• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Secret Land

Re: Ramen 54 literes akváriuma

Már többször volt róla szó, hogy ilyenkor a (szgéptől elvéve esetleg) szünetmentes tápot be kell üzemelni a szűrökhöz.
Érdemes lehet befeccolni egybe ha nincs. A szűrök annyira sokat úgy sem fogyasztanak, meg lehet játszani 1-2-pár órát.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Először is 1.000.000 gratu az akvihoz. Az imént olvastam végig a naplót és hasonló problémákkal küzdöttem én is az elején ezért sokat segített hogy ezeket közzétetted.
Ilyen volt a 'zöldes víz', a DC csak sötétzöldig mutat ph felfelé, az alga a parvulán stb. Úgyhogy élmény volt olvasni és látni a végeredményt :thumbup:

A v-n lehet kapni régi szünetmenteseket sztem. Esetleg érdemes lehet beruházni egyre... a múltkor vagy másfél órán át nem volt áram újpeten :crazy: jól jött volna valami ilyen, még ha ritkán is fordul elő.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Köszi a tippeket! Majd beszerzek a későbbiekben egy szünetmentest, biztos ami biztos. Addig is az RO készülékekkel szemezek. Esetleg sikerül a közeljövőben bővíteni a kínálatot ilyen téren?
Abban az esetben ha nem, akkor asszem még tavasszal rendelek egy D-D-t.

Elég régen mutattam szemből teljes képet az akiről. Na nem azért mert irigy vagyok :) , szimplán történt egy kis malőr pár héttel ezelőtt. Sikerült a gyepet bal elől kitépnem egy kisebb részen. (Még pár hét és reményeim szerint eltűnik a nyoma.)

Érdemes lenni a fűtő elé is növeszteni narrow-t?

5610250847_dbe3f7a906.jpg
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Wow, nagyon szép lett. :thumbup: Ahogy írtam is, és most bizonyítva látom, hogy a pogo-t kiszedve, sokkal letisztultabb összképet kaptál! :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Csomagold és küld el, így pont jó :D

Nem tennék több microsorumot. Amikor ilyen akit látok mindig dúl bennem a harc, hogy a zöld akit vagy a kicsit vörössel megbolondított változatokat kedvelem jobban. Most megint eszembe jutattad. :twisted: :angel: :thumbup:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Nem kell több Narrow!! ;)
Ez így az igazi nagyon szép!! ;) :thumbup:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

viktorlantos said:
Csomagold és küld el, így pont jó :D

Nem tennék több microsorumot. Amikor ilyen akit látok mindig dúl bennem a harc, hogy a zöld akit vagy a kicsit vörössel megbolondított változatokat kedvelem jobban. Most megint eszembe jutattad. :twisted: :angel: :thumbup:

+1 :thumbup:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ilyen gyors reagálásra nem is nagyon számítottam. Örülök, hogy egyre többeteknek tetszik, így talán jó úton járok.

stevo said:
Wow, nagyon szép lett. :thumbup: Ahogy írtam is, és most bizonyítva látom, hogy a pogo-t kiszedve, sokkal letisztultabb összképet kaptál! :)

Köszi. Nekem is jobban tetszik, hogy nincs ott a pogo.

viktorlantos said:
Csomagold és küld el, így pont jó :D

Nem tennék több microsorumot. Amikor ilyen akit látok mindig dúl bennem a harc, hogy a zöld akit vagy a kicsit vörössel megbolondított változatokat kedvelem jobban. Most megint eszembe jutattad. :twisted: :angel: :thumbup:

Ha komolyan gondolod már indulok is a boltba vele, úgyis kinéztem az egyiket cserébe ;) :angel:

ui.:Leszavazásra került a narrow projekt. :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Nagyon jó lett! :clap: :thumbup: :clap: Készülhetnek a versenyfotók!
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Az előbb leadtam egy nagyobb rendelést a GA-nál, mondván jön a húsvét :D
Többek között egy RO készülék is lesz a csomagban, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

- Vízcserék alkalmával csökkenni fog a víz keménysége -> csökkenteni kell a CO2 adagolási szintjét.
Hogyan ajánlatos ezt a műveletet elvégezni? (Nem szeretném ha az élőlények rovására menne ha túl adagolom; de azt se, hogy ne legyen elegendő a növényeknek) :?

