• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Journey

Eszméletlen jól néz ki! nagyon jól összeraktad.
A bal első sarokba és a fa alatt valami apró levelű világos növény szerintem még dobna rajta hm vagy egyéb, alacsonyra vágva.
Örülök, hogy nem kicsiben kezdtél ezt kár lett volna kihagyni! ;-)
 
Helyzetjelentés :)
2.5 hetes az akvárium, az első lakók is bekerültek:
2 géb, 6 oto, és egyelőre 10 espei razbóra és 10 neon, a neonok még bővülni fognak :)
5-5 ml Green Aqua Micro-macro megy bele, 3 ml körüli EasyCarbo, a világítás 7 órát megy, de az egyik lámpa később kapcsol fel, és hamarabb le.
A növények úgy néznek ki, hogy még csak most kezdtek el ezen a héten észhez térni.Azért kicsit sok ez a 2 hét regenerálódás, nem? A mohák is kis barnásak voltak ,most már szép zöld színük van. Kevés lenne a fény? Vagy a tápozásom ami teljesen rossz?

Inkább csak türelmetlen vagy. :) De ez mondhatni papírforma a hobbival most ismerkedőknél.

2 hét teljesen ok. Ebben az időben szinte csak a gyökerek fejlődtek. A következő 6-8 hét lesz az érdekes.

A moháidnak is át kell alakulnia, mivel az üvegházi és dobozos állapotok után egy picit más ez a víz alatti élet. A nagy kép rendben van. 2 hónap múlva rá sem fogsz ismerni a növényeidre.
 
A bal első sarokba és a fa alatt valami apró levelű világos növény szerintem még dobna rajta hm vagy egyéb, alacsonyra vágva.
hm ez nem egy rossz ötlet, mindenképp akarok még a bal sarkokba növényeket még, az ott olyan üresnek tűnik, majd esetleg utánanézek mik a lehetőségek

Inkább csak türelmetlen vagy. De ez mondhatni papírforma a hobbival most ismerkedőknél.
2 hét teljesen ok
Dehogy türelmetlenkedek :D örülök, hogy most már szépen kezdenek kikupálódni, csak sok helyen olvastam, hogy már 1-1.5 hét után is nőttek, de valószínű azok kicsit high-tech-ebb akik voltak :happy:
 
Ezer éve nem írtam ide. Igazából meg akartam várni, hogy legyen valami változás, de nincs :D Vagyis van, de nem annyira szembe tűnő.
A zöld pontalga is megtalált a múltkori 4 napos hosszú hétvége után, amikor nem voltam itthon.

A növények nem tudom, hogy jól vannak-e. Volt vagy 2-3 tő crypto ami teljesen kiment, egyszerűen a gyökerénél és a száránál el kezdett mállani, és 2 napon belül kipusztult. Az utóbbi időben az anubiasokon is észrevettem ezt. És leginkább csak az akvárium bal oldalán. Lehet nem jutott el oda a táp? Bár szerintem azért a szűrő elég jól forgatja a vizet arra is. Nem jöttem rá, hogy mi lehetett a probléma. A tápozás még mindig 5-5 nyomás mikro-makro és kb. 3.5-4 ml easy carbo.
A microsorumom pedig fekete pöttyök vannak, azokat sem tudom, hogy mitől lehet.

Aztán vannak új lakók is :D Jött még pár neon a csapathoz, meg 3 amano és 6 sakura garnéla. A 6 sakurából már szerintem csak 3 van meg. Szerintem éhen haltak. 2 hete vettük őket, azóta nem ettek, ugyanis bármit adok nekik, azok a fránya neonok mindig hamarabb megtalálják. Persze előtte nekik is adok enni, de valamiért a garnélatabletta mindig érdekesebb és finomabb mint a fagyasztott kaják.. Szóval szegény garniknak nem tudom, hogy mit adjak enni, hogy megtalálják, és még oda is férjenek a kajához o_O

Normális képpel, még mindig nem tudok szolgálni, sajnos a kis ezeréves kompakt gépem nem tud olyan jó képeket csinálni. Azért amiről nem szeretném, arról tud :D Például nagyon jól le tudja fotózni makro módban a csigát és az algát körülötte :facepalm::mad:

