• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Journey

Mit gondoltok?
Azt, hogy eddig bazijóóóó:woot:
Mutasd majd be lépésről-lépésre, hogyan alakul az a dombosabb scape és ha elbizonytalanodnál, akkor a layout savazós topicba dobd be, biztosan gyorsan jön majd válasz az esetleges kérdésekre.
Csak így tovább(y)
 
Tetszik!
Szép lesz, ha elfogadsz egy észrevételt a jobb oldali fáról azt a függőleges ágat középről szerintem próbáld levágni, mert nagyon szabályos, kicsit olyan mint egy kémény.
Ezt leszámítva úgy jó ahogy van, ha tudod emeld ki mindkét dombot amennyire a talajod engedi. Várom mi fog kisülni belőle;)
 
a jobb oldali fáról azt a függőleges ágat középről szerintem próbáld levágni, mert nagyon szabályos, kicsit olyan mint egy kémény

Most, hogy mondod tényleg :D Na akkor azzal az ággal majd megpróbálok valamit kezdeni

Mutasd majd be lépésről-lépésre, hogyan alakul az a dombosabb scape és ha elbizonytalanodnál, akkor a layout savazós topicba dobd be, biztosan gyorsan jön majd válasz az esetleges kérdésekre.

Mindenképp, bár remélem nem lesz nagy gubanc vele, amúgy is szeretnék egy timelapset is :happy:
 
Úgy érzem tartozom egy kis beszámolóval, meg amúgy sem tudnám magamban tartani :D
Szóval szombaton elkezdtük megcsinálni az akváriumot, kisebb nagyobb bakikkal.
A mohakötözés halál, sosem voltam jó csomókban :d Valahogy azért csak sikerült lerögzíteni őket
A gondok igazából akkor kezdődtek, amikor a víz is bekerült a képbe.

Baki 1.
Egy slagra ráraktunk egy szórófejet, és elkezdtük permetezni a scapet, hogy majd könnyebb legyen ültetni. Valószínű nem rögzítettük elég jól (nem volt bilincsünk, szóval kábelfogóval rögzítettük a slaghoz a fejet), és hirtelen lelőtte magáról a fejet egyenesen bele az akváriumba, a víz pedig megzabolázhatatlanul folyt és fröcsögött végig a falon és a parkettán, miközben én kétségbeesetten próbáltam befogni a cső száját. Erről történetesen egy videó is készült, de azt nem feltétlen tartom nyilvánosnak, mert előtte még énekelni is elkezdtem, hogy "it's raining, it's raining.... a végén nem eső hanem felhőszakadás lett belőle

Baki 2.
Végül sikerült beültetni a növényeket, elrendezni mindent, feltöltöttük az akváriumot vízzel, erről egy timelapse is készült. A víz is gyönyörű szép tiszta volt, már gyönyörködtünk is benne, mikor hirtelen lecsúszott a súlyozókő a fáról, és természetesen az egyből fellebegett a tetejére minden darabkájával együtt, magával rántva a nehezen elültetett növényeket, és a fák között lévő Anubiasokat. Egy ideig csak néztem kerek szemmel, nem nagyon akartam elhinni, hogy kb. tönkrement az egész, amit eddig csináltunk. Akkor gyorsan cselekedni. Víz háromnegyedig leenged, megpróbáltuk összerakni újra a fákat, most össze is kötöztük őket, aztán megpróbáltam máshogy rátenni a súlyozókövet. A vége végül az lett, hogy a régi akvában lévő kavicsokat beledobtam egy zacskóba, és azt raktam rá a fára, így több helyen is tudja nyomni, mivel nem egy darab.
A növényeket most utoljára raktam bele, mert teljesen nonsense lett volna, ha berakom őket a vízbe, és utána rádobom a súlyozókövet
Szóval ezt a bakit is megoldottuk.

Baki 3.
Újra felengedtük vízzel az akváriumot, minden rendben ment, be kell üzemelni a szűrőt. Összeraktam, és elkezdtük feltölteni vízzel, úgy hogy a kifolyóágat megszívtuk, és elkezdett szépen folyni bele a víz. Közben a barátom kicsit arrébb tette a szűrőt. Aztán megtelt a szűrő vízzel, de ahelyett, hogy a kifolyóágon kezdett volna el folyni a víz, a tetején ömlött belőle. Ahogy annak lennie kell, ahogy a parkettán egyre gyűlt a víz, az akváriumban, egyenesen arányosan csökkent a vízszint. Gyorsan kikapcsolni mindent, a szívóágat kivenni. Szidtam is magam, hogy rosszul raktam össze. Majd amikor behoztam egy felmosóvödröt, hogy a 15 liter vizet felitassuk, ránéztem a szőrőre, és megálltam. Látom, hogy a csőcsatlakozó adapterén az a kar (Eheim prof. 2 2228-as szűrő), amivel le kell zárni (őszinte leszek, fogalmam sincs mi a neve) fel van nyitva. Ránéztem a páromra, és megkérdeztem tőle, hogy "ezt te nyitottad fel"? Rám nézett ártatlan szemekkel és azt mondta: "hát azzal raktam arrébb, az a fogantyúja, aminél fel lehet emelni, nem?"
Na itt alig bírtam kinyögni a nevetéstől, hogy igazából azzal zár le, azzal rögzíted az adaptert..
Közben a házilag barkácsolt pótvilágításnak az elektronikus előtéte áldozatul esett a bokáig érő víznek, de szerencsére időben sikerült kikapni a vízből, és senkit nem rázott meg, és még működik is (y)

