• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The First Beginning

Ma hazaérve melóból teljesen megdöbbentem..
Tele lettem mindenféle algával...
Ezért ahogy tudtam eltávolítottam őket, meg Inadsz tanácsára a Hydrokat szétszedtem mindjárt ahougy tudtam..
A parvula ellen szinte teljesen elveszítettem a harcot, amit nem értek miért..
Nagyon kevés maradt csak meg. de azok is csak szenvednek.:mad::(
Nagy részét eltávolítottam..
A fényem most 8 órában meg..
Sajnos a CO szint beállításával is kínlódok még..egyszer sötét zöld, ma pl. már sárga...:confused:(lehet ettől az algásodás?o_O)
Szombaton lesz az utolsó 3 napontás vízcsere, utána tervezem a heti 1-et.
Ammonia szintem még nem az igazi...Nem merek még pucolóbrigádot rakni...

Vélemények?
Szívesen meghalgatom(y)

Néhány kép az algákról:

20835801_a92d9b5df72a6d72acbcaa98c41b7bac_xl.jpg

20835803_7f54023dec1bb0b81c0b3bf2bbfbe73a_xl.jpg

20835805_b3296795adc4cab803e18221eb248186_xl.jpg
 
Azt hittem kepok valami szakitól válasz, segítéget...:(
Kicsit csalódott vagyok... ma indítom le RESET után... valaki valamit a tápozásról még??o_O

Olyan nagy szaki nem vagyok, de pár dolog azért szúrja a szemem:

A parvuláról rendesen lemostad a zselét?

1 l Siporax van a szűrődben, ez nagyon kevés. Dobj ki belőle minden felesleges cuccot és csinálj helyet biológiai szűrőanyagnak. Szűrő aljába szivacs, rá Substrat Pro vagy ADA BioRio, tetejére perlon. Baktériumot is tolni kell, szűrő indításnál napi szinten egy hétig és a második héten is adhatod 2-3 naponta. (ADA Green Bacter)

A CO2-t be kell lődd rendesen, amíg nem tudsz egyenletes szintet tartani, szívni fogsz. Gondolom a tűszeleped használhatatlan?! Ha a CO2 jó, a tápozás maradhat.

Ha megvagy a szűrőtuninggal, mehet bele amano(15) és 4 oto.

Hajrá!:)
 
Szerintem a zselével toltam el...:mad: a fene
De most szétkaptam az egészet a RESET után, a pavulákat kiszedtem, teljesen megtisztitottam egyesével a szálakat, csak a szép hajtásokat raktam vissza..
szerintem az jo lesz.. + dobtam hozzá néhány növényt, az 1 L siporax mellé lett rakva a 2. héten már +1L Matrix.
Most a reset után volt egy 60 %os vízcsere,

Elég szépen eltünteka dolgok,meg kapot 5 amanot egyenlőre.
 
a világítás most ujra csak 4 órát megy, azt folyamatosan emelem, mellette igyexem belőni mihamarabb a co2 is..

Egyedül a tápozással vagyok most dilemmába
hogy kezdjem most akkor megint?:unsure:o_O
 
szűrő indításnál napi szinten egy hétig és a második héten is adhatod 2-3 naponta. (ADA Green Bacter)

Hát az aki most már 4 hét felett van, a szűrő meg szerintem bejáratódott, igaz hogy csak ammónia tesztem van, de az már teljesen jo értéken van..
De attol még dobok be biológiai szűrőt..+ba(y)
Dobok néhány képet a mostani állapotról.
Szerintem igy jobb lesz..nekem jobban tccik

A ki és befolyót is átraktam a másik oldalra, mert szerintem az áramlás is jobb így.

20885209_053afc483c7b841b3a94c221a5871859_xl.jpg

20885207_fdbbc2b9f78b0734710a712c5549132d_xl.jpg
 
Nos a co2höz intéztem egy pontosabb tűszelepet, mert előtte gy festo nevezetű volt, ami sztem nagyon :poop:.Nem tudtam beállítani soha, meg a gyorcsatinál is állandoan problémáim voltak, szoval az megoldódott..

A szűrésen is módosítottam, ahogy Tibi ajánlotta, ami most úgy néz ki, hogy legalul szivacs, aztán 1Lsiporax, 1Lmatrix, és a tetején még Substrat Pro+perlon..

A világítást is folyamatosan tolom fel, hogy elérjem a 8 órámat..
Olyan napi, kétnapi 30min engedek rá kb..

