• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újjászületés

Azon gondolkozom, hogy ezzel az ATI lámpával mennyire érdemes valós körülményeket szimulálni?

Pl.:
Bekapcs mondjuk 8:00, dimmelés 25%-ra 9:00-ra.
9:00 - 10:00 - dimmelés 75%-ra
11:00 - 12:00 - feltornázás 100%-ra
12:00 - 16:00-ig 100%-on, ami a csövön kifér
16:00 - 17:00 dimmelés 75%-ra
19:00 - 20:00 dimmelés 50%-ra
20:00 - 21:00 dimmelve 0%-ig, 21:00-kor kikapcs.

Vélemények?
 
Azon gondolkozom, hogy ezzel az ATI lámpával mennyire érdemes valós körülményeket szimulálni?

Pl.:
Bekapcs mondjuk 8:00, dimmelés 25%-ra 9:00-ra.
9:00 - 10:00 - dimmelés 75%-ra
11:00 - 12:00 - feltornázás 100%-ra
12:00 - 16:00-ig 100%-on, ami a csövön kifér
16:00 - 17:00 dimmelés 75%-ra
19:00 - 20:00 dimmelés 50%-ra
20:00 - 21:00 dimmelve 0%-ig, 21:00-kor kikapcs.

Vélemények?
Szerintem ez túl sok fény.
Hétköznap, amikor nem vagy otthon nem érdemes túlságosan bonyolítani. Világítson akkor, amikor otthon vagy.
Hétvégére érdemes beállítani valamilyen elnyújtottabb világítást. Ahogy én elnéztem a GA-ban már 10%-nál is eléggé látványos tud lenni az akvárium. Így én inkább több órára is ezen a szinten tartanám a világítást, de a 8 órás időtartamot határozottabb emelkedéssel/csökkenéssel kezdeném illetve zárnám.
 
Végig gondolva tényleg nagyon sok, inkább az lett volna a példa lényege, hogy érzékeltessem, mire is gondolok.
Nem is tudom, melyik fórumon olvastam, hogy ezen felül egyes akvaristák felhős szakaszokat is visznek bele, sőt led-el villámokat és hullámokat is gerjesztenek még. :) Az már kissé sok lenne :)
 
Megérkezett az üveg... Hát, gyönyörű! (y) (y) (y)

2014-07-18_17.47.36_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ga-s minöseg!Irigyellek.En is tervezem a 90-es 120-as ra cserelni,de kicsit bonyolult lenne kivitelezni.Meg die Nemetbe kiszälittani!;)
 
Ga-s minöseg!Irigyellek.En is tervezem a 90-es 120-as ra cserelni,de kicsit bonyolult lenne kivitelezni.Meg die Nemetbe kiszälittani!;)

Erre pont a múlt héten kérdeztem rá Atinál, mivel a sógorom is szeretne Kassel mellett új akváriumot.
Elvileg a 120-as akváriumot tudják raklapra csomagolni, s valamelyik futárral ki is küldhető...
 
Ja, s amiért nem tudtam ma az egésszel túl sokat foglalkozni, az az ipari vízlágyító telepítése volt a cégnél.

Óránként 400 liter lágyvíz. Annyiban hibázik csak, hogy 8,5-9-es pH, illetve spéci vegyszerek kerülnek bele... De az elv ugyan az, mint az akvarisztikai lágyítók esetében. Csak kicsit nagyobb!

2014-07-18_15.31.49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem könnyű eset, ha az ember lakás felújjítás közben új akváriumot is indít, de megoldható.
Igaz két nap kellett hozzá, abból a tegnapi fél 2-kor fejeződött csak be, mivel ha épp belekezdenél valamibe az akváriummal kapcsolatosan, akkor pont segíteni kell a festésnél is...

No de a lényeg, hogy elindult az akvárium.

A végleges növénylista, ami belekerült:

Ammania sp. Bonsai
Alternanthera reineckli mini
Micranthemum ‘Monte Carlo’ x2
Parvula x 3
Hottonia palustris
Vesicularia dubyana ‘Christmas’
Pogostemon helferi

Az aqua soil powder amasonia-ba parvulát ültetni egy álom volt, nem is hittem volna.