P1160968.JPG

A garnéla már kevésbé megy jól neki :D
P1170021.JPG P1160905.JPG

ÉS akkor jöjjön egy teljes kép is. A bal oldalra akarok valami zöldet még. A fára gondoltam még egy sima Anubiast, nem nanát, hanem a nagyobbat. Vagy előre a sarokba egy pogostemon helferit a kövek és a fa tövébe, nem tudom, hogy az mennyire nézne ott ki jól. Egyéb ötlet, hogy hogy színesítsem meg a bal oldalát az akváriumnak? :D
Hátul ültetve vannak a hygrophiliák, azok még növésben vannak, meg épp meg lettek nyírva, most azért nem látszanak, egyébként elég nagy dzsumbuj lesz ott, ha azok megnőnek :woot::shame:

akva.jpg
 
Nekem nagyon tetszik, szép.(y)
És @mintor -nak igaza van, van mit enni a garniknak egy élő akváriumban. Ha mindenképpen akarsz adni valamit nekik akkor próbálj meg adni forrázva valami zöldséget pl. sóska, gyermek lánc fű levél. Beteszed a mikróba egy bögre vízbe 2 pecre aztán rá kötöd egy darabka köre és be az akváriumba.
DSCF0396.JPG
 
Utoljára módosított:
Nekem nagyon tetszik, szép.(y)
És @mintor -nak igaza van, van mit enni a garniknak egy élő akváriumban. Ha mindenképpen akarsz adni valamit nekik akkor próbálj meg adni forrázva valami zöldséget pl. sóska, gyermek lánc fű levél. Beteszed a mikróba egy bögre vízbe 2 pecre aztán rá kötöd egy darabka köre és be az akváriumba.
View attachment 7359
Legalább akkor már tudom, hogy legalább éhen nem halnak :)
Idén pedig úgyis megpróbálkozom a házi spenóttermesztéssel az erkélyen :D
Remélem szeretni fogják a kis rákok ha már ilyenre adom a fejem [emoji4]
 
Egy valamit elfelejtettem megkérdezni tegnap, mégpedig a red moor fát.. van egy kis gondom vele. Nem voltam biztos benne, hogy a Red Moor fa problémás topikba ez való, szóval itt biztos nem offolok, mert az én akvámban van, sajnos.
A teljes képen nem látszik annyira, mert elég gagyi a fényképezőm, de élőbe elég kiábrándító látvány. Szóval ilyen pöttyök vannak rajta, és már majdnem minden ágon van:
gomba.jpg
P1170001.JPG

Szerintem ezek gombák, de igazából fogalmam sincs róla... Csigapete tuti nem, mert ez elég kemény. Olyan az érintése, mint amikor a sót kiborítot az asztalra és végighúzod a kezed rajta. Angolul találtam egy "coral spot" nevezetű gombát. Ez egy Nectria gomba, elhalt meg gyenge fákon jön elő, víz felett. Legalábbis semmi víz alatti utalást nem találtam róla. A tanács a kiírtására az volt, hogy vágjuk le a fertőzött farészt és égessük el, nem nagyon van rá gyógyír. Próbálkoztam easy carbo-t ráfecskendezni, semmit nem változott. Vannak sárga, piros, és fekete pöttyök is...

Gondoltam hogy valami mikroszkóp alatt kéne megnézni, de ez már szimpla kíváncsiság, az elsődleges szempont az lenne, hogy eltűnjön, mert elég kiábrándító látvány.
Nem is nagyon szeretném szétszedni a scapet, mert akkor szerintem idegbajt kapok. Nem is tudnám hol kezelni a fát, nincs akkora bármim amiben ki tudnám főzni, max. a kád, de valószínűleg a lakótársaim nem néznének rám jó szemmel, ha a gombás fát beleraknám x időre a kádba

Valaki esetleg találkozott már ilyennel? Mondjátok, hogy nem menthetetlen :( :cry::unsure:
 
Sziasztok
Azt hiszem van egy kis S.O.S, és gondolom, így éjfélkor nem sok választ fogok kapni, de hátha.
Kb 2 órája értünk haza, és miután hazaértünk a szűrő (Eheim 2228) elkezdett nagyon zúgni, mint amikor levegős, és utána nem forgatta a vizet, csak a rotor pörgött. Legalábbis szerintem. Zúgott, de víz se ki, se be. Szétszedtem gyorsan, nem volt semmi a szűrőtérben, a csövek nem dugultak el, a tengelyt is megtakarítottam egy kicsit. Változás azonban semmi. A szűrővel semmi változás nem történt, még csak hozzá sem értünk. Január végén lett vásárolva, épp hogy betöltötte a két hónapot.
Garanciás, de elég messziről rendeltük (Szombathely), így nem tudom, hogy hogy működik.
Másik szűrőm nincs, szóval eléggé parázok, hogy mi fog most történni... szűrőbacik meghalnak, de most ha nekem egy hétig nem tudnak a szűrővel semmit csinálni, akkor mit fogok csinálni addig az akváriummal? Kicsit eléggé kétségbe estem :(
 
