• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Secret Land

Re: Ramen 54 literes akváriuma

Úgy néz ki a versenyre idén nem nevezek, de jövőre már mindenképp szeretnék.

Múlt hónapban Szentgyo versenye elindított bennem valami megmagyarázhatatlan dolgot. Ennek köszönhetően amint kicsit ráérek és az aki közelében vagyok fényképezőgépet ragadok és megpróbálom lekapni a garnijaimat. (Néha sikerrel) :)



 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
Úgy néz ki a versenyre idén nem nevezek, de jövőre már mindenképp szeretnék.

Múlt hónapban Szentgyo versenye elindított bennem valami megmagyarázhatatlan dolgot. Ennek köszönhetően amint kicsit ráérek és az aki közelében vagyok fényképezőgépet ragadok és megpróbálom lekapni a garnijaimat. (Néha sikerrel) :)



Nem néha!Mindíg sikerül tökéletes képeket csínálnod! :clap:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Orultjo fotok, grat! :thumbup: tiszta durvan neznek ki a kis joszagok ilyen kozelrol :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ismét egy garnéla képpel jelentkezem, bár a háttérben azért ha homályosan is, de lehet látni a gyepet. :D

Sajnos az év végi hajtás megviselte szegényt, de lassan sikerül helyre állítani a rendet.

 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Helyzetjelentés:
Az aki a hónap végén lesz 10 hónapos, de most kezdi elérni az általam elképzelt képet. Ez idő alatt 3 elég kemény algatámadást kellett legyőzni, amit mind saját magamnak köszönhetek. CO2 túladagolás, Vizsgaidőszak, Anubias eltávolítása (fene se gondolta volna, hogy 20-25cm-es gyökeret növesztett. Ennek egyenes következménye volt az amazónia köd. Hiába volt vízcsere mégis felütötte a fejét az alga).

Jelenleg ismét nyerésre állok, de még pár nap kell neki. Így a mostani kép kicsit messzebbről készült. (nyitott szekrénnyel, hogy Dani kedvében járjak ;) )
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Már többször dicsértem az akváriumodat, de nem tudok elmenni most (se) anélkül, hogy ne gratulálnék hozzá! A sok munka meghozta a gyümölcsét, ez egyértelműen látszik. Az "évforduló" alkalmából nehogy szétcsapj egy üveg pezsgőt az aki oldalán, lehet nem lesz jó vége! :D

Nem gondolkoztál azon, hogy nevet adj az alkotásodnak? :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Nagyon szeretem az ilyen kis hangulat képeket ahol a bútor, technika, akvárium egyben látszik a képen!!! :thumbup:
Nagy gratula, már 1 éves és milyen jól néz ki :thumbup: :clap: , korát meghazudtolva gyönyörű :lol: .
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

stevo said:
Már többször dicsértem az akváriumodat, de nem tudok elmenni most (se) anélkül, hogy ne gratulálnék hozzá! A sok munka meghozta a gyümölcsét, ez egyértelműen látszik. Az "évforduló" alkalmából nehogy szétcsapj egy üveg pezsgőt az aki oldalán, lehet nem lesz jó vége! :D

Nem gondolkoztál azon, hogy nevet adj az alkotásodnak? :)

Örülök, hogy tetszik. Éppen, hogy csak meg fogja érni reményeim szerint az évfordulót. Szeretném augusztus végén újra rendezni. Az, hogy ryuboku vagy iwagumi lesz még kérdéses, mert egyik héten ezt másik héten meg azt szeretnék.
Abban igazad van, hogy még a maradék 2 hónapban kéne neki valami nevet adni, nehogy név nélkül fejezze be pályafutását. :)

Cecska said:
Nagyon szeretem az ilyen kis hangulat képeket ahol a bútor, technika, akvárium egyben látszik a képen!!! :thumbup:
Nagy gratula, már 1 éves és milyen jól néz ki :thumbup: :clap: , korát meghazudtolva gyönyörű :lol: .

Köszi neked is. Hát próbál formában maradni az öreglány... :D :lol:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Tegnap volt vízcsere. Előtte megritkítottam a Microsorum-ot, mert már eléggé lefogta az áramlást.
Most mért adatok: KH 4, pH 6,6. Folytassam tovább a full RO vízcserét, vagy próbáljam meg visszakeveréssel tartani a jelenlegi értéket? :?
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ezek vízcsere utáni adatok?
Ha igen, mérj előtte is. Ha nem, óvatosan adhatsz vmennyi csapvizet is hozzá (mondjuk 1/5-öt).
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

1 nappal a vízcsere után mértem lámpakapcsolás után nem sokkal. Köszi a tanácsot!
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Hogy áll a kedvenc háttérképem? :wave:
Egy jó kis fotót kaphatnánk?
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

myk74 said:
Hogy áll a kedvenc háttérképem? :wave:
Egy jó kis fotót kaphatnánk?