Szóval ezek után a kisebb-nagyobb bakik után végül egy ilyen akváriumot sikerült összehozni:

aki.jpg
 
Úgy érzem tartozom egy kis beszámolóval, meg amúgy sem tudnám magamban tartani :D
Szóval szombaton elkezdtük megcsinálni az akváriumot, kisebb nagyobb bakikkal.
A mohakötözés halál, sosem voltam jó csomókban :d Valahogy azért csak sikerült lerögzíteni őket
A gondok igazából akkor kezdődtek, amikor a víz is bekerült a képbe.

Baki 1.
Egy slagra ráraktunk egy szórófejet, és elkezdtük permetezni a scapet, hogy majd könnyebb legyen ültetni. Valószínű nem rögzítettük elég jól (nem volt bilincsünk, szóval kábelfogóval rögzítettük a slaghoz a fejet), és hirtelen lelőtte magáról a fejet egyenesen bele az akváriumba, a víz pedig megzabolázhatatlanul folyt és fröcsögött végig a falon és a parkettán, miközben én kétségbeesetten próbáltam befogni a cső száját. Erről történetesen egy videó is készült, de azt nem feltétlen tartom nyilvánosnak, mert előtte még énekelni is elkezdtem, hogy "it's raining, it's raining.... a végén nem eső hanem felhőszakadás lett belőle

Baki 2.
Végül sikerült beültetni a növényeket, elrendezni mindent, feltöltöttük az akváriumot vízzel, erről egy timelapse is készült. A víz is gyönyörű szép tiszta volt, már gyönyörködtünk is benne, mikor hirtelen lecsúszott a súlyozókő a fáról, és természetesen az egyből fellebegett a tetejére minden darabkájával együtt, magával rántva a nehezen elültetett növényeket, és a fák között lévő Anubiasokat. Egy ideig csak néztem kerek szemmel, nem nagyon akartam elhinni, hogy kb. tönkrement az egész, amit eddig csináltunk. Akkor gyorsan cselekedni. Víz háromnegyedig leenged, megpróbáltuk összerakni újra a fákat, most össze is kötöztük őket, aztán megpróbáltam máshogy rátenni a súlyozókövet. A vége végül az lett, hogy a régi akvában lévő kavicsokat beledobtam egy zacskóba, és azt raktam rá a fára, így több helyen is tudja nyomni, mivel nem egy darab.
A növényeket most utoljára raktam bele, mert teljesen nonsense lett volna, ha berakom őket a vízbe, és utána rádobom a súlyozókövet
Szóval ezt a bakit is megoldottuk.

Baki 3.
Újra felengedtük vízzel az akváriumot, minden rendben ment, be kell üzemelni a szűrőt. Összeraktam, és elkezdtük feltölteni vízzel, úgy hogy a kifolyóágat megszívtuk, és elkezdett szépen folyni bele a víz. Közben a barátom kicsit arrébb tette a szűrőt. Aztán megtelt a szűrő vízzel, de ahelyett, hogy a kifolyóágon kezdett volna el folyni a víz, a tetején ömlött belőle. Ahogy annak lennie kell, ahogy a parkettán egyre gyűlt a víz, az akváriumban, egyenesen arányosan csökkent a vízszint. Gyorsan kikapcsolni mindent, a szívóágat kivenni. Szidtam is magam, hogy rosszul raktam össze. Majd amikor behoztam egy felmosóvödröt, hogy a 15 liter vizet felitassuk, ránéztem a szőrőre, és megálltam. Látom, hogy a csőcsatlakozó adapterén az a kar (Eheim prof. 2 2228-as szűrő), amivel le kell zárni (őszinte leszek, fogalmam sincs mi a neve) fel van nyitva. Ránéztem a páromra, és megkérdeztem tőle, hogy "ezt te nyitottad fel"? Rám nézett ártatlan szemekkel és azt mondta: "hát azzal raktam arrébb, az a fogantyúja, aminél fel lehet emelni, nem?"
Na itt alig bírtam kinyögni a nevetéstől, hogy igazából azzal zár le, azzal rögzíted az adaptert..
Közben a házilag barkácsolt pótvilágításnak az elektronikus előtéte áldozatul esett a bokáig érő víznek, de szerencsére időben sikerült kikapni a vízből, és senkit nem rázott meg, és még működik is (y)

