• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

de mindez 450L méretben sima üveges kb 120 környéke Optival meg 450 , arányaiban nagyon nagy a ugrás

Merevítéssel tudnál spórolni ilyen méretnél. Bár a boltban nálunk nem találsz ilyet, de van ahol bemutatóként is remekül működik nagy méretben. Aquaeden portugália pl

1687724453529.png

Ezt még mi fotóztuk ugyanitt korábban. Valószínűleg hasonlóan a spórolás is lehetett az ok, hogy merevítővel készült. A mérethez képest elég vékony az üveg.

32898661840_cf3d2e19a6_h.jpgAquaeden - Portugal by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
rudi50 : Köszi
viktorlantos: 10.12.15 mm ben is láttam akváriumot ekkora méretben , mi lenne az ideális ?

Nálunk a webshopban merevítő nélkül találsz akváriumokat. Ez jó kiindulási alap lehet. A saját 450-es akváriumunk a boltban (150x60x50) ha jól rémlik 15-ös üveg merevítő nélkül. Picit túlbiztosítottuk.

Ha megvan a pontos méret, dobj egy emailt az info kukacra és írd bele hogy merevítős árat szeretnél, hogy olcsóbb legyen az akvárium. Kalkulálunk és hamarosan jelentkezünk. 👍
 
Sziasztok.
Csak egy elméleti kérdés.
Adott egy növénytáp adagoló és Green Aqua Micro, macro tápok.
A tápok dobozán az van, hogy használat előtt felrázandó. De adagolóval ugyebár ez kivitelezhetetlen. Ebben az esetben mi a megoldás?
 
Sziasztok.
Csak egy elméleti kérdés.
Adott egy növénytáp adagoló és Green Aqua Micro, macro tápok.
A tápok dobozán az van, hogy használat előtt felrázandó. De adagolóval ugyebár ez kivitelezhetetlen. Ebben az esetben mi a megoldás?
Én még nem tapasztaltam a GA-s mic-mac tárolásában bármilyen kiválást a palack aljában. Pedig van olyanom, ami több, mint egy éve áll a szekrényben, mozdítatlanul. 🙂
 
Sziasztok. Pár nappal ezelőtt kicsit megbolygattam az üveget.
Ennek jeleként jött egy kisebb mennyiségű agancs alga.
Ezt szeretném Excel-el kezelni.
Az egyik fele Anubias-on van, ami pont úgy van kötözve, hogy ki is tudom venni. Így ez nem probléma, de a fix növényeknél fecskendővel adnék neki excel-t.
64l-es akváriumban 5ml-t helyileg.
Ezt meg tehetem lámpaoltás utan is, vagy jobb lenne reggel közvetlenül a lámpa felkapcsolása előtt?
 
... a fix növényeknél fecskendővel adnék neki Excel-t. 64l-es akváriumban 5ml-t helyileg. Ezt megtehetem lámpaoltás utan is, vagy jobb lenne reggel közvetlenül a lámpa felkapcsolása előtt?
A lényeg az, hogy 5 percig álljon a szűrő. Ha nem az egészet kezeled, hanem csak koncentráltan egy-egy részt, akkor hatásosabb és egy hét alatt ígyis, úgyis végigérsz az egészen. Este is beadhatod. 🙂
 
Sziasztok. Pár nappal ezelőtt kicsit megbolygattam az üveget.
Ennek jeleként jött egy kisebb mennyiségű agancs alga.
Ezt szeretném Excel-el kezelni.
Az egyik fele Anubias-on van, ami pont úgy van kötözve, hogy ki is tudom venni. Így ez nem probléma, de a fix növényeknél fecskendővel adnék neki excel-t.
64l-es akváriumban 5ml-t helyileg.
Ezt meg tehetem lámpaoltás utan is, vagy jobb lenne reggel közvetlenül a lámpa felkapcsolása előtt?
Bármikor csinálhatod. Lámpaoltás után szerintem nem praktikus, mert akkor nem látsz be rendesen az akváriumba. Az Excel 24 óra után bomlik le, tehát a növények másnap is fel tudják használni.
 
A lényeg az, hogy 5 percig álljon a szűrő. Ha nem az egészet kezeled, hanem csak koncentráltan egy-egy részt, akkor hatásosabb és egy hét alatt ígyis, úgyis végigérsz az egészen. Este is beadhatod. 🙂

Bármikor csinálhatod. Lámpaoltás után szerintem nem praktikus, mert akkor nem látsz be rendesen az akváriumba. Az Excel 24 óra után bomlik le, tehát a növények másnap is fel tudják használni.
Hát! Végül a lustaság győzött! :ROFLMAO:
Úgyhogy maradt reggelre...
De köszi a választ mindenkinek!
 
Régi, használt lávaköveket (szárazon vannak) hogyan kéne megtisztítani az algától? Meleg víz és körömkefe/fogkefe? Vagy egyéb módszer?
 
