• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Journey

Egy barátom egyszer egy pc hangfalszettnél (nem szólt) eljutott a rendszer újratelepítéséig és már az új hangkártya is a bevásárló kosárban volt, mire észrevette, hogy "ja, múltkor kikapcsoltam a hangfalon levő főkapcsolóval, amivel sose szoktam".

Hehe, igen. Egyszer én is majdnem elvittem ilyen miatt a telefonomat szervizbe. Bedugtam a töltőt a hosszabbítóba, de sehogy sem akart tölteni, se az én töltőmmel, se máséval. Már dokkolókat nézegettem, meg a legközelebbi szervizeket, miután 2 óra után se töltött. Aztán mikor épp elindultam volna, megjegyezték a többiek, hogy azt esetleg próbáltam-e már, hogy bedugom a hosszabbítót a konnektorba :D
 
Telefon kiírta, hogy csak segélykérésre. Fél nap után felhívtam a Vodát egy másik telefonról, hogy mégis mi a fenét csináljak. "Írja be a pinkódot"
Azt hittem, elsűllyedek szégyenemben.
 
Szia
Olvastam a szűrő gondodat. Szerintem a víznek mindenképpen belekel mennie a szűrőbe mert a fizikának nem tudunk parancsolni. szerintem kezd újra az egészet a szűrő anyagokat úgy is át kell mosnod most már a baci döglés miatt a mosásnál kukkancsbele a csapokba és mozgasd meg a légtelenítő pumpát.. Átmosod a szűrőt és üresen (szűrő anyagokkal csak víz nélkül) berakod a helyére és nem a légtelenítő pumpával hanem a nyomó ágat megszívva kezded el feltölteni a szűrőt ha elindul a víz és feltöltődik a szűrő rendesen akkor nincs dugulás bekapcsolod és továbbra sem megy akkor rotor vagy ilyesmi. Viszont ha nem töltődik fel akkor rendesen vagy csak csörgedezik bele a víz akkor valami akadályozza a víz útját. Én ilyenkor a csapokat nézném meg hogy nem-e elromlottak, vagy még a légtelenítő pumpánál lévő vissza csapó szelep hibásodhat meg ezeket mozgatással megpróbálnám helyre hozni.
Most hirtelen ennyi, szerintem így könnyebb a hibát megtalálni mint ha kapkodunk és ezt megnézünk azt megnézünk.
 
Hát a helyzet az, hogy biztos, hogy nem lesz jó. Ma meg akartam nézni, és eltört a tengely. De ez valahogy tegnap este óta, mivel amikor tegnap szétszedtem és megtakarítottam még teljesen egybe volt. Szóval nem a tengely eltörése miatt lett rossz, mert amikor még akkor kezdett el bedögleni, amikor még nem volt eltörve. Szerviz min. 1 hét, de inkább 2-3 mire megcsinálják. Jelenleg nem igazán tudom megoldani, hogy vegyek egy szűrőt, viszont kéne. Nincs esetleg valakinek kölcsönbe valami? Esetleg egy belső is jó lenne.. kicsit el vagyok keseredve, kétségbe vagyok esve, mindig megszívom valamivel. Ráadásul pont amikor ZH időszak van... :cry::(:(
 
Köszönöm szépen, úgy látszik sikerül egy akasztós szűrőt szerezni, ha mégsem lehet élek a lehetőséggel.
És tényleg köszönöm! Valószínű ha ti nem lennétek kinyírnám az egész akváriumot, és jó tudni hogy ha gáz van, akkor van segítség :shame:
 
Ha meg tudod finanszírozni, megoldás lehet még, hogy veszel egy használt külső szűrőt biológiai töltettel és ha már nincs rá szükséged, eladod (akár némi veszteséggel). Ha nem égető a befektetés, akkor még meg is tarthatod az ilyen esetekre, az értéke nagyon sokat nem fog romlani hosszabb távon sem.
Kevésbé elegáns megoldás, ha webshopon keresztül vásárolsz egy szűrőt, majd a 14 napos elállási jogoddal élve később visszaszolgáltatod azt. (Nem ismerem a kiskapukat, sosem éltem még ezzel a lehetőséggel.)
 
Megjött az új tengely, gondoltam még azzal is megnézem, hogy jó-e. Üresen megszívva feltöltődik, bekapcsolás után 5 másodpercig kb. nyomja a vizet, utána csak zúg és nem csinál semmit, szóval valami más bibi van. Holnap remélem eljut szervizbe. Nem gondoltam volna, hogy egy Eheim szűrő 2 hónap után feladja :( de lehet megint én csesztem el valamit, csak nem tudok róla. :(

Egy j dolog volt ebben a szűrő elromlósdiban: hogy megláttam milyen technika nélkül az akvárium, és arra az időre a fekete tető is lekerült róla. Egész másképp néz ki
P1170088.JPG
 
