• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Sziasztok.Tudja valaki ennek az adagolását,hogy naponta vagy hetente mennyit kell 200l vizhez?
AquaLine TF Phosphate - foszfát növénytáp (500 ml)
A gyártó/forgalmazó honlapján fent van az adagolási útmutató, ami az ő tápozási szisztémájuk alkalmazása mellett értendő (nem összekeverendő az EI tápozással)
Részletes leírás:
A foszfát a növényeknek nélkülözhetetlen (eszenciális) elem, mely a növényi anyagcserében és biológiai folyamatokban vesz részt.
Egyes esetekben kiegészítő foszfát adagolásra lehet szüksége az akváriumi növényeknek, ekkor kezdjünk adagolni AquaLine TF Phosphate-ot.
Tárolás: Napfénytől óvott helyen, szobahőmérsékleten!

Adagolás:
1ml 50liter akvárium vizének foszfát tartalmát megemeli körülbelül 0,1mg/l-vel.
(A víz kálium tartalma használat során minimálisan nőhet, kb 0,04mg/l)
A kívánt foszfát érték 0,1-0,2mg/l közé esik.
Ennél magasabb értékre ritkán van szükség, és általában csak az algásodást segíti elő feleslegesen.
 
Sziasztok
Egy kis akvariumot tervezek.45* 30 alpterulettel. Alatta a butor 60*45 feluletu. Hova erdemes a csovezesnek a lyukat elhelyezni, ha a butor oldalan nem lehet, csak a felso reszen? Az aki moge? Vagy mellette?
Elore is koszonet.
 
Sziasztok
Egy kis akvariumot tervezek.45* 30 alpterulettel. Alatta a butor 60*45 feluletu. Hova erdemes a csovezesnek a lyukat elhelyezni, ha a butor oldalan nem lehet, csak a felso reszen? Az aki moge? Vagy mellette?
Elore is koszonet.
Mellette. Pl Én így oldottam meg @Csernya barátom bútoránál:
fb_img_1459712915555-jpg.jpg
A lyuk széle kb 2 cm-re van az akváriumtól, 12/16 csövezésnél 18as fúrószárral fúrtam. Utána belülről le lett kezelve fehér festékkel a lyuk, hogy nehogy felázzon a bútor.
 
A lyuk széle kb 2 cm-re van az akváriumtól, 12/16 csövezésnél 18as fúrószárral fúrtam. Utána belülről le lett kezelve fehér festékkel a lyuk, hogy nehogy felázzon a bútor.
Koszonom, szep megoldas. Arra gondoltam, hogy kabelvezeto gyűrűt hasznalok. 6 cm atmerojut. Abban tobb cso is elfer, a lyuk pedig letakarhato. Egyenlore a szuronek tervezem igy. Ha lesz nagy nyomasu CO2 akkor jol jon majd a nagyobb lyuk. Vagy mar most tervezzek be a masik oldalra is lyukat?
Koszonom a segitseget.
 
Koszonom, szep megoldas. Arra gondoltam, hogy kabelvezeto gyűrűt hasznalok. 6 cm atmerojut. Abban tobb cso is elfer, a lyuk pedig letakarhato. Egyenlore a szuronek tervezem igy. Ha lesz nagy nyomasu CO2 akkor jol jon majd a nagyobb lyuk. Vagy mar most tervezzek be a masik oldalra is lyukat?
Koszonom a segitseget.
Igen, az jó ha gondolsz erre is, hogy több mindennek kell majd ott átjönnie és ezért nagyobb lyukat tervezel. Kérdés, hogy elfér-e a 6 centis kábelátvezető. Ha középen van az akvárium és jól számolok, akkor pont nincs akkora helyed ott.
Arra is gondolj, hogy más berendezésnél lehet máshová szeretnéd majd tenni a szűrőcsöveket. Mekkora az akvárium magassága, 30 cm? Ilyen magasság mellett alig 5-6 centit tudsz jobbra-balra igazítani a csöveken hogy ne keresztbe álljon a ki/befolyó. Ilyen megfontolásokból én speciel ezt a megoldást választottam, ilyen lyukak vannak mindkét oldalon, azaz összesen 4 db. (bár ez egy nagyobb akvárium, 45 cm a mélység, na meg 2 szűrő van, így még inkább szükség volt a 2-2 lyukra)

IMG_20171005_190403.jpg
 
Utoljára módosított:
Mekkora az akvárium magassága, 30 cm? Ilyen magasság mellett alig 5-6 centit tudsz jobbra-balra igazítani a csöveken hogy ne keresztbe álljon a ki/befolyó. Ilyen megfontolásokból én speciel ezt a megoldást választottam, ilyen lyukak vannak mindkét oldalon, azaz összesen 4 db. (bár ez egy nagyobb akvárium, 45 cm a mélység, na meg 2 szűrő van, így még inkább szükség volt a 2-2 lyukra)

Jesszusom, de ostobának érzem magam. Értem már. Igazad van, es Dukenukemnek is. Ha elhuzom egy pontba a csöveket, akkor tök hülyén fog kinezni.
Jóóó. Újratervezés folyamatban...
Köszönet.
 
Jesszusom, de ostobának érzem magam. Értem már. Igazad van, es Dukenukemnek is. Ha elhuzom egy pontba a csöveket, akkor tök hülyén fog kinezni.
Jóóó. Újratervezés folyamatban...
Köszönet.
Nehogymár' :) Simán jó lehet az is amit írtál. Sőt, jellemzően az egy jó megoldás, hogy egymás mellett van a lily és a befolyó, vagyis ezáltal a csövek is (mint láthatod az előző fotón, nálam is így van). Én is csak segíteni próbáltam, hogy miket vegyél még figyelembe.
 
Nehogymár' :) Simán jó lehet az is amit írtál. Sőt, jellemzően az egy jó megoldás, hogy egymás mellett van a lily és a befolyó, vagyis ezáltal a csövek is (mint láthatod az előző fotón, nálam is így van). Én is csak segíteni próbáltam, hogy miket vegyél még figyelembe.

Jajjj, nem miattad! Magam miatt érzem magam hülyenek. (Ööö ez most hülyen hangzik) Tudom, hogy segítesz! Nagyon köszönöm!
 
Sziasztok.
Új vagyok itt a fórumon.
Akksim pár hónapja van, halak szépen megvannak, most raktam új növényt nekik, Vallisneria-t. Kérdésem olyan lenne, hogy mi rághatja lyukasra a leveleit? Csigám almacsiga, és maláj tornyoscsiga is van benne. Meg lehet valami más is kerülhetett be. Valaki tapasztalt már ilyen jelenséget?
Talán jó helyre írtam a hozzászólásom.
 
Sziasztok.
Új vagyok itt a fórumon.
Akksim pár hónapja van, halak szépen megvannak, most raktam új növényt nekik, Vallisneria-t. Kérdésem olyan lenne, hogy mi rághatja lyukasra a leveleit? Csigám almacsiga, és maláj tornyoscsiga is van benne. Meg lehet valami más is kerülhetett be. Valaki tapasztalt már ilyen jelenséget?
Talán jó helyre írtam a hozzászólásom.
https://akvakertesz.hu/threads/pomacea-bridgesii-almacsiga.783/
Itt nezz szet, szeretik a növenyeket enni, lehet, hogy ök a ludasak...
 
Sziasztok ! Új akváriumhoz szeretnèk pár tanácsot kèrni !
( 220l akvárium 60 cm magas ,susun2000 szűrő, t5 2*39w 6500k 3200lm+egy t8 ami nem tom milyen +LED ...) 2 hete megy baktèrium kultúrával! 21 nk víz
Növènyek alatt aqua basisplus+manado
6-8 fèle növènyt szeretnèk minden fajtából egyet ,h melyik bírja ! Hozzájuk van micro+macro+carbo ehez a pár növènyhez hány ml tápot kéne adagolni ?
Vízcsere 40l vödröm van elèg annyi 2 hetente ? Vagy hetente ? Ui a víz nagyon gáz ilyen kemènyen ? Asszony megölt mikor elkezdtem vizet forralni esővíz játszhat ? (Vidék)
Meg pár db kissebb hal mehet bele ?
Köszönöm előre is
 