Ok, de ha nincs olyan?
Szerintem elég hülyén néznék ki egy benzinkúton 3 db öklömnyi "kaviccsal", hogy jöttem lecsapatni... :D
Ha időd van... Töményen carbót neki. Hagyd úgy vagy fél órát. Utána vödör akvárium víz, meg egy marék postakürt vagy hólyagcsiga. Vödröt teljesen sötétítsd el. Egy hét alatt egy éhes csapat le fogja takarítani. Neked csak csap alatt le kell öblíteni a csiga💩-t, ami nem tapad úgy, mint az alga. 🙂
 
Sziasztok. Új vagyok, egy hónapja olvasgatok bőszen az akvarisztika és aquascaping témában, ezúton is köszönöm a rengeteg hasznos infót nektek. 🙂 Remélem, hogy hamarosan én is bővíthetem a naplógyűjteményt.

Van egy visszatérő kérdésem, amire sehol se találok végleges választ. Mi az akadálya annak, hogy az ember átlátszó, vízzáró gyanta/gumi/szilikon/stb réteggel kezeljen egy fadarabot, és úgy használja akváriumban? Ezzel a lehetőségek nagyon megnőnének a dekorációhoz.

Olvastam a módszereket az áztatásról, sikálásról, sós oldatról, sütésről - ezek érdekesek, de mindegyik hónapokat vesz igénybe és csak régóta élettelen fánál jó.

Nem helyettesíthető ez pl "folyékony gumival", pu gyantával, epoxy gyantával? A csónaklakkot nem említem, arról itt olvastam, hogy oldódhat ki belőle méreg.

Értem, hogy kicsit veszít a természetes megjelenéséből a fa, de a moha ápol és eltakar + őszintén, egy bonsai fa se nyújt természetes látványt:)
 
Nem helyettesíthető ez pl "folyékony gumival", pu gyantával, epoxy gyantával? A csónaklakkot nem említem, arról itt olvastam, hogy oldódhat ki belőle méreg.
Oldószerek. Nem lesznek kilélegzés mentesek attól, hogy megkötött. Az én véleményem szerint a kétkomponensű Impa ragasztó sem kilélegzés mentes, pedig használható. A GA csatornáin gyakran találkozni vele. Egyedül a pillanatragasztó veszélytelen a vízben, mert nedvesség hatására kikeményedik méghamarabb. A fákat átitatni... 🤔 Erre szerintem túltelített kovasav kellene. Teljesen természetes. Viszont senki sem csinál örök dekorációt. Nem él annyit az üveg, hogy megérje. Az akvakertészet egy nagyon nagy szeletét adja az építés. Ha ez az irány tetszett meg, akkor ne is gondolj fa impregnálásra. Nem fér bele ebbe a stílusba.
Ha meg halas vonalat űzöl és a végleges megoldások híve vagy, akkor nagyon jó készre gyártott hátterek vannak. 🙂
Megjegyzés: nem szoktam főzni, sütni a fát. Be a vízbe, mint a természetben. Persze nem mindegy mit teszel be, egyes fafajták örök élet+2nap, mások 1-2 év. Neked szerintem a vasfa van kitalálva. 😉
 
Sziasztok. Új vagyok, egy hónapja olvasgatok bőszen az akvarisztika és aquascaping témában, ezúton is köszönöm a rengeteg hasznos infót nektek. 🙂 Remélem, hogy hamarosan én is bővíthetem a naplógyűjteményt.

Van egy visszatérő kérdésem, amire sehol se találok végleges választ. Mi az akadálya annak, hogy az ember átlátszó, vízzáró gyanta/gumi/szilikon/stb réteggel kezeljen egy fadarabot, és úgy használja akváriumban? Ezzel a lehetőségek nagyon megnőnének a dekorációhoz.

Olvastam a módszereket az áztatásról, sikálásról, sós oldatról, sütésről - ezek érdekesek, de mindegyik hónapokat vesz igénybe és csak régóta élettelen fánál jó.

Nem helyettesíthető ez pl "folyékony gumival", pu gyantával, epoxy gyantával? A csónaklakkot nem említem, arról itt olvastam, hogy oldódhat ki belőle méreg.

Értem, hogy kicsit veszít a természetes megjelenéséből a fa, de a moha ápol és eltakar + őszintén, egy bonsai fa se nyújt természetes látványt:)
Nem érdemes ezt túlgondolni. Tulajdonképpen szinte bármilyen fa alkalmas, ami nem érintkezett vegyszerekkel (például permetszerrel). Gyantát tartalmazót nem használnak akváriumban, de valószínűleg ezzel sem lenne különösebb gond. Csak olyan fát lenne érdemes impregnálni, ami már teleszívta magát vízzel (különben nem merülne el), de ennek ennek szerintem nincs sok értelme. Az ilyen fa akváriumi szempontból halott lenne (mint egy műanyag dekoráció), sőt valószínűleg látszana rajta a külső bevonat is. Az algaevők szeretnek rágcsálni a faanyagból, ezért nem szerencsés azt vegyszerekkel átitatni. Nem hiszem, hogy egy szilikon felületen megtapadna a moha, bár nem próbáltam soha. Az akvárium egy élő rendszer, hozzá tartozik, hogy egyes elemei amortizálódnak.
 
Back
Oldal tetejére