Szia! Akkor egy kis helyzetjelentés. :)

A nyári meleget elég jól bírja az aki. Nem tapasztaltam semmi jelentősebb állapot romlást. Egy - két szál parvulla ugyan felúszik a víz tetejére, de nem vészes. A redőnnyel és az ablak nyitogatással játszogatok. (estétől reggelig ablak nyitva, napközben redőny leengedve). Így tudom tartani a víz hőmérsékletét a legnagyobb melegben is 27 fok alatt. Most, hogy nincs az a nagy kánikula kicsit könnyebb dolgom van.

Növények majd kicsattannak az egészségtől. Pl. a narrow kb. egy 30x30 területet teljesen lefed. ( augusztus végén eladó sorba kerül, így ha valaki igényt tart egy részére vagy egészére akkor jelezze és megalkudunk az áron ;) ) Parvulla is lesz eladó nagy mennyiségben.

Még mindig nem sikerült nevet találnom az akinak, így ha esetleg nektek eszetekbe jut valami frappáns magyarul vagy angolul akkor azt szívesen olvasnám. Nem szeretném úgy felszámolni, hogy nincs neve. :?

ui.: A héten majd csinálok a kedvedért egy képet róla.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
myk74 said:
Hogy áll a kedvenc háttérképem? :wave:
Egy jó kis fotót kaphatnánk?

Szia! Akkor egy kis helyzetjelentés. :)

A nyári meleget elég jól bírja az aki. Nem tapasztaltam semmi jelentősebb állapot romlást. Egy - két szál parvulla ugyan felúszik a víz tetejére, de nem vészes. A redőnnyel és az ablak nyitogatással játszogatok. (estétől reggelig ablak nyitva, napközben redőny leengedve). Így tudom tartani a víz hőmérsékletét a legnagyobb melegben is 27 fok alatt. Most, hogy nincs az a nagy kánikula kicsit könnyebb dolgom van.

Növények majd kicsattannak az egészségtől. Pl. a narrow kb. egy 30x30 területet teljesen lefed. ( augusztus végén eladó sorba kerül, így ha valaki igényt tart egy részére vagy egészére akkor jelezze és megalkudunk az áron ;) ) Parvulla is lesz eladó nagy mennyiségben.

Még mindig nem sikerült nevet találnom az akinak, így ha esetleg nektek eszetekbe jut valami frappáns magyarul vagy angolul akkor azt szívesen olvasnám. Nem szeretném úgy felszámolni, hogy nincs neve. :?

ui.: A héten majd csinálok a kedvedért egy képet róla.

The Secret Land :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
myk74 said:
Hogy áll a kedvenc háttérképem? :wave:
Egy jó kis fotót kaphatnánk?

Szia! Akkor egy kis helyzetjelentés. :)

A nyári meleget elég jól bírja az aki. Nem tapasztaltam semmi jelentősebb állapot romlást. Egy - két szál parvulla ugyan felúszik a víz tetejére, de nem vészes. A redőnnyel és az ablak nyitogatással játszogatok. (estétől reggelig ablak nyitva, napközben redőny leengedve). Így tudom tartani a víz hőmérsékletét a legnagyobb melegben is 27 fok alatt. Most, hogy nincs az a nagy kánikula kicsit könnyebb dolgom van.

Növények majd kicsattannak az egészségtől. Pl. a narrow kb. egy 30x30 területet teljesen lefed. ( augusztus végén eladó sorba kerül, így ha valaki igényt tart egy részére vagy egészére akkor jelezze és megalkudunk az áron ;) ) Parvulla is lesz eladó nagy mennyiségben.

Még mindig nem sikerült nevet találnom az akinak, így ha esetleg nektek eszetekbe jut valami frappáns magyarul vagy angolul akkor azt szívesen olvasnám. Nem szeretném úgy felszámolni, hogy nincs neve. :?

ui.: A héten majd csinálok a kedvedért egy képet róla.
Köszönöm!Képeket várom-várjuk!
 
Ígértem a hét elején, hogy teszek fel képet. Ma végre volt időm és nem utolsó sorban energiám, hogy elkészítsem. Jelen pillanatban így néz ki, de reményeim szerint pár hét múlva indul a következő.



Dani, ez úton is köszönöm szépen a tippet. Nagyon sejtelmes nevet sikerült kitalálnod. Innentől kezdve ez lesz az aki neve, Te meg a keresztapja :D
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Kár, hogy nem dobtad be az IAPLC-re, vagy valami más versenyre, kíváncsi lettem volna, hogy muzsikál. Viszont továbbra is az egyik kedvencem! ;)
Szomorúan olvasom, hogy felszámolod, de várom a következő "verziót" is.
 
Back
Oldal tetejére