1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes the wedding

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Keinrath Adrian, téma nyitása: Febr 11, 2018.

1. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Keinrath Adrian Főkertész

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    Sziasztok,
    miért is wedding, sokat tanakodtam de valahogy nem tudtam elvonatkoztatni a lávakő alól kibújó gyökértöl a "kapu tele virágokkal" meg a háttérbe lévö szemböl jobboldalon a három főágú szőlőtőke, baloldalon pedig az egyes szőlőtőke! "férfi nöi jel"

pár adat az aqváriumról:

Akva:90*45*45 Opti White GA
    Szekrény túlméretezve Eheim 120*50*80
    Szűrés:1902e jbl +atman előszürö Biorio- Matrix-Substrat elöszürő rekeszében is Biorio öszesen kb 10kg biológiai szürés,
    a liter/órát nemtudom, Eheim skimm 350
    Viz: Ro GPD 600 Heti tervezett 50% 120-150ppm GA-s GH+ Visszasózva Kezdésnek napi 50% 2 héttöl 2 napi 3 héttöl heti 1 csere vasárnaponként

Co2: Magasnyomású 10kg palack, Aqua medic reaktor +diy Bypass+Töltet Dryvit háló köszönet a tipért @eMZé -nek .
    Twinstar 2 nano
    Világítás: Ati Dimm 4*39W 3db Sylvania 6500K 1 Db Aquastar 10000k 6 Órába egyenlöre

Tápozás:Ati 6 csatornás tápadagoló elsö héten szüneteltetve, Tápok GA mikro makro, és easy carbo, 9-9-5ml
    Easy carbo megy az elsö perctől!
    Egyéb tápok vízkezelők: Ada Phyton git, Ada Eca, Ada green bacter, Ada green gain, Ada aquaconditioner vitamix ,
    Ada bacter 100,
    Talaj: 30% régi talaj JBL pro scape, Jbl vulcano hálózva talajemelésnek 4 db korong kb 7kg, 2kg Új vulcano is hálózva majd 9kg Jbl pro Scape, 3kg amazonia Powder akét talaj közé vulcano powder+ ada bacter100
    kb 1kg colorado sand

Növények: Blyxa Japonica, Valisneria nana, Ludwigia Plaustris, Reicki mini, Anubias bateri nana,nana bonsai, Pangolino , Montecarlo, Taxiphyllum,Rotala macranda, és Staurogyne repens ezek a régiböl
    Újak: Paravula mini, Fissidens fontanus, cryptocoryne pygmea,
    kerül még bele, Hydrocotyle tripartita és Hygrophila pinnatifida

Élölények: a régiek, a csapathalakat kolibrihalakat 28-30db leakaromcserélni, 20db egyévalatti egyed és kb 10db 3éves egyed, Amanók kb 10-15db Green Jade, black schakura 5-5db plusz a növendékek, Kb 10db otto, és pár csiga!

párkép az állapot(ok)ról ;)

Köszi hogy benéztél(y)

Kövek: barna láva ca 25-30kg emelésnek is ezt használtam! a főkő 6,8kg
    Fák: szölőtőke, áztatva kb 2hónap, carbózva, majd jól kifözve! IMG_2447.JPG

a fehér háloban a friss vulcano jobbra került!

IMG_2425.JPG
    Fafözése, ha a fönököm meglátná :banghead:
    IMG_2416.JPG IMG_2424.JPG

Utoljára módosított: Febr 11, 2018
    malor, bobek82, Luigi13 és 11 mások kedvelik ezt.
  2. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    Kalibráltam is igy egynapos akváriumnál a ph mérőmet. hmm kicsit alacsony a ph 5.3 mutatott a adwa
    cseréljek kezelt csapvízzel? vagy mérjek reggel egy pht inkább
    meg egy gyorsteszt is van!
    a co2 ,dropchekker szerint lime
    a halak vize pedig 6,5 ph mérőszerint

Mellékletek:

3. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,943
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Sztem reggel mérjél rá,de nem kell ezt túl parázni,én kb 3 éve nem mertem semmilyen adatot,sőt drop chekerem sincs!!A gyorsteszt sztem kuka,nem pontos!

Keinrath Adrian kedveli.
  4. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    Én sem szoktam, a lakók miatt csak! pht is csak az induló végett!
    meg ppm!

kuchi kedveli.
  5. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    A 3.nap
    Vizcserék mennek szorgossan 50%naponta reggeli ph 6,3 volt majd a duán.i 5,8
    Co2-vel , ma tettem az akváriumba Mironekuton ásványi követ, ami keményít valamennyit a vizet meg emeli a ph-t is,
    A co2 beoldásom így átalakítva jobb mint elötte nulla a buborékok mennyisége a kifolyónál, a víz az elsö nap reggelre kitisztult opálosság nulla,
    vizsótartalmajelenleg 125ppm
    csak carbo 5ml megy a vizbe naponta , jelenleg semmi táp, naponta adagolom a Green bactert, phyton gitet, green gaint,

köszi hogy benéztél!(y)

6. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,943
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Phyton git,Green gaint minek?

7. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    alga miatt gondoltam a phytont hogy messziröl elkerüljön, a green gain -t hogy a növények hamarabb beinduljanak!
    vagy kamuznak a leirásba??

8. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,943
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Nem.A gree gaint a nyirás után való,gyorsabban regenerálja a növényt.Aphyton git akkor kell ha már algásodsz.Persze ártani nem árt.De sztem a green bactert told minden nap az elsö 2 hétbeb.De ez az én véleményem.

Keinrath Adrian kedveli.
  9. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    adok a véleményedre!o_O

10. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    sziasztok, 5 naposan vizcsereelött, co2 viszavettem 1bubi/sec, de ez látszik is a drop chekkeren, a bacik végett @Nigro blogjából tanulván, nem kell ez elsö párhétben tolni mint süket a csengöt Ada szerint.
    az elejéből a montecarlot kikapáltam s ültettem bele Elocharis mini-t, a rengeteg növényemet elajándékoztam, elviszik vasárnap, egy iskolai aqváriumot rescapelnek. látok már friss hajtásokat, mohán, montecarlón, Rotala macrandán, Ludwigia Plaustrison, egyedül a fissidens mohát ragasztottam látszikis elbénáztam egykicsit a többi növényt nyilásokba pórusokba lyukakba dugdostam.
    jöjjön egy telos kép, hátha valaki lát valami észrevehetőt, köszi hogy benéztél;) Pacsi..

Ja az állatkák köszönik jól vannak ma volt etetés náluk meg részleges vizcsere. elhullást nem láttam 7b3663e6c4d53f8537d314de3ed38f6a.

11. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    Sziasztok, még dúsabb legyen a paravulám ültettem hozzá, a jobb oldalon a blyxák levelére zöld szöralga telepedett sztem legyengültek szegénykék, majd lesz mit a takarítóbrigádnak kajálni,a fák is szépen betaknyosodtak kezelés, főzés ellenére! vízhöm 22.5C
    a ph háromnapos mérési eredménye 6,3-6,4 co2 vel. 1 bubi/sec köszönet a kezelt csapvíznek kb 30 litert tettem a vizbe 2 napja...
    ma vízcsere Ro-val. holnaptól kezdödik a tápozás, meg egy pár garnéla elfoglalhatja új otthonát, persze nehézágyúkat"amanók" kimaradnak még! nehogynekem mindent összetúrjanak! egy sisak már beköltözött! ha megtalálom lefotózom!
    Köszi hogy benéztél, s ha hozzászolnál mégjobb lenne!(y)
    és a képek.. e4151707110a8f2fb1e01151830ef714. 37956683b6ac4e85ea72183a7854f22e. cb8643fa1b48d6680de41550119294cf. dea71c5adbbe6c8b98bb175e799a281a. 1bca17ec90ccee492791826d81de6930. e4e40de4dad3d46470c6511f6193731f.

Utoljára módosított: Febr 17, 2018
  12. W.Márk
    Épp nem fórumozik ...

W.Márk Főkertész

Tag:
    Márc 3, 2017
    Kedvelik:
    1,226
    Hely:
    Dorog
    Nekem a legjobban, a kövek színe, és a colorado homok színe jön be , szépen kiegészítik egymást ! Szőlőtőke , meg, valami új látványt nyújt, mint ugye a red moor , vasfa. Csak a növényeknek kell összekapniuk magukat . :)

Keinrath Adrian kedveli.
  13. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    jönnek azok majd, a következő héttől! köszi a hozzászólásod!(y)

W.Márk kedveli.
  14. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    nembírtam várni, a zöld szőr látványa nem tetszett a Blyxakon igy Ifjonc garnélákat kb 20 db+ szülőket( green Jade, Black schakura) valamint 5 db ottót betettem hogy megkezdjék a karbantartást, örjáratozást!
    irtam már de megjegyzem itt is a zebra ottók sokkal aktívabbak, mint a hagyományos változata! jöjjön pár foto a takarítóbrigádról!
    az akva kapott egy magasítót is, nehogy valaki öngyilkosságra jelentkezzen! A green jade mama petés
    6771bc847f67fafcb853b6e4ac808743. cb1938a1e8191b6c2c0d661a5195cd1c. 7f4ebe1a2ac9a56c2c6cca8816f272b5. 236e1f916563cfe4f5064f19dd185065. 30ef0be6dcb2459aa7bcb75ecda24fa2.

Utoljára módosított: Febr 19, 2018
  15. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,943
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Na jo,de hol a fotó?

Keinrath Adrian kedveli.
  16. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    az jön telóról!! bocsi most rakom!

kuchi kedveli.
  17. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Főkertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    967
    Hely:
    Budapest XVII.
    Sokáig nem tetszettek az Oto-k. Kifejezetten rondának találtam őket. De aztán rátaláltam erre a videóra. Ekkor rájöttem, hogy nem is az Oto-k a legrondábbak a világon... ;)

evavigh és Keinrath Adrian kedvelik.
  18. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    a zebra ottok kifejezetten érdekessek! persze az áruk is igen borsos.. ugymeg pláne ha kiugrálnak vagy beszoktatási idöben elpusztulnak..

Utoljára módosított: Febr 