• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

A kis kavics aljzat mellé(alá, felé valahova) szükséges-e homok esetleg?
Igénytelenebb növényeket válaszottam direkt, így a co2re nem kell figyelnem. Az akvárium tetején pedig van ipx8as ledcső, így szerintem azzal se lesz nagyon gondom.
 
A kis kavics aljzat mellé(alá, felé valahova) szükséges-e homok esetleg?
Igénytelenebb növényeket válaszottam direkt, így a co2re nem kell figyelnem. Az akvárium tetején pedig van ipx8as ledcső, így szerintem azzal se lesz nagyon gondom.
Nem szükséges. A homokot leginkább dekorációs céllal használjuk. Oda meg teszel, nem teszel, ami tetszik. Kavics aljzat alá felesleges pénzkidobás, mert nem látszik.
 
A kis kavics aljzat mellé(alá, felé valahova) szükséges-e homok esetleg?
Igénytelenebb növényeket válaszottam direkt, így a co2re nem kell figyelnem. Az akvárium tetején pedig van ipx8as ledcső, így szerintem azzal se lesz nagyon gondom.
Nagyszemű kavics közé célszerű egy kis homokot is keverni. Jobb, ha a réseket homok tölti ki, nem mulm. A felsorolt növények közül egyik sem díjazná kavicsot. Szerintem ha komolyan gondolod, szerezz be valamilyen egyszerűbb akváriumi talajt. Sokkal jobban jársz vele.
Remélem, az aranyhal ötletét már elvetetted. 60 l-be, növények mellé nagyon rossz választás lenne.
 
Nagyszemű kavics közé célszerű egy kis homokot is keverni. Jobb, ha a réseket homok tölti ki, nem mulm. A felsorolt növények közül egyik sem díjazná kavicsot. Szerintem ha komolyan gondolod, szerezz be valamilyen egyszerűbb akváriumi talajt. Sokkal jobban jársz vele.
Remélem, az aranyhal ötletét már elvetetted. 60 l-be, növények mellé nagyon rossz választás lenne.
Igen, azóta már tudom :) Nagy szerelem volt, de a boldogságuk érdekében inkább elengedem míg nem lesz egyszer egy megfelelő mérető kerti tóra költségvetés :D
Van olyanom hogy: "plant growth substrate" ilyenre gondolsz? Azt hiszem ilyen aljzatom van "Quartz Gravel fekete dekorkavics 1-2mm".Később
Vagy pár darab kissebb halat rakok bele pl neont vagy egy bettát úgy gondoltam.
 
Utoljára módosított:
Meghoztad a kedvem az ászkákhoz, nagyon cukik a rákocskáid!! 😍 Jól értem hogy normál kerti földet raktál bele csak "rohasztottad a vízben"?
Igen, egy nyáron keresztül ázott a kerti komposzt /kerti föld keverék kis homokkal fedve. Napsütés, meleg, stb... Nem volt jó ötlet. Inkább szárazon kezdem legközelebb, hátha nem ködöl az elején annyira az akva. Diana Walstad professzor sem csinálta ezt, szóval a talaj ilyen jellegű előkészítése zsákutca. Főleg azért, mert egy dunsztosüvegben, szárazon összedobva szűrés nélkül sem ködölt.
 
Meghoztad a kedvem az ászkákhoz, nagyon cukik a rákocskáid!! 😍
Azt jó ha tudod: én nem küzdök vegyszerekkel mindenféle féreg ellen. Jól megférnek az alsórendű élőlények(akár a planária is) egy nagyobb biodiverzitással összerakott rendszerben. Szabályozzák egymást. Csak növénnyel egy akvárium(szerintem) olyan, mint az angol gyep: ökológiai sivatag. Neked kell ellátni mindennel(drágán), amit a természet ingyen ad. A high-tech akvarizálásra ez nem teljesen igaz, mert az olyan szinten van túlhúzva, amit a természet sem szokott összerakni. 😃
 
