• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa világítás

Sziasztok!
Sok helyen látok ilyen lámpát wabi tálak felett. Van valakinek ötlete, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?
View attachment 55369
Ha mindenképpen ilyen kell, akkor rengeteg gégecsöves e27-es foglalatú lámpa található különféle "nemzetközi" webshopon (flexible e27 keresőszavakkal), abba belecsavarsz egy OSRAM 4052899971042-t (1521lm, 6500K) és készen vagy.
 

Attachments

  • 10-20-30-40cm-360-Degrees-Flexible-Lamp-Holder-Clip-E27-Base-with-On-off-Switch.jpg_640x640.jpg
    10-20-30-40cm-360-Degrees-Flexible-Lamp-Holder-Clip-E27-Base-with-On-off-Switch.jpg_640x640.jpg
    38.5 KB · Megtekintések: 6
Ha mindenképpen ilyen kell, akkor rengeteg gégecsöves e27-es foglalatú lámpa található különféle "nemzetközi" webshopon (flexible e27 keresőszavakkal), abba belecsavarsz egy OSRAM 4052899971042-t (1521lm, 6500K) és készen vagy.
Ennek szórt fénye lenne a szobában, ilyet nem szeretnék. Még keresgélek, nem annyira sürgős.
 
En hasznaltam ilyet de nagyon keves a fenye sajnos. Kulfoldi forumokon szet szedik es kicserelik a led pcb a fejben plusz adnak hozza uj tapot, es ugy mar mukodik.
Nem vagyok nagy DIY szakértő de ha esetleg tudsz egy linket, átolvasnám.
 
Szuper. Kíváncsi leszek a tesztre. Elvileg, Luminous Flux: 1250-1350lm. Viszont én mindenütt 94 $ környékén találtam meg.
 
A wabi növények is szeretik a kék és a piros ledeket?

A Chihiros wabi lámpa alatt így virágzik a pinnatifida (csak fehér LED):
https://akvakertesz.hu/threads/watertown-wabi.7569/post-444951

Aquatlantis Easy LED Freshwater 6800 K alatt a pogo erectus pedig így:
https://akvakertesz.hu/threads/hwa-wabiscapers.7604/post-449349
 
Sziasztok!

Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Vaxer E27 (Ausztriában kapható)
Vaxer LED (itthon is kapható)
 
Sziasztok!

Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Vaxer E27 (Ausztriában kapható)
Vaxer LED (itthon is kapható)
Szia,
EZT láttad már? Szintén IKEA-ból szerezte hozzá a kolléga a dolgokat, az izzót meg cserélheted amilyenre szeretnéd.

szerk.: a topic végét csak most olvastam, nem vált be a lámpa mert nem megy bele bármilyen izzó, bocsi! Kiindulásnak mindenesetre jó támpont lehet. :)
 
Utoljára módosított:
Szia,
EZT láttad már? Szintén IKEA-ból szerezte hozzá a kolléga a dolgokat, az izzót meg cserélheted amilyenre szeretnéd.

szerk.: a topic végét csak most olvastam, nem vált be a lámpa mert nem megy bele bármilyen izzó, bocsi! Kiindulásnak mindenesetre jó támpont lehet. :)
Azt en epitettem, ha talalsz bele E14 es eros izzot akkor tud mukodni, de ami nekem volt az abszolut nem hozta amit kellett volna. Mondjuk a gomb wabi eleve kenyes a spriccelesre, ez is gondom volt.
 
Sziasztok!

Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Vaxer E27 (Ausztriában kapható)
Vaxer LED (itthon is kapható)

Na ez aztan koltseghatekony volt.
Van atalakito e27-gu10-es foglalat atalakito. A narancs barkacsaruhazban vettem. Szinten itt egy 6500Kelvines 580 lumenes izzot es ezzel novesztettem a fent emlitett wabit. A lampaernyo szinten ikeas viragkaspo. Az sem volt draga.
Amiket te linkeltel az mind 4000K es 400-600lumen. Eleg lehet, de a hosszukas novenynevelo lampat semmikepp ne neveznem koltseghatekonynak.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Gondolkodom egy wabi indításában, de a fényforrásnál elakadok... Szerintetek ezek a (viszonylag) költséghatékony, növénynevelésre tervezett IKEA lámpák jók lehetnek erre a célra?
Vaxer E27 (Ausztriában kapható)
Vaxer LED (itthon is kapható)

A hosszúkásról egy mérés:

Az E14-est pedig itt szedik szét (szó szerint):
 
Back
Oldal tetejére