• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Simple Try

rbuki

Kertész szaki
Sziasztok!

Az előző akvárium után most egy (reményeim szerint) sokkal egyszerűbben egyensúlyban tartható elképzelést valósítottam meg. Sajnos az akváriummal nem tudok annyit foglalkozni, mint az ideális lenne, így egy alapvetően low tech növényekkel berendezett akváriumot építettem, CO2-vel és közel 1 W/l megvilágítással, GA micro+macro tápozással, Easy Carbo adagolással. Gondolom az "easy" növények sem bánják, ha jól vannak tartva.
Az akváriumhoz az inspirációt a Tropica egyik akváriuma adta:

Én egy kicsit változtattam a növényválasztékon és fa helyett dragon köveket használtam.

A felhasznált anyagok:
JBL Manado
JBL Aquabasis Plus

Növények:
Hygrophilia difformis (Tropica) (2 köteg)
Vallisneria americana natans (Tropica) (1 db)
Vallisneria americana var. asiatica (Tropica) (1 db)
Ludwigia palustris (Tropica)c(1 db)
Anubias barteri nana (Dennerle) (2 db)
Lilaeopsis brasiliensis PAD (Dennerle, 9x9 cm) (1 db)
Alternanthera Reineckii Mini (Green Aqua, zselés) (1 db)
Cryptocoryne Wendtii "Hellgrün" (Green Aqua, zselés) (2 db)
Echinodorus bleheri (Tropica) (2 db)

Technika:

Eheim 2241 szűrő Seachem matrix-szal töltve+ 200 ml Seachem Purigen
CO2 beoldás (napi 9 óra)
Eheim Skimmer 350
Odyssse Quad (4x45 W) világítás
Optiwhite akvárium 100x45x40 (hxmxsz)
Dózispumpa a tápok és az EC adagolásához
és rövidesen egy etetőautomatát is beüzemelek.
és persze időzítők a ki- és bekapcsolásokhoz

Élővilág:

Fekete fantomlazac 8 db
Rózsa fantomlazac 8 db
Süncsiga 5 db
Amano garnéla kb. 20 db
és a héten szerzek be terveim szerint 8 dm Otocinculust.

A világítás napi 7 órát üzemel, a CO2 a világítás felkapcsolása előtt 2 órával indul.
Naponta 6-6 ml micro+carbo a tápizás és 6 ml EC

A héten lesz 2 hetes az akvárium, úgy látom szépen stablizálódtak a növények a beültetés után, illetve a stem-ek már növekedtek is. Az egyik anubiason láttam kevés fonalalgát, szerintem egy kis EC-s fürdővel megtisztítom (1-1,5 ml EC/1 liter víz).

Attachments

Utoljára módosított:

Joci01.14

VIP kertész
Az elmúlt egy hétben szépen beindultak a növények. Az oto-k jól érzik magukat, a mai napig nincs veszteségem :)
Szia!
Tényleg jól indul és szerintem, amint igazán bedurran minden olyan erdő lesz benne, hogy ihaj. ;) Öröm lesz nézni.
A lazacokat mikor tervezed belerakni?

rbuki

Kertész szaki
Megejtettem az esedékes vízcserét. A növények szépen fejlődnek. A Hygrophilia difformis is, mintha indákon, fiókákat növesztett volna.
Sajnos van fonalalga a kis Cryptocorine-okon és Lilaeopsis brasiliensis-en is :-(

Most vettem észre, hogy a halak közül tévesen adtam meg rózsa fantomlazacot, helyesen: serpalazac.

A jövő héten fogok beüzemelni egy automata etetőt is. Úgy fogom időzíteni, hogy az etetésre szánt időszakban leállítottom (időzítővel) a szűrést és a skimmert is. Kb. 5-7 percre gondoltam. Szerintem ennyi elég a halaknak, hogy egyenek és a szűrőben lévő baktériumok is kibírják. :)

Attachments

Wadorzo

Főkertész
Megejtettem az esedékes vízcserét. A növények szépen fejlődnek. A Hygrophilia difformis is, mintha indákon, fiókákat növesztett volna.
Sajnos van fonalalga a kis Cryptocorine-okon és Lilaeopsis brasiliensis-en is :-(

Most vettem észre, hogy a halak közül tévesen adtam meg rózsa fantomlazacot, helyesen: serpalazac.

A jövő héten fogok beüzemelni egy automata etetőt is. Úgy fogom időzíteni, hogy az etetésre szánt időszakban leállítottom (időzítővel) a szűrést és a skimmert is. Kb. 5-7 percre gondoltam. Szerintem ennyi elég a halaknak, hogy egyenek és a szűrőben lévő baktériumok is kibírják. :)
Fél órát simán meg lehet állítani a szűrőt, szóval 5 perc meg sem kottyan. Szerintem 5 perc alatt megeszik az eleséget is..

rbuki

Kertész szaki
Sziasztok!

Jó másfél hónap telt el az utolsó bejegyzés óta.
Közben a difformis annyira eltorzult és alaktalanná vált, hogy sajnos meg kellett válnom tőle. A helyére Valisneriát ültetek, van éppen elég hajtás, már most látom, hogy idővel a Valisneria kordában tartása lesz a gond. :)

A fonalalga-probléma megoldásában @Luigi13 - ék segítettek: 5 db kifejlett black mollyt "lízingelek" tőlük :) . Azonban ez önmagában számomra nem volt megnyugtató, így egy 5 napos black out kezelést is kapott az akvárium, valamint visszavettem a világítást napi 6 órára.

Most úgy látom, hogy szépen alakulnak a dolgok, hetente egyszer egy vízcserére és az üvegek letisztítására van csak szükség.
A napokban vettem észre, hogy az egyik Anubias virágot hozott :)

Végezetül pár kép:

775807758177582

Oldal tetejére