-Jelenleg 180bubi/perc mellett -> KH 15, pH 7,2
Arra gondoltam, hogy a cél az olyan 3-6 KH között lenne. De szívesen fogadok ez ügyben is minden tanácsot, akár magasabb akár alacsonyabb KH-t javasoltok.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
Az előbb leadtam egy nagyobb rendelést a GA-nál, mondván jön a húsvét :D
Többek között egy RO készülék is lesz a csomagban, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

- Vízcserék alkalmával csökkenni fog a víz keménysége -> csökkenteni kell a CO2 adagolási szintjét.
Hogyan ajánlatos ezt a műveletet elvégezni? (Nem szeretném ha az élőlények rovására menne ha túl adagolom; de azt se, hogy ne legyen elegendő a növényeknek) :?

-Jelenleg 180bubi/perc mellett -> KH 15, pH 7,2
Arra gondoltam, hogy a cél az olyan 3-6 KH között lenne. De szívesen fogadok ez ügyben is minden tanácsot, akár magasabb akár alacsonyabb KH-t javasoltok.

Szia,
Azt tudom elmondani, hogy mi az amit megfigyeltünk az akváriumokon a boltban.

- A CO2 méréshez természetesen DC-t használtunk, de buborékszám alapján nem láttam lényeges eltérést a kemény és a lágyvíz adagoláson. Szerintem bubiszámban is kb ugyanaz az adagolás mehet.
Halak, garnélák jól érzik magukat. Az egyetlen dolog amire jobban kell figyelni az a pH.

- 3-6 közötti KH teljesen jó. ELőfordulhat, hogy pl dekorok visszakeményítik a vizet, ezt ki kell tapasztalni. De az extra lágy víznek még nem láttunk káros hatását a galériában. ;)
Egyedül a pH az amit időnként mérni kell, illetve ha látod, hogy furán szokatlanul viselkednek a halak, garnélák, akkor ez az első amit mérnék. És ha túl alacsony vagy keverni kell a vizet, vagy visszasózókat használni, mint pl a Seachem termékek (a boltban ezt használjuk pH kontrollra)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Köszönöm a gyors válaszod! :)

Ettől tartottam, hogy a jelenlegi bubi szám mellett a DC sárgává válna. De akkor ezek szerint nem kell.
Biztos ami biztos, rendeltem a Seachem Neutral regulatort.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Nálam visszább kellett venni a CO2-t RO használatánál.
Igaz, hogy kb. 1,5-szer több CO2-t tolok, mint Viktorék...
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Most folyik éppen az első RO víz előállítása. Szennyvíz : RO víz arány -> 2 : 1
Kb. 1 óra alatt készít el nálam 10 litert.

Gyorsan mértem is KH-t és pH-t:
RO víz:

KH 0
pH 6,2

Ezek szerint, hogy pH7-re felmenjen majd vízcserekor fél teáskanálnyi (gyári ajánlás: 40/80 literenként 1 csapott teáskanálnyi) seachem neutral regulatort kell használnom.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Egy kis helyzetjelentés:

Az aki növöget, bár mostanság kicsit kevesebb időm jut rá mint szeretném. Három full RO-s vízcsere után sikerült levinni KH 7-re a keménységet.

Íme az utolsó kép amin az anubias szerepel: (nagyobb méretér klikk a képre)


Az aki indításánál még volt moha a redmoor-on, ami azóta kikerült. Viszont még a mai napig szedem ki a mohaszálakat a gyepről. Az egyik épp vissza próbál kúszni az eredeti helyére.


Végezetül egy garnéla kép, nehogy kimaradjanak a sorból. (Ő már ebben az akiban született)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Az egyik kedvencem! :thumbup: Ideje lenne megmérettetned az akváriumot valamilyen versenyen, nem gondolod? ;) Az IAPLC nincs is olyan messze...
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
Egy kis helyzetjelentés:

Az aki növöget, bár mostanság kicsit kevesebb időm jut rá mint szeretném. Három full RO-s vízcsere után sikerült levinni KH 7-re a keménységet.

Íme az utolsó kép amin az anubias szerepel: (nagyobb méretér klikk a képre)


Az aki indításánál még volt moha a redmoor-on, ami azóta kikerült. Viszont még a mai napig szedem ki a mohaszálakat a gyepről. Az egyik épp vissza próbál kúszni az eredeti helyére.


Végezetül egy garnéla kép, nehogy kimaradjanak a sorból. (Ő már ebben az akiban született)
Szerintem továbbra is az egyik legszebb akvárium amit eddig megélt életem során láttam!Kár hogy csak képen!Gratulálok hozzá!Garniknak luxushotel! :clap:
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Köszönöm a jó szavakat! :)
IAPLC még kérdéses. Ha sikerül jó képet készíteni, lehet beküldöm (bár nem fűzök hozzá sok reményt).
 
Back
Oldal tetejére