Sziasztok ! Új akváriumhoz szeretnèk pár tanácsot kèrni !
( 220l akvárium 60 cm magas ,susun2000 szűrő, t5 2*39w 6500k 3200lm+egy t8 ami nem tom milyen +LED ...) 2 hete megy baktèrium kultúrával! 21 nk víz
Növènyek alatt aqua basisplus+manado
6-8 fèle növènyt szeretnèk minden fajtából egyet ,h melyik bírja ! Hozzájuk van micro+macro+carbo ehez a pár növènyhez hány ml tápot kéne adagolni ?
Vízcsere 40l vödröm van elèg annyi 2 hetente ? Vagy hetente ? Ui a víz nagyon gáz ilyen kemènyen ? Asszony megölt mikor elkezdtem vizet forralni esővíz játszhat ? (Vidék)
Meg pár db kissebb hal mehet bele ?
Köszönöm előre is

A szűrőbe van megfelelő mennyiségű és minőségű szűrőanyag?
Mivel nem tudni mennyi növény van az akváriumba így nehéz a táp mennyiségét megsaccolni. Ha kész az akvárium érdemes egy képet csatolni és akkor könnyebb megbecsülni az ideális mennyiséget.
Lehet hogy elég a két heti vízcsere de én azért többet cserélnék mint 40l. Az esővíz jó lehet de én átszűrném egy aktívszenes szűrőn. Nem mindenki használ lágy vizet, a növények eldöntik hogy mennyire szeretik amelyik nem szereti azt nem kell erőltetni, választani kell egy másikat ami jól érzi magát. 2 hét után már szerintem mehet bele a halacska.
 
Szia ha jól emlèxem 2-3 kosár siporax meg durva szivacs 18l tartály kicsit csalódtam mert így megtöltve kb 14-1500 l/h tud ...
Növènyek 5-6 db nál amit kereskedèsbe lehet kapni mennyit adjak kb vmi :) gyári ajánlást sokallom
 
Sziasztok.
Új vagyok itt a fórumon.
Akksim pár hónapja van, halak szépen megvannak, most raktam új növényt nekik, Vallisneria-t. Kérdésem olyan lenne, hogy mi rághatja lyukasra a leveleit? Csigám almacsiga, és maláj tornyoscsiga is van benne. Meg lehet valami más is kerülhetett be. Valaki tapasztalt már ilyen jelenséget?
Talán jó helyre írtam a hozzászólásom.
Bár a almacsigára is aszt írják , hogy eszi a növényeket én eszt cáfolóm . Nálam sosem ették . Most is azok vannak.
 
Szia ha jól emlèxem 2-3 kosár siporax meg durva szivacs 18l tartály kicsit csalódtam mert így megtöltve kb 14-1500 l/h tud ...
Növènyek 5-6 db nál amit kereskedèsbe lehet kapni mennyit adjak kb vmi :) gyári ajánlást sokallom
cserepes vagy zselés? kicsi vagy nagy növény? gyorsan vagy lassan nő? nem akarom folytatni a kérdéseket ;) ha jól néztem nincs co2 és kb 0,5w/l a fényed. hivatalosan a napi adagot kéne adagolnod egy hétre. Én elosztanám több napra pl két naponta 2-2ml carbo naponta is mehet. De én még mindig annak a híve vagyok hogy a növények és az algák a meghatározóak.
 
cserepes vagy zselés? kicsi vagy nagy növény? gyorsan vagy lassan nő? nem akarom folytatni a kérdéseket ;) ha jól néztem nincs co2 és kb 0,5w/l a fényed. hivatalosan a napi adagot kéne adagolnod egy hétre. Én elosztanám több napra pl két naponta 2-2ml carbo naponta is mehet. De én még mindig annak a híve vagyok hogy a növények és az algák a meghatározóak.
Köszönöm szèpem !nincs CO2 , watt az kicsit több mint 0,5 de variálható ...ültetem ès jelentkezek
 
Köszönöm szèpem !nincs CO2 , watt az kicsit több mint 0,5 de variálható ...ültetem ès jelentkezek
Hello
47 hal betelepítést megtörtént
Pár növény is!
Kèrdés újra mennyi tápot adagoljak? (Micro,macro,carbo)?
Illetve vízcsere 2 hetente szerentnèm hány l?
Ès a hènyt szeretnèm megkèrdezni hány órát mennyen 1 nap 100w van plusz van mèg ég, T8 cső csak nem tudom. Milyen fajta
Kèp:
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=760IMG_20171028_140804.jpg
 
Sziasztok!
2 hónapja üzemel az első akváriumom (54l); azonban nem vagyok megelégedve a berendezésével, ezért tervben van egy decemberi átalakítás. Csak ez az egy akváriumom van, így vagy vennem kéne egyet ideiglenesnek, vagy kölcsön kell kérnem valakitől.