Szóval ezek után a kisebb-nagyobb bakik után végül egy ilyen akváriumot sikerült összehozni:

View attachment 4354
Fel a fejjel jó lett,összeérnek a növények és még szebb lesz ! [emoji122]
Jó hogy leírtad a bakikat,ettől lesz jó a napló,ja jöhet a feltöltés videó [emoji6]
 
Minden úgy indul ahogy kell, szerintem ezeket a manővereket mindenki végigcsinálta az elején.:D
Vigasztaljon a tudat hogy, nagyon erős a rajt. Tök szép lett(y).
Kevesen raknak össze ilyet elsőre.
 
ó hogy leírtad a bakikat,ettől lesz jó a napló,ja jöhet a feltöltés videó

Lesz videó, ha egyszer sikerül megszereznem a kamera tulajdonosától :D

Vigasztaljon a tudat hogy, nagyon erős a rajt. Tök szép lett.
Kevesen raknak össze ilyet elsőre

Köszönöm :shame: Igyekszem, remélem a növények is jól fogják érezni benne magukat, és szépen fognak nőni, az algák meg amennyire lehet elkerülnek

A malőrök ismertetésére van egy topik
Tudom, tudom, olvasgattam is már azt a "te hogy kezdted a kertészkedést" topikot, egyből gondoltam, hogy ezek beleillenek, de úgy éreztem, hogy azért a naplómhoz és az induláshoz is hozzátartozik, ezért elsősorban ide írtam le, remélem nem baj, a többi bakimat oda fogom írni :)
 
Lesz videó, ha egyszer sikerül megszereznem a kamera tulajdonosától
Akkor az övé a tegnapi post a 9gag-en... amin visítottam :D
Na jó, nem is...
Látom, megfogadtad a tanácsokat, köztük az enyémet is :happy:
 
Akkor az övé a tegnapi post a 9gag-en... amin visítottam
ááááá, hogy pont tegnap nem néztem 9gag-et :D

Látom, megfogadtad a tanácsokat, köztük az enyémet is
Még szép, hogy megfogadtam :happy: ezek nélkül szerintem nem 3, hanem 13 bakit soroltam volna fel, és valakitől nekem is tanulnom kell :shame:

Na és akkor, hogy legyen min mókázni ténylegesen (bocsi a minőségért, telefonnal készült :sorry:):
A timelapse
Az a bizonyos szórófejes baki
 
azon a szórófejes videón -ne haragudj, de- hatalmasat nevettem.
állsz ott derékra tett kézzel, istenkirálynőcsillámpóni önbizalommal, aztán egyszer csak huss! elillant a hangulat! :D
amúgy jó lesz a tank, nekem ehhez a gyökeres ágas-bogas dologhoz sosem lenne türelmem (írom ezt egy 16 literes befőttesüveg tulajaként :D) (y).
 
Egy pillanatig (hónapig) nem figyelek és már víz alatt egy jó kis új növényes akvárium. (y):LOL:
Az oldalak átlapozása közben elvesztettem a fonalat: milyen talaj került bele végül? Sikerült a kevésbé igényes növények közül választani? Mit ültettek pl. a bal hátsó sarokba?
Mivel tápoztok?
Lesz még kép? ;)
 
azon a szórófejes videón -ne haragudj, de- hatalmasat nevettem.

Semmi, semmi, mi is akárhányszor megnézzük, mindig elnevetjük magunkat :D
Mellesleg én is gondolkoztam egy kis 12-14 lityós beüzemelésén, de túl nagy melónak éreztem a karbantartását :D

Egy pillanatig (hónapig) nem figyelek és már víz alatt egy jó kis új növényes akvárium.
Az oldalak átlapozása közben elvesztettem a fonalat: milyen talaj került bele végül? Sikerült a kevésbé igényes növények közül választani? Mit ültettek pl. a bal hátsó sarokba?
Mivel tápoztok?
Lesz még kép?