Tegnap a növények 19 órára már bent voltak. A szűrőt viszont csak ma sikerült kimosnom, szűrőközeget cserélnem, stb. így délben gyorsan meg is volt az első 50%-os vízcsere, majd az első szűrő is elindult, így most óránként 1.000 liter forog. Nem rossz az Eheim spréje sem.
Szerdán indul a második szűrő, a kettő együtt már 1.700 litert fog óránként megmozgatni. Ez szerintem a 240 literes akváriumhoz, amelyben nincs szerintem 200 liter víznél több (a többi szikla és talaj), elég lesz.
A szekrényről hiányzik még 2 lyuk, így jelenleg a CO2 sem megy még, de szerdán majd az asztalos megoldja a lyukakat, én meg a CO2-őt. :)

Twinstar is beüzemelve, bár túl sokat nem dolgozott még.
A GA-s üveg ki - befolyók viszont nagyon jók! Szépek, szépen megmunkáltak s elég sokszor megcsodáltam őket most működés koözben, eddig ugyanis csak a gyári EHEIM ki- befolyók voltak.

Viktor (Lantos) javaslatára első héten 100%-ban megy a fény (kb. 8 róa), de 0 táp.
Easy Carbo se menjen ilyenkor? Vagy az azért sosem árt?

Első héten mindenkép napi 50% vízcserét tervezek, jövőhét vasárnaptól, ha minden rendben megy, akkor 2 napi 50% lesz majd. Mindez elvileg RO vízzel, de szerintem már messze nem RO ez :(, de az új membrán, szűrők már megrendelve. Jövő héten biztos ami biztos TDS mérő is érkezik, ellenőrzésre.
Az akvárium két hetes korában szeretnék már jó pár garnélát is beköltöztetni.

Képeket most nem teszek fel, de remélhetőleg holnap este már erre is lesz időm. Addig is aki tudja a kérdésre a választ, vagy esetleg valamit máskép csinálna, ne tartsa magában!
 
Carbo most még nem kell.

VISZONT! A Twinstar-t ne tedd még bele az első napon, mert a por ami az aljzatból ilyenkor még jön vagy kavarja a szűrő, beszennyezheti a porlasztót.
A gyártó 5. naptól mondja ezzel együtt mehet az első néhány amano és sziámi algaevő is.
 
Hááá...nagyon frankó lesz ez,tetszik a köved.Külön örülök neki ,hogy sorstársak vagyunk ama téren ,hogy most kezdtük mindketten új alapokkal.:)Gratu és hajrá.Algamenteset(y):)
 
Carbo most még nem kell.

VISZONT! A Twinstar-t ne tedd még bele az első napon, mert a por ami az aljzatból ilyenkor még jön vagy kavarja a szűrő, beszennyezheti a porlasztót.
A gyártó 5. naptól mondja ezzel együtt mehet az első néhány amano és sziámi algaevő is.

Köszi! (y)
Igen, ezt csütörtökön elfelejtettem kérdezni.
Twinstar-t reggel kivettem, leöblítettem, és eltettem pihenni pár napra.
 
Hááá...nagyon frankó lesz ez,tetszik a köved.Külön örülök neki ,hogy sorstársak vagyunk ama téren ,hogy most kezdtük mindketten új alapokkal.:)Gratu és hajrá.Algamenteset(y):)

Köszi! (y)
Ez igazából 3 kőből van összerakva, próbáltam olyan hatást elérni, mintha egy nagy sziklafal kezdődne és futna ki az akvárium széle felé.
Természetesen ez így még nem a mohák végleges helye, egyenlőre növesztés céljából kerültek fel a sziklára, aztán majd ahogy fejlődnek kialakul a végleges helyük is.

Igyekszem alga mentesen tartani. :)
 
Kíváncsi leszek egy hetes, majd egy hónapos korára mennyire indulnak be a növényeid.
Tetszik, hogy nincs túlbonyolítva. Gratulálok hozzá és ne spórolj majd a képekkel!

Köszi! Mindekép teszek fel képeket folyamatosan! :snaphappy:
 
Back
Oldal tetejére