A kérdésem az lenne, hogy az 5 amano, 5 oto, 10 hengeli razbóra minimális dekorral s pár limnophila sessiliflorával; egy no-name belső szűrővel, aminek papíron 500l/h a tudása + fűtőszál kivitelezhető-e az ideiglenes tartásuk? (a szűrőnek csak egy női ököl méretű szivacsa van és kész; ez nagyon soványka)

Igyekeznék mielőbb véghezvinni az újrarendezést; azonban nem tudom mennyi amazonia talajt tudok kimenteni, mert néhol elképzelhető, hogy össze fog csúnyán keveredni bazaltzúzalékkal, s ha nem lesz elég, akkor friss amazonia miatt nem telepíthetem őket vissza egyből... Az élőlényektől nem szívesen válnék meg, ha megoldható; de nem szeretném likvidálni se őket a procedúra alatt. Olvastam itt a fórumon, hogy érdemes a rendes szűrőt járatni az ideiglenes akváriummal, hogy megmaradjanak a szűrőbaktériumok, de akkor az a picike szűrőnek kellene hosszabb ideig üzemeltetnie az új akvát, amíg nem lehet visszatelepíteni a népet. Ti hogy csinálnátok/csináljátok? Bármi segítő tanácsot szívesen fogadnék, kezdő lévén nem csináltam még ilyet.
 
Ti hogy csinálnátok/csináljátok? Bármi segítő tanácsot szívesen fogadnék, kezdő lévén nem csináltam még ilyet.
Szerintem nincs ember a fórumon, akinek nagyobb gyakorlata van ebben, mint nekem. És ezt a "tapasztalatot" nem az idő szülte (nem akvarizálok túl régóta), hanem az átrendezésmániám, a többiek tudnának mesélni :D
Javaslom, hogy ne kölcsönözz, hanem vegyél egy kisebb akváriumot. Pár ezresből megúszod és jól fog az jönni még később is növénytárolásra, garnéla szelektálásra, karanténozásra stb.
Az állataidnak ideiglenesen most is simán jó lesz. A nagy akidból töltsd fel vízzel, így egyből át is rakhatod őket. Nem kell talaj se, csak dobj át némi mohát hogy tudjanak bujkálni, meg eszegetni róla az algát (moha híján a sessili is megteszi). Ha van valami kerámia bujkálód, azt is berakhatod, vagy egy cserepet, de nem fontos. Mivel nem nagyon lesz fotoszintézis, oxigénről kell csupán gondoskodnod. Pár napig belefér, ha csobogtatod a szűrőt, így neki tudsz állni levegőztető nélkül is az átalakításnak, de próbálj mihamarabb beszerezni egyet és azzal gondoskodni az oxigénről, míg vissza nem költözteted a halakat a nagyba. Az átmeneti tárolóban egyből üzemeld be a külső szűrőt is, így az nem fog állni, ahogy írtad is. Amikor kész vagy az átalakítással, tedd vissza a szűrőt a fő akváriumra, hadd tegye a dolgát. A kis akváriumban meg üzemeld be a belsőszűrőt és meg is vagy. A kis belső bőven jó lesz az állatoknak átmenetileg, akármilyen noname is :) Ha nem teszel a nagy akvába túl sok új amazóniát, a víz a bejáratott szűrőnek köszönhetően nagyon gyorsan ammóniamentes lesz, meglátod. Ez lehet akár egy nap is, de max egy hét..
 
Én is egyet értek @Jopet -tel , de ha nincs rá lehetőséged, időd stb. Ideiglenesen egy tiszta vödör is megteszi . Az utasítást és hogyan kel csinálni, vagy mi az eljárás, meg kaptad a fenti leírásban @Jopet -től
 
Back
Oldal tetejére