Végül Ada Amazónia került bele, hátra kicsi lávakő alá emelésnek. Tápozásnak Green Aqua Micro, macro-t gondoltam megspékelve egy kis easycarbo-val
A növények azok:
  • Anubias barteri var. nana
  • Anubias barteri var. nana petite
  • Crypto wendtii, bullosa
  • Microsorum pteropus + windelov
  • Vallisneria americana
  • Cabomba
  • valami másik hínár, szerintem valami süllőhínár
  • Hygrophilia salicifolia (ez amúgy a corymbosa-val ugyanaz vagy nem? Mert nagyon hasonlít rá, de a kis tálcájában ez a név szerepelt, amikor megvettük)
  • és egy nagyon nem low-tech növény, Alternanthera reineckii (Lilacina)
A Reineckii-ről először azt sem tudtam mi fán terem, mikor beraktuk a régi akváriumba, ahol csak egy tápgolyót kapott és JBL 24-et, de annak ellenére, piros volt a teteje és elég sokat is nőtt, szóval próba szerencse alapon, ide is beültettem, hátha.
A kérdésre válaszolva pedig ott van a vallisneria, a hygrophilia, a reineckii

Kép lesz még, sőt be is dobom most a 2 kedvencemet, amik a növények betelepítésénél készültek :D (megint bocsi a minőségért, hétvégén csak a telefonunk volt, amivel meg tudtuk ezeket örökíteni, majd jönnek a jobb minőségű képek is)

5.jpg 6.jpg
 
Sziasztok :)

Mielőtt valami nagy hülyeséget csinálnék, utánaérdeklődöm, hogy jó-e ez így :D A kérdésem az, hogy a napi 15-15 ml micro-macro jo lesz így az elején heti 3 vízcsere mellett? Easy Carbo-bol mennyi legyen az annyi? Valahol 2.5 és 5 ml között gondoltam, de pontosan nem nagyon tudom belőni. Világítás napi 6 órát megy, 2x8,5w led és egy 24 w-os T5-ös Sylvania. Először csak a ledek kapcsolnak be, így megy kb fél órát, aztán kapcsol be a Sylvania, lekapcsolásnál pedig először lekapcsol a Sylvania, aztán jönnek a ledek egy fél óra-óra elteltével. Ez így kb jó?
Aztán a következő, hogy amikor megvettük a növényeket (cserepesek), már akkor is láttam, hogy a microsorumok nincsenek a legjobb állapotban, a windelov-nak a leveleinek a végei full barnák voltak, és ez azóta sem változott, gondolom azokat le kéne nyisszantani. A tövénél, vagy elég csak a barnás rész alatt? Mivel most nem tudok fotózni, mert még sötét van az akiban, így egy régebbi képről próbáltam közelebb hozni, kb. így néz ki szegény:
DSC_0170.JPG
A másik Microsorum Pteropusnak csak néhány helyen a levél szélein barna, azokkal mit csináljak? Várjak, hátha életre kelnek? A többi növény szép, nem is nagyon látom őket kókadozni sem, egyedül egy Anubiasnak egyetlenegy levele a sárgás, azt majd szépen leszedem róla.
Amúgy minden rendben, a fa már totál nyálkás, penészes. Ma majd megcsinálom a vízteszteket vízcsere után, kíváncsi leszek az eredményre, a 2 nappal ezelőttiben csak az ammónia volt magas, gondolom az Amazónia miatt.
 
Micro fekete leveleit vagd le. A fa fatyolosodasa termeszetes jelenseg az elso hetekben. Ha megszivja magat elmulik
 
Szóval ha akkor múlik el a fáról a fátyolosodás, ha megszívja magát, akkor az azt jelenti, hogy amikor elmúlik, akkor vehetem le a súlyozóköveket? Ezen gondolkodom mióta benne vannak a fák, hogy oké, hogy kb. 2 hét, de mikor tudom pontosan, hogy mikor vehetem le? Nem akarok megint rendezkedni, ha esetleg mégsem szívta volna még meg magát
 
Helyzetjelentés :)
2.5 hetes az akvárium, az első lakók is bekerültek:
2 géb, 6 oto, és egyelőre 10 espei razbóra és 10 neon, a neonok még bővülni fognak :)
5-5 ml Green Aqua Micro-macro megy bele, 3 ml körüli EasyCarbo, a világítás 7 órát megy, de az egyik lámpa később kapcsol fel, és hamarabb le.
A növények úgy néznek ki, hogy még csak most kezdtek el ezen a héten észhez térni.Azért kicsit sok ez a 2 hét regenerálódás, nem? A mohák is kis barnásak voltak ,most már szép zöld színük van. Kevés lenne a fény? Vagy a tápozásom ami teljesen rossz?
Bal hátulról kivettem a reineckiit, mert egyáltalán nem kapott ott fényt a vallisneriától, a fele el is ment, a másik fele most emersen nevelkedik :shame:

Először is nem tudjátok véletlenül, hogy ezek a pöttyök mik a fán? Pár napja jelentek meg, és fogalmam sincs, hogy mik ezek o_O
DSC_0094.JPG

Aztán egy mostani állapot az akváriumról:DSC_0103.JPG

Egy kép az Anubias virágáról egy kíváncsi razbórával:
DSC_0045.JPG
 
Back
Oldal tetejére