• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Secret Land

Ramen

Kertész szaki
Előszóként elmondanám, hogy mint a legtöbb lelkes akvakertész itt a fórumon nekem is évek óta van akváriumom.
Azonban ennek az évnek az elején fogott csak meg igazán ennek a hobbinak a szépsége. Hónapokon át csak csodáltam, hogy milyen szép akik vannak a világon. Míg márciusban arra az elhatározásra jutottam, hogy énis csatlakozom ehhez a lelkes csapathoz.
Ezek után teltek múltak a hónapok, én pedig „fórum függő” lettem. :geek: :)
Mostanra pedig eljutottam odáig, hogy csak magát az akváriumot kell megvennem, és aztán kezdődhet a telepítés.

Technikai adatok:

Akvárium:
54l, (60x30x30)

Talaj:
Tropica növénytáptalaj (2,5l)
ADA Aqua Soil Amazónia általános talaj (9l)

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2075 (1250 l/h, ami 23x-os megforgatás)
3 csomag substrat pro, 1 csomag biomech
+ ADA NA Carbon a kezdeti időkben, utána a tervek szerint Seachem Purigen kerül a helyére

Világítás:
Hagen Glo HO 2x24W
2db Osram 865-ös cső van benne

CO2 rendszer:
5kg messer palack
Papilon reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
Green Aqua Buborékszámláló
Green Aqua Japán diffúzor (kicsi)
Tetratec viszafolyásgátló szelep
Green Aqua CO2 Drop Checker
Green Aqua CO2 indikátor oldat

Fűtés:
SERA 50W

Tápozás:
EI szerint
Green Aqua Növény wellnes csomag

Dekoráció:
ADA Red Moor dekorációs fa

Egyéb kellékek:
ADA Bacter Ball
Easy Life Fosfo
ADA hőmérő ( 6mm, átlátszó)
Papilon hajlított olló
JBL Power Clean tisztító oldat

Növények: (Reményeim szerint ezek a növények kerülnek majd bele)
Eleocharis parvula
Pogostemon helferi
Anubias barteri var. Nana
Cryptocoryne wendtii „green”
Microsorum pteropus „Narrow”
Vallisneria nana
Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)

Az aki remélhetőleg szeptember első felében indul majd. :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Hali!

Sok sikert!

Csak azok a Hagen csövek...akár aqua akár power...csak meg ne gyűljön a bajod velük.(remélem Life Glo)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

A fénycsöveken nekem is megakadt a szemem, ezen az impozáns listán.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Jajj köszi, hogy szóltok! :) 2db osram 865-ös, 6500 kelvines csőre lett cserélve!
Ki is egészítettem a listában!
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Összeálítottam a növények listáját, mert a holnapi nap folyamán leadnám rendelést.

5db Eleocharis parvula
2db Pogostemon helferi
1db Anubias barteri var. nana
1db Microsorum pteropus 'Narrow'
1db Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
1db Vallisneria nana
1db Bolbitis heudelotii vagy Cryptocoryne wendtii ''green'' (Itt nagyon kiváncsi lennék, Ti melyiket választanátok!)

Mi a véleményetek a listáról? Ha van valami ami nem passzol, szeretettel fogadom a tanácsokat! :)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Szerintem rendben van, bár a vallis nana kicsit nagy ekkora akváriumba.

Bolbitisre voksolnék a fa dekorod miatt. ;)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

viktorlantos said:
Bolbitisre voksolnék a fa dekorod miatt. ;)

A bolbitissel kapcsolatban én is elfogult vagyok. Nagyon jól mutat fával kombinálva, igazán természetes hatást kelt.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

A Bolbitis nekem is jobban tetszik! Csak azért mertült fel bennem a Cryptocoryne wendtii, mert a középső részén az akinak akkor csak a Narrow lenne a talajba ültetve. (az anubiaszt is az egyik ágra terveztem kötözni. Bár ez majd ugyis a telepítésnél dől el) Féltem, hogy túlkopár lenne.
A Vallisneria nana helyett mit javasoltok hátulra?
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Hopsz. Még jó, hogy leírtam. :D Különben én szépen elásom a talajba :D
Még a Hemianthus micranthemoides jött szóba az eredeti listánál közép vagy hátér növénynek. De mivel nem akartam túlbonyolítani, lekerült róla. Bár most, hogy kiderültek a turpiságok...
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Én a Bolbitist nagynak tartom ekkora aksiba , nálam baromi nagyra nő, vágnom kell rendszeresen, de ekkor csak mindig fiatal levelek vannak, soha nem hozza egy kifejlett öreg példány látszatát.Pedig úgy szép.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Mai nap folyamán szétszedem a jelenlegi akváriumot, és beáztatom a red moor-t.
Remélhetőleg eléggé megszívja magát, mire ideérnek a növények (nem szeretném lesúlyozni, ha nem muszáj)

A Növényekre leadtam a rendelést. Némileg változott a lista, a javaslatoknak köszönhetően! (Köszönet mindenkinek!) :)
Végülis így néz ki:

5db Eleocharis parvula
2db Pogostemon helferi
1db Anubias barteri var. nana
2db Bolbitis heudelotii
1db Microsorum pteropus 'Narrow'
2db Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Úgy alakult, hogy ma délben meg is érkeztek a növények! Nagy örömömre átvettem a csomagot, és csak a bontogatrás közben esett le, hogy az akvárium még nincs is meg. (csak 1-2 hét múlvára vártam a növényeket) :?
A jelen állás az, hogy a régi akváriumomba bedobtam a növényeket (az ázódó red moor mellé). Tehát az akváriumban csak a red moor, a növények és víz van.
Nincs világítás, szűrés, co2, tápozás!

Holnap igyekszem megvásárolni az akit is, de addig jóljönne pár tanács. Hogyan örizhetném meg öket addig a legjobb kondícióban. Mi ilyenkor a teendő? :eek: :?
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
Holnap igyekszem megvásárolni az akit is, de addig jóljönne pár tanács. Hogyan örizhetném meg öket addig a legjobb kondícióban. Mi ilyenkor a teendő? :eek: :?

Teljes sötétségben tartsd őket, azt jobban viselik mint a nem elegendő fényt...
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Azon gondolkodom, lehet jobban járnék, ha nem az akváriumban lennének teljesen víz alatt. Hanem egy lavorba raknám őket, úgy h a kosarakat ellepje a víz, és a levelek kint legyenek. Csak abból kiindulva jutott eszembe ez a megoldás, hogy víz felett nevelkedtek eddig.
Javítsatok ki ha tévedek.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Nem valószínű, hogy jobb lenne, mivel az emers növények igénylik az erősen párás környezetet, különben gyorsan kiszáradnak, tönkremennek.
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Esetleg ha ráhúzol a lavórra egy nagy nejlonzacskót vagy bármit, amivel tudsz imitálni kicsiben egy párás környezetet...?
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Köszi a tanácsokat! :)
Inkább hagyom az akiban, remélhetőleg holnap ilyenkor már a helyükön lesznek!
 
Re: Ramen 54 literes akváriuma

Ramen said:
Köszi a tanácsokat! :)
Inkább hagyom az akiban, remélhetőleg holnap ilyenkor már a helyükön lesznek!
:thumbup: :D
 
Back
Oldal tetejére