Igen, egy nyáron keresztül ázott a kerti komposzt /kerti föld keverék kis homokkal fedve. Napsütés, meleg, stb... Nem volt jó ötlet. Inkább szárazon kezdem legközelebb, hátha nem ködöl az elején annyira az akva. Diana Walstad professzor sem csinálta ezt, szóval a talaj ilyen jellegű előkészítése zsákutca. Főleg azért, mert egy dunsztosüvegben, szárazon összedobva szűrés nélkül sem ködölt.
Lehet, hogy nem volt szerencséd a bacikkal... nem minden kenyérpenész penicilin elvégre 💁‍♀️lehet hogy most volt valami parányi különbség és nem úgy alakult a pillangó hatás.
Őszintén szólva kövezzetek meg, de nem akarom rettenetesen vérremenően komolyan venni ezt a hobbit. Még csak kezdem ezt ennél fogva nem akarok iszonyú pénzeket rákölteni, (külső szűrő, co meg ilyenek) csak élvezni az én szintemen. Sok más hobbim van, és szeretném ezt is csinálni, de sose leszek 1000literes akváriumtulaj, akármennyire is menő lenne. Viszont ha már csinálom akkor lehetőségeimhez mérten jól akarom csinálni! Szerintem nagyon érdekes ez az egész folyamat! Nagyon élvezem nézni milyen király akváriumokat hoztok össze! :love: Nagyon látszik milyen sok energiát és lelkesedést feccöltök bele. Szóval minden tiszteletem a tiétek, csak így tovább~~
Gondolkodom egy későbbi nano beszerzésén (csak minnél kissebb annál nehezebb ugyebár fenntartani az egyensúlyt) meg láttam képeket ilyen sima befőttes üvegbe összerakott cuccokról, azok elég érdekesen néztek ki, egy próbát megérne szerintem. Ott érdekelne hogy tényleg meg lehet-e rendesen oldani szűrés nélkül is mint te a dunsztosoddal, vagy kell-e bele :/ Lehet hogy a bolhák a kulcs hozzá?

Mindenesetre szeretnék bele állatkákat, csak most többet akarok várni mint a legutóbb, mert az elég durr bele bumm volt. Hagyni akarom kicsit nőni a növényeket.

minire olyanra gondoltam például mint ez vagy ilyen ötlet szinten
 
Utoljára módosított:
Még csak kezdem ezt ennél fogva nem akarok iszonyú pénzeket rákölteni, (külső szűrő, co meg ilyenek) csak élvezni az én szintemen.
Ez a hobbi nem olcsó. Egy low-tech, alacsony igényű növényekkel telepített akváriummal kezdeném a helyedben. Talán ott a legkevesebb a buktató. Ha ragaszkodsz az el natural vonalhoz, őt érdemes figyelemmel kísérni. Illetve @scitek földes kísérleteit. De! Ne dunsztosüvegezz! Ugyanis ha sikerül, akkor mocskosul zavarni fog az üvegen lévő karc, üvegöntési nyom, torz kép. (a nem egyenletesen vastag üvegről ne is beszéljünk) 🙂
 
Most egyenlőre a 60lityóst akarom beizzítani a korábban leírt növényekkel. Meglátjuk mi lesz, majd indítok róla naplót :3
Egy kis karmos béka milyen hatással lenne a szisztémára amúgy? Ismerősömnek van és rémesen cukik szerintem. Garnélával mondjuk valszeg nem egyben tarthatók tartok tőle :/
 
Most egyenlőre a 60lityóst akarom beizzítani a korábban leírt növényekkel. Meglátjuk mi lesz, majd indítok róla naplót :3
Egy kis karmos béka milyen hatással lenne a szisztémára amúgy? Ismerősömnek van és rémesen cukik szerintem. Garnélával mondjuk valszeg nem egyben tarthatók tartok tőle :/
Sokszor tartottam már afrikai karmosbékát, most is van egy idős példányom. 60 literben elfér 2-3 belőlük. Nem célszerű őket csigán kívül más állattal társítani. A halakat, garnélákat hamar levadásznák. Csak náluk sokkal nagyobb halakra nem jelentenének veszélyt. Ilyenkor viszont lehet, hogy a hal nézné tápláléknak a békát. A másik elérhető faj a törpe karmosbéka. Ezzel az a baj, hogy félénk, nehéz etetni. Élő eleség kell neki, mert csak a mozgásra reagál. Az afrikai karmosbékát rá lehet arra szoktatni, hogy kézből elvegyen bármilyen táplálékot.
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a twinstar 90B lámpáról?
80cm hosszú, 112L lowtech halas-növényesre jó lehet?
Szia!
Nincs vele tapasztalatom, de elvileg halas-garnéláshoz ajánlják, szóval jó lehet.
Hasznos tanácsként azt mondom, hogy ha később úgy gondolod fejlesztenéd a fényed, akkor legfeljebb veszel belőle még egyet. Árban elég jó, még 2 db esetén sem százezrekről beszélünk.

Szerk.: semmiképp nem fényágyú, 1 db-al biztosan kompromisszumokat kell kötnöd a növényeket illetően.
 
Szia!
Nincs vele tapasztalatom, de elvileg halas-garnéláshoz ajánlják, szóval jó lehet.
Hasznos tanácsként azt mondom, hogy ha később úgy gondolod fejlesztenéd a fényed, akkor legfeljebb veszel belőle még egyet. Árban elég jó, még 2 db esetén sem százezrekről beszélünk.

Szerk.: semmiképp nem fényágyú, 1 db-al biztosan kompromisszumokat kell kötnöd a növényeket illetően.
A másik akvából pakolnék át növényeket:
Hm, ambúlia, vizicsillag, bacopa, rotala rotundifolia, anubias, crypto és sagittaria.
Jelenleg egy made in csájná full spectrum led világítja őket, gondolom a twinstar is elég lenne!?
 
Back
Oldal tetejére