• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Silent Beauty

Imádom ezt az akváriumot, mosolyogni támad kedvem ha megnézem a képeket, olyan "vidám akvárium", jók a szinek, egészséges növények, jól teleültetve. :) A fissidensbe meg beleszerettem. :)
 
Nagyon szép!!!(y)
Hydroval vigyázz, mert képes legyűrni bármelyik más növényt, nagyon agresszív!
Szerencsére sikerült szelíd kezes bárányt faragni belőle, csak sokszor kellett befenyíteni ollóval :D

Imádom ezt az akváriumot, mosolyogni támad kedvem ha megnézem a képeket, olyan "vidám akvárium", jók a szinek, egészséges növények, jól teleültetve. :) A fissidensbe meg beleszerettem. :)
Még nem jellemezték a vidám kifejezéssel az akváriumot, de köszönöm :D és örülök, hogy mosolyt csalok az arcodra, főleg ebben a borongós ködös időben. :D
Nekem is a fissidens a favorit, annyira könnyű formálni és szerintem tartani se nehéz.
 
:) formálni a fissidens... hiszen formára nő... nem növeszt elvadult tincseket... viccen kívül ... én is imádom :love:
 
:) formálni a fissidens... hiszen formára nő... nem növeszt elvadult tincseket... viccen kívül ... én is imádom :love:
:D:D De tényleg formára is nő! :D
A GA-tól direkt előre programozott fissi-t rendeltem. Viktorék programozták be, hogy ilyenre fejlődjön :D, Vigyázat! Aki kapott tőlem mohát annak ilyen aksija lesz :D
 
:D:D De tényleg formára is nő! :D
A GA-tól direkt előre programozott fissi-t rendeltem. Viktorék programozták be, hogy ilyenre fejlődjön :D, Vigyázat! Aki kapott tőlem mohát annak ilyen aksija lesz :D

Jujj de jó! :) én kaptam fissidenst. És tényleg beindult a gyönyörű, még Co2 nélkül is szépen fejlődik. De mától megy a gáz is! :D
 
Hali!
Az elmúlt egy hétben ahogy időm engedte elég nagy karban tartásokat csináltam.
A teljes hydro lombkoronát kiszedtem, mert már nagy része gyökér és szár volt. Egy kisebb hydro pamacsot csináltam és vissza kötöztem a helyére, lassan vissza nő a fa teteje :D
Ma elég nagy ritkítást csináltam, szinte mindenhol tövig vágtam a staut, pár helyen gyökerestől kiszedtem a bonsait, és pár tő pogot is kivarázsoltam, mert már nagyon sűrű volt. Reineckii leveleit is sok helyen levágtam, hogy az alsó hajtások is kapjanak rendesen fényt.
Teljes tisztítás volt, szűrő be-ki folyó ágakon is. DC folyadék csere is volt. Diffi tisztítás még kedden ha jól emlékszem :D
Most nagyjából ennyi jutott eszembe :D
 
Íme egy kép a kiszedett hydrorol, elég durva szerintem :D


És egy koszos diffi, és superge tisztítás után :D :



Egy kis részletkép :) :


Ma beköltöztettem 5 gyerek sziámit is, hamar megszokták a helyet. Most este már a galax halucsok elöl próbálták ellopni a kaját :D


És egy gyors kép, igen a dc folyadék este kék XD
Ügyes voltam és levertem a fogkefével :D Még jó, hogy most héten cseréltem benne folyadékot :D Megint tölthettem újra :D
 
Nagyon szép, látszik rajta hogy kicsattan az egészségtől! Az a fissidens meg pazar!
 
Amúgy amikor H.A.C-ra készítettem a képeket, az amanok egyfolytában azzal szivattak, hogy az akvárium közepére a parvulára vedlettek le.
De kabaré volt, mert az 5 amanobol 3 levedlett XD
 
Ez még mindig eszméletlen gyönyörű, tetszenek azok a szép kis kerek formák :D
Szép egészséges a gyeped, ha a reineckii még hagsúlyosabb lesz ismét akkor lesz nagyon baba
 
Ez valami csodálatos! Hogy tudod ilyen tisztán ès egèszsègesen tartani a Fissidenst? Áruld el a titkod! :)
 
Annyira jól mutat ez a fissidens nálad, muszáj lesz nekem is valahova bezsúfolnom belőle :D . Kötözés után ahogy nő nem akar elszabadulni?
 
Ez még mindig eszméletlen gyönyörű, tetszenek azok a szép kis kerek formák :D
Szép egészséges a gyeped, ha a reineckii még hagsúlyosabb lesz ismét akkor lesz nagyon baba
Rátapintottál a gyenge pontomra :D, annyira bele szerettem a reineckii-be, hogy most azon vagyok minél több helyre tudjak majd belőle ültetni.

Ez valami csodálatos! Hogy tudod ilyen tisztán ès egèszsègesen tartani a Fissidenst? Áruld el a titkod! :)
Nagy titok nincs :D Csak sok garnéla kell hozzá, és néha átmozgatni a mohát, ekkor kijön belőle a sok oda nem illő anyag ;), és persze naponta figyelni a mohát, és csipesszel kiszedni a szemmel látható növényi darabokat.

Annyira jól mutat ez a fissidens nálad, muszáj lesz nekem is valahova bezsúfolnom belőle :D . Kötözés után ahogy nő nem akar elszabadulni?
Nálam sose szabadult el, persze jól kell elhelyezni, hogy a flow ne mozgassa nagyon, mert akkor könnyen jön a BBA.
 
Szuper köszönöm ! Akkor megpróbálok még jobban ráfigyelni :) Mikor vásároltam a CRS-eimet akkor kaptam egy adagal belőle ajándékba és teljesen lenyűgőz egy csodás kis növény :)
 
Hali!
Egy új időszak kezdődik az akis életében.
A fa teljesen kikerült, vele együtt a moha is. A bonsai nagy része is el lett távolítva.
A reineckii-be nagyon beleszerettem az elmúlt időben, ezért is kapott most nagy hangsúlyt.
Bal és jobb oldalon kezdtem az ültetést és befelé haladva egy V alakot formálóan lett kialakítva. Előtte a stau aztán parvula. Leghátul maradt a pogo.
Még várok egy növényt Hygrophila sp. Araguaia-t, reméltem, hogy péntekre megfog érkezni és ma betudom ültetni de szerintem már csak hétfőre ér ide a GA-ból.
A beültetés után még igazítok a pogon is.
És egy kép a szétbontás után:
 
Back
Oldal tetejére