• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnélás Váza

NagyViktor

Főkertész
Mások jellemzően inkább előre haladnak a technikai és módszertani úton, én úgy néz ki visszafelé. Az átlag, a megszokott az az, hogy a cél az igényesebb növények tartása, és a művészi elrendezés. Nem mondom, hogy nem izgat a szépség, de én alapvetően más utat járok a hobbiban. Az én célom inkább az, hogy minél kevesebb eszközzel és ráfordítással csináljak valamit ami tetszik. Számomra ez adja meg a kihívást, és ez sem könnyű út.
Jelenleg úgy döntöttem az élethelyzetem miatt, hogy csak egy kis akváriumot akarok fenntartani.
A koncepció egy pico akvárium, kör alappal. Az üveget egy kertészeti boltban vettem a dekor üveg részlegen, kb 7 liter lehet. A táptalaj obiban vett palántaföld 0.3-0.1-0.3 N-P2O5-K2O tartalommal, pH-ja enyhén savas. A fedőtalaj kommersz kavics, a vizet lágyítom, a fény egy asztali lámpában egy 6500K-es kompakt izzó(9w).
Szűrés nincs, még vízforgatás sem.

Egy pici folyékony tápot már kapott, de ez csak a növényválasztás miatt kellett.

Aztán majd lássuk' működik-e. 🙂 most kb 3 hetes.

Első nap
20200707_171541.jpg


3 hét után
20200727_223840.jpg


Amennyibe került, nemrossz egy íroasztalra dísznek🙂
 
Mások jellemzően inkább előre haladnak a technikai és módszertani úton, én úgy néz ki visszafelé. Az átlag, a megszokott az az, hogy a cél az igényesebb növények tartása, és a művészi elrendezés. Nem mondom, hogy nem izgat a szépség, de én alapvetően más utat járok a hobbiban. Az én célom inkább az, hogy minél kevesebb eszközzel és ráfordítással csináljak valamit ami tetszik. Számomra ez adja meg a kihívást, és ez sem könnyű út.
Jelenleg úgy döntöttem az élethelyzetem miatt, hogy csak egy kis akváriumot akarok fenntartani.
A koncepció egy pico akvárium, kör alappal. Az üveget egy kertészeti boltban vettem a dekor üveg részlegen, kb 7 liter lehet. A táptalaj obiban vett palántaföld 0.3-0.1-0.3 N-P2O5-K2O tartalommal, pH-ja enyhén savas. A fedőtalaj kommersz kavics, a vizet lágyítom, a fény egy asztali lámpában egy 6500K-es kompakt izzó(9w).
Szűrés nincs, még vízforgatás sem.

Egy pici folyékony tápot már kapott, de ez csak a növényválasztás miatt kellett.

Aztán majd lássuk' működik-e. 🙂 most kb 3 hetes.
Amennyibe került, nemrossz egy íroasztalra dísznek🙂
Azt tetszik benne leginkább, hogy a régi időket idézi fel. :)
Azért garnikat nem tartanék benne. Mondjuk süni csiguszt (Clithon corona), netán egy ferrarit (Vittina waigiensis).;)
 
Azt tetszik benne leginkább, hogy a régi időket idézi fel. :)
Azért garnikat nem tartanék benne. Mondjuk süni csiguszt (Clithon corona), netán egy ferrarit (Vittina waigiensis).;)

Ismerem a garnélák viselkedését évek óta, ha valami gáz lenne max kiszedem őket🙂 Egyelőre üzemszerűen működnek 😀

Amúgy igen, elég "oldschool" a technika. Természetesen már megkaptam rá hogy a kovászos ubit is ilyenbe szokták...😀
 
Majd ha nagy leszek, én is szeretnék ilyen akváriumot. Csak etetem az állatkákat, és az akvárium működik magától.
Szerintem tök király, semmi szükség le "oldschool"-ozni.
 
Majd ha nagy leszek, én is szeretnék ilyen akváriumot. Csak etetem az állatkákat, és az akvárium működik magától.
Szerintem tök király, semmi szükség le "oldschool"-ozni.
Idehaza, ha valamire azt mondjuk, hogy oldschool, az nagy dolog, nem pedig lebecsmérlés.
Mondom én, aki a Nagy Öregektől tanultam mindent, amit tudok. ;)
Ugyan nem kenyerem az NPT (valószínűleg nem is lesz, ahhoz már túl öreg és beteg vagyok), de nagyrabecsülöm @NagyViktor erőfeszítéseit, hogy nem hagyja feledésbe merülni.
 
Továbbra is hozza a formáját, a növények nőnek, bár egy kis nitrogén hiány megjelent, amit több garnéla táppal és 2 csepp makróval próbálok orvosolni. A mikró 1 csepp, vízcsere után.
Szeretem, nagyon kis minimál.

View attachment 94648
Jól látom, hogy lecserélted a világítást?
Ha igen, most mivel imitálod a napot. De legfőképp az izzó izgat, mert épp keresek valamilyet, ami megfelel a vízalatti növényeknek is.
 
Nagyon jój mutat, a vized is szép tisztának tunik.

Lehet, hogy elkerulte a figyelmem, de hany literes az uveg? Hasonlot keresek en is, merre talaltad?
 
Nagyon jój mutat, a vized is szép tisztának tunik.

Lehet, hogy elkerulte a figyelmem, de hany literes az uveg? Hasonlot keresek en is, merre talaltad?
Köszi

kb. 7 literes lehet. Szegeden vettem egy kertészeti áruházban, az üvegdekoroknál.
 
Back
Oldal tetejére