Eddig minden okésnak tűnik, az amanok (5) szépen takarítgatnak, csak néha a növényeket vissza kell dugogatnom..
A Bacopa australis kicsit megsínylett a Blackout után..de talán rendezi sorait..:cautious:

Most így írás közben hallom a buborékszámlálót, hogy egy párszor bubbanto_O
Remélem a mágnesszelepem cseszexik:inpain:
Valami mindig van...

De nem baj, ettől jó a dolog:whistle:;)

Holnap körülnézek az itteni aquaboltba, mert kaptam egy 3000ft utalávány..
Megnézem mire tudnám fordítani...
 
Ma toltam egy vízcserét, közbe kipucoltam meg igazítottam a dolgokon..
Beraktam probának egy HCt, de nem birta..én nem tom mi van ezekkel a növényekkel, de mind1..:dead:
bekerült 8db ékfoltos, ami igazábol csak 7 lett+ 1 fekete neon, mert az eladó benézte:banghead:
Felhívtam, hogy mi a helyzet, hogy cseréljük vissza.Erre az mondja:persze nem gond, de a régi ha nem kell akkor húzd le a retyón..:eek:
na akkor inkább megtartom szegényt..;)
Hoztam mindjárt garnikat is tőle, de csak 3 rili volt, amik nagyon tetszenek..
Itthon vettem észre, hogy az egyik petés..:D Remélem megmaradnak neki, külön akiba is raktam őket, egy kis jávai mohával, hogy ott nyugottan legyenek..
Itt van néhány kép:
20928235_f5d8c1a779f52e03bbb33661ffc550f0_xl.jpg

20928261_8ff9717d37061f689c732b381b2360ff_l.jpg



Az 5 amanobol 3 egy este alatt levedlett :)
20928179_db98361dce3f0c1ce1cdc590a2ff66e6_xl.jpg


20928269_1d2c578d8b13e303046ca8feb0357e30_xl.jpg

20928279_e431803a33d140a79b61cda74b0126f8_xl.jpg
 
Ugy néz ki kezedek ráérezni a dolgokra(y), és kezd minden beállni, de azért lekopogom:whistle:;)....
Az üvegen van egy kis alga,amit most lekapartam, még nem azonosítottam be.
Sajna sehol nem tudok beszerezni Otokat..
Probáltam már vagy 5-6 boltban itt a környéken, még az osztrákoknál is ,de sehol sajna:banghead::cry:

Ha valaki tud valamit, vagy jár erre hozhat nekem eggyet ;)

Ma az egyik növényme kivirágzott, aminek nagyon megörültem

20938347_95e729bf773cf2b724dc85ecdeaf6d6a_xl.jpg
 
Ugy néz ki kezedek ráérezni a dolgokra(y), és kezd minden beállni, de azért lekopogom:whistle:;)....
Valóban úgy néz ki(y).
A levedlett garnélás képen marsilea crenata van?
Parvulát hogy látod, a képek alapján bár ritkák, de mintha most sokkal egészségesebbek lennének...
 
A levedlett garnélás képen marsilea crenata van?
Nem: HC akart lenni :p , de 3 napig volt benne kb.. nekem ez tul aprolekos munka, nem birkoztam meg vele.. :( valamiert ez sem maradt meg, pedig nem zseles volt...


A parvula igen olyan amilyennek latod, remelem majd lassan azert besürüsödik majd idövel...
 
Egy kis helyzetjelentés:

Minden menne a rendesen, HA! Nem kezdtem volna el keverni a :poop:t.
Nem tudom honnan jött, hogy visszavegyek a tápozáson, de a 3-3ml helyett visszavettem 2-2mlre.
3 nap után jöttek is az első jelek.. kezdtem algásodni.
Most megint visszaemeltem az előzőre, és inkább így is hagyom.
Most az alga eddig nem lett se több se kevesebb, de remélem hogy visszanyomul majd lassan

Én GERONIMO:banghead::banghead::banghead::mad::mad::mad:

A kis piros rilik szerintem napokon belül születnek, szóval egy kis pozitívum is..(y)
A Pogostemon helferi t mikor vettem már elég hosszú szárú volt, és ugy ültettem el, de így nem valami szép, de a tővénél már látom a talajhoz közel a kis hajtásokat..
Felül nem tudom hogy visszavágjam-e vagy inkább hadjam, félek hogy azzal lehet hogy kinyírom őket?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére