504DSC01255
View attachment 72505DSC01254
View attachment 72506DSC01252
View attachment 72507DSC01253
Ótejóég! :eek:
 
Én is ezt mondom. Az összes szobanyövényünket mindíg kiírtom, a vizivel meg szerencsém van! ;)
Nálam is halálsoron vannak a szobanövények. Náluk már csak a betták pusztulnak nagyobb arányban. :sneaky: Mivel világítod azt a csodát? És mi a neve a jobb oldalon magasodó gyönyörűségeknek?
 
Nálam is halálsoron vannak a szobanövények. Náluk már csak a betták pusztulnak nagyobb arányban. :sneaky: Mivel világítod azt a csodát? És mi a neve a jobb oldalon magasodó gyönyörűségeknek?
A bettákat és a növényeid is sajnálom. De minden pechszéria egyszer véget ér!
Az a szépség: pogostemon erectus mocsaras szaporodni akarok változata! ;)
72512

A világítás pedig:
Aquatlantis Easy LED Freshwater 45 cm-es kb 15 cm-re van a láda magasságától. A pogo virágai elérték a lámpát de köszönik szépen nőnek tovább.

A rendes wabit is restartoltam, sajna a régi növények már nem fejlődtek.
Itt vannak a képek:
https://akvakertesz.hu/threads/watertown-wabi.7569/page-3#post-449356
 
A bettákat és a növényeid is sajnálom. De minden pechszéria egyszer véget ér!
Az a szépség: pogostemon erectus mocsaras szaporodni akarok változata! ;)
View attachment 72512

A világítás pedig:
Aquatlantis Easy LED Freshwater 45 cm-es kb 15 cm-re van a láda magasságától. A pogo virágai elérték a lámpát de köszönik szépen nőnek tovább.

A rendes wabit is restartoltam, sajna a régi növények már nem fejlődtek.
Itt vannak a képek:
https://akvakertesz.hu/threads/watertown-wabi.7569/page-3#post-449356
Köszi az infokat. :D A bettáknál nem csak a pech, hanem a döglődő halakhoz való vonzódásom is szerepet játszik a magas hullási rátában. De talán most, egy fejlődésben lemaradt kis nyomi segít megtörni az átkot. 🆒
Remélem a nyári napfény beindítja az én mocsaramat is, nagyon kis lengén nőnek benne a növények, de legalább már nem pusztulnak.
 
Back
Oldal tetejére