Képet nem kapunk? alga ide vagy oda nekem nagyon bejött az aksid, nagyon kiváncsi vagyok, hogy néz ki.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Na akkor tartok egy kis beszámolót :D
A szűrő tönkremenetele után valahogy felborult a rend az akiban, és ráadásul rá egy-két hétre az egyik fénycső is bemondta az unalmast. Innen aztán támadt az alga rendesen, leginkább az ecsetalga, minden kis ág végén találtam egy csomót, aztán szegény anubiasokon is kezdett talpat vetni, megváltoztattam a tápozást, kicsit javult a helyzet, de utána volt, hogy napokra nem voltunk itthon, aztán meló meg minden egyéb közbejött, és a végén már annyira nem tetszett az a sok alga, hogy el is ment a kedvem az egésztől. Végül csak rászántam magam, és kicsit rendbe tettem az egészet.
Aztán jött a 2 hetes nyaralás, mire hazajöttem rá sem ismertem az akváriumra, még több alga, 30 fokos víz, kókadozó neonok. Eddig amikor 30 fok volt is odakint, max. 26 fokig ment fel a víz hőmérséklete, szóval úgy gondoltam, azt még kibírják, nem veszek most ezért hűtőventilátort. De ugye nem számoltam azzal, hogy az ablak be lesz csukva és fülledt lesz a levegő, tehát kicsit sokkolt a 30 fokos víz, nem tudom hogy a garnélák és a halak egyáltalán hogy élték túl...

Szóval azon a héten még csináltam egy nagytakarítást, a levelekről levágtam a menthetetlenül algás leveleket, van amin csak 2 levél maradt :( Kitakarítottam a szűrőt, lesikáltam az üveget, és most egy kicsit jobb ránézni, bár már megint lehetne ritkítani a mohákat és lekaparni az algát az üvegről
De beszéljenek inkább a képek:

m20160808_154820[1].jpg
20160808_171755.jpg

És itt lehet igazából látni, hogy nem sikerült minden nagyon algás, menthetetlen levelet levágni, és hogy igazából még mindig elég borzasztó a helyzet az algák terén...
20160808_155340.jpg
 
"Alga nélkül nincs akvárium " [emoji6]
Csak a mennyiség változik [emoji2]
A távoli képen nagyon bejön, van benne power!
az algával meg előbb utóbb elbánsz, legközelebb már lehet szórakoztatónak is találod majd.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Ha az harisnya a szívóágon könnyen bealgásodik, néha cseréld.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Igen harisnya, szoktam cserélni... néha :whistle:

Igazából az a tervem hogy a hátulra valami vékonyabb szálú vallisneriát teszek, hátha kevésbé fog káoszos kinézete lenni a bal hátsó saroknak. Illetve bal előre nem tudom még mit tegyek, de az ott nekem nagyon üres :unsure:

Újabb növényszerelmeim a pogostemon helferi és a litorella... valahogy nagyon tetszenek, de ebbe az akváriumba már nem hiszem hogy tennék, ezért gondoltam beüzemelem a kis 14 literest garniknak. Viszont ez annyira kósza ötlet, hogy egyáltalán nincs elképzelésem a scape-ről sem... csak azt tudom, hogy ezek a növények tetszenek :shame:
 
Sok-sok képnézegetés, előbb utóbb valami inspirálni fog! [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Az alga elleni küzdelem nem lesz könnyű menet, de nem szabad feladni.
A szűrőtakarítás és a rendrakás csak az első lépés. Utána meg kell adni mindent a növényeknek, hogy előnyt szerezzenek az alga elleni versenyben. Azaz vissza kell állni a rendszeres tápozási rutinra, és nem ártana ellenőrizni a tápanyagok szintjét sem.
Ha eddig nem használtál, akkor érdemes megfontolni a carbo adagolását, vagy még inkább célirányosan a szennyezett levelek ecsetelését a napi carbo adaggal. Én egy időben azt is csináltam, hogy az előtérben lévő növényeket lefedtem egy kicsi, átlátszó műanyag tálkával (mint amiben a növények érkeznek), amin egy akkora furatot készítettem, amin keresztül egy kis adag carbot egy fecskendővel be lehet nyomni. Egy nap, egy növénypamacs, és lehet szépen lépésenként haladni.
A levelek közül csak azokat szabad eltávolítani, amik menthetetlenek. Ha túl sokat vágsz le, a növény nem tud regenerálódni, fejlődni. Ahol lehet, egy csipesszel le kell szedni az algacsomókat. A tereptárgyakról szintén. Ha vannak olyan dekor elemek, amiket ki lehet venni, akkor azokra lehet valamilyen durvább kezelést is alkalmazni. Csak a visszahelyezésük előtt gondosan le kell takarítani őket a kezeléshez használt szerektől. Az akváriumon kívüli kezeléshez a hidrogén-peroxid ilyen szempontból viszonylag biztonságos, ha valamennyi vissza is kerül a vízbe, az veszélytelenül le tud bomlani.
Egy algaevőkből álló csapat szintén hasznos tud lenni.
 
Sajnos olyan cuccom nincs amivel az összes tápanyag szintjét meg tudnám mérni... inkább csak figyelem a növények meg az algák reakcióját. Carbot használok, a napi adagot rendszeresen fecskendővel az algákra nyomon, növényeken lévő algákra persze hígítva. Úgy néz ki használ, de minden nap csak egy kis részt tudok így "algátlanítani'. A szűrőt közben kikapcsolom egy max 5 percre.
És sajnos ennyit tudok tenni, kivehető elem nem igazán van benne, szóval marad ez a macera.

ma lesz egy újabb rendberakás, mohákat jobban visszavágom, aztán meglátjuk mit fognak produkálni az algák meg a növények :)
 
Back
Oldal tetejére