Egy hozzá nem értő valaki vagyok :) de sajnos tényleg későre jár.
Próbáld folytatni a hibakeresést. Tengely (és rotor) forog? Ha nem tudod biztosan, szétszedett állapotban indítsd el egy pillanatra, hogy meglásd.
Írtad, hogy a csövek nem dugultak el. Szétszedett állapotban át tudsz rajtuk fújni, vagy vizet átönteni? Ha nem, akkor ott a baj. Ha igen, akkor meg legrosszabb esetben be tudsz kötni egy áramoltató pumpát a rendszerbe. Egyébként viszont próbálj szerezni egy szűrőt ideiglenesen a javítás idejére. Ha mást nem, egy kisebb belső szűrőt, az is több mint a semmi.
 
Forog mindkettő, bekapcsoltuk szétszedve, a csöveken simán átmegy a víz, szóval látszólag semmi bajt nem látok. Olyan mintha csak erőlködne, tehát a vizet nem tudja rendesen felszívni, a műanyag cső hajlatánál megáll, nem megy tovább, így persze nem is tudom légteleníteni, kinyomni se tudja kinyomni ami a kifolyócsőben van víz.
És igazából, nem tudom, hogy mit keressek mint hiba, mert én sem értek hozzá.
Ráadásul már mindenki aludni szeretne, le is feküdt a párom. Kicsit úgy tűnik, hogy csak engem visel ez meg ennyire, hogy elromlott a szűrő, és most csak én nem fogok tudni aludni egész éjjel az idegeskedéstől, hogy mi történhetett, és mit fogok csinálni :cry::unsure:
Holnap (vagyis ma) első dolgom lesz felhívni a boltot, akiktől rendeltük, addig meg majd megpróbálok keríteni valami más szűrőalkalmatosságot
 
A csatlakozóknál a szelepek nyitva vannak? Lehet, hogy a fej tömődött el! Ezt fültisztítóval és erős sugárral próbáld kimosni, hátha!Amúgy a fejrész vízhatlan, szóval ezt még kitakarítanám! Illetve nézd meg, hogy a szűrőanyagok nem tömődtek e el! Perloncsere, stb. stb.
 
A csatlakozóknál a szelepek nyitva vannak? Lehet, hogy a fej tömődött el! Ezt fültisztítóval és erős sugárral próbáld kimosni, hátha!Amúgy a fejrész vízhatlan, szóval ezt még kitakarítanám! Illetve nézd meg, hogy a szűrőanyagok nem tömődtek e el! Perloncsere, stb. stb.

A szűrőanyagokat megnéztem ,azokkal semmi baj, kb. 2-3 hete volt takarítva a szűrő. szóval szerintem nincs semmi eltömődés benne, de reggel rákukkantok még egyszer.

Szűrőanyag nélkül próbáltad?
Nem próbáltam, anélkül lehet, hogy menne?
 
a műanyag cső hajlatánál megáll, nem megy tovább, így persze nem is tudom légteleníteni, kinyomni se tudja kinyomni ami a kifolyócsőben van víz.
Mármint melyik hajlatnál?
De vsz ez nem is lényeges.
A lapátoknak valahogyan kapaszkodniuk kell a tengelybe (nem ismerem a típus belsejét). Nem lehet, hogy elforog rajta mégis? Mert akkor ott valami elmozdult, vagy eltört.
 
Mármint melyik hajlatnál?

A befolyó műanyag cső (a zöld eheimes) hajlatánál. Mivel csak egy van neki, így máshogy nem nagyon tudom elmagyarázni :shy:
Na jó, akkor reggel, ha felkeltek, és nem ölnek meg hogy zajongok, akkor próbálgatom. Megnézem jobban a rotort meg a tengelyt is, hátha látok valamit.

Köszi fiúk az infókat, megnézem ezeket, aztán hátha sikerül megcsinálni, vagy majd mutatok egy képet, mert Ti legalább tudjátok mit kellene nézni vagy látni, ha rossz :)
 
Egy barátom egyszer egy pc hangfalszettnél (nem szólt) eljutott a rendszer újratelepítéséig és már az új hangkártya is a bevásárló kosárban volt, mire észrevette, hogy "ja, múltkor kikapcsoltam a hangfalon levő főkapcsolóval, amivel sose szoktam". :D
Szerintem sorban nézz végig mindent újra. 1. csapok stb. lehetővé teszik-e az áramlást 2. tengely, rotor forog-e 3. víz útja akadályoztatva van-e 4. levegősödés
Ha minden OK, akkor is tuti Murphy lesz a nyerő :)
 
Back
Oldal tetejére