• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Silent Beauty

Dobtam egy hátast, amikor rájöttem, hogy kavics aljzatot fed a gyönyörű buja növényzet. Persze minden más megvan itt ami kell a növényezéshez, de tényleg döbbenet volt számomra.
Big lájk!(y)
 
Igen csak csípem én is a kavicsos aljzatot, főleg mert nagyon könnyen ültetek bele :D
Csak egy hátránya van, hogy keményíti a vizet, de azt meg letudom a full RO víz cserével :D
A fű fullra lenőtte magát a táptalajig :D aztán lehet a bonsai meg a többi is már lent van, azoknak annyira nem látom a gyökerét. :D
 
Hali!
A tervezettnél előbb sikerült megnyírnom a füvet :D, jelenleg ilyen de még finomítani kell rajta egy két helyen.
A hydrot is nemrégen nyírtam meg, de valami brutálisan, valami iszonyat gyorsan regenerálódik.
Oldalról is lőttem egy képet, raktam mögé egy A4-es lapot.
Bal középen elöl ahol a fa a talajba ér ott szándékosan van ritkítva az eleocharis, a stau V formával szépen becsatlakozik.
Jövő héten érkezik a külső szűrő, egyéb kiegészítőkkel :)


 
Nagyon szép az akid, grat!!! (y)
a hydro tényleg brutális növény, 1-2 nap alatt regenerálódik és képes mindent elnyomni. nehezen bírok én is vele.
külső szűrővel még szebb-jobb lesz ;)
 
Hali!
Ma megérkezett a szűrő és a ki-be folyó csövek.
Kicsit még ratyi az akvárium, a két szűrő még egy hónapig biztos együtt fog menni.
Hétvégén tp. előtt még megaprítom a növényeket is.
Ami a legnagyobb meglepetés volt ma, hogy kis galaxy-t láttam a növények között úszkálni. Egy hete vannak bent de eszméletlenek.
 
Gyönyörű akvárium, személyesen volt alkalmam megcsodálni! Minden üde, zöld, egészséges, és nagyon ötletes a hardscape. Mindjárt el is döntöttem, hogy CO2 beoldás muszáj!! :) Meg kell oldanom nekem is.
A galaxy-k tüneményesek!!!
 
Hali!
Csináltam egy-két változtatást az aksiban, az "UFO leszállópályát" :D teljesen kiszedtem, és a bonsait is rendesen vissza vágtam.
A biztonság kedvéért csináltam egy sorozat képet a HAC-ra az átalakítás előtt. Most pénteken meglátom, milyen lesz az állapot és amelyik sorozat a jobb az lesz benevezve :)
Elég jól kihasználom a nevezési időt :D, addig készülődök a fényképezésre, eleocharis nyírás, kis alga kaparás az üvegről, hydro alakítás, meg ilyenek :D
A mostani állapotról a kép:
 
Tényleg nagyon pofás, Főleg a mohás fa lett nagyon klassz. Gratu ehhez a szépséghez
 
Köszönöm szépen.
Hát igen csak lélegzet elállító az AGA nano győztese. Gondolom ő is küzdött a változó vízkeménységgel mint én :) De szerencsére egy ekkora aksinál nem vészes a full RO víz csere.
Még nem is neveztem, de már izgatottan várom a zsűri véleményét :D
 
Ez egy igazi gyöngyszem!!
külön kedvencem az a fa ott középen :D igazán gyönyörű gratula hozzá, és így tovább !!!! ;)(y)
végig olvastam az egész naplót így hajnali 2 kor hálisten megérte :D
 
Ez egy igazi gyöngyszem!!
külön kedvencem az a fa ott középen :D igazán gyönyörű gratula hozzá, és így tovább !!!! ;)(y)
végig olvastam az egész naplót így hajnali 2 kor hálisten megérte :D
Köszönöm, jó érzést azt tudni, hogy amikor alszom még akkor is a naplómat olvassák :D
 
Végig olvastam én is, nagyon tetszik! A szódás szifon rendszered még mindig üzemel? :) Folyamatosan megy és éjszakára levegőt porlasztasz be, vagy elzárogatod estére? (mint én...) Gratulálok még 1x a medencédhez, gyorsan küldd a nevezést HAC-ra ha még nem tetted meg! :) (De tölts rá 2-3 liter vizet, mert akkor nano kategóriába elém fogsz kerülni :D :D )
 
Végig olvastam én is, nagyon tetszik! A szódás szifon rendszered még mindig üzemel? :) Folyamatosan megy és éjszakára levegőt porlasztasz be, vagy elzárogatod estére? (mint én...) Gratulálok még 1x a medencédhez, gyorsan küldd a nevezést HAC-ra ha még nem tetted meg! :) (De tölts rá 2-3 liter vizet, mert akkor nano kategóriába elém fogsz kerülni :D :D )
A rendszer 100%-on üzemel, este a szeleppel elzárom a CO2-t. Levegő porlasztás nincs, lámpa oltás után kicsit kiemelem a vízből a kifolyó ágat így rendesen megy bele levegő. Alvás előtt pedig annyira vissza rakom, hogy a víz felszínt rendesen mozgassa. Tervezem, hogy a nyomó ágra berakok egy elosztót és egy csapot a végére pedig egy porlasztót. Este pedig kicsit rányitok. De ezt már csak bütykölgetés miatt csinálom :D

Köszönöm a dicséreteket :)

Drukkolok a HAC-ra, igazán megérdemelné ez a kis Beauty az elismerést! :)
Ildi, majd írj, hogy milyen lett a CO2 rendszer. Ha valamiben tudok segíteni, akár az össze szerelésben, szívesen megyek :)
 
Nagyon szép!!!(y)
Hydroval vigyázz, mert képes legyűrni bármelyik más növényt, nagyon agresszív!
 
Back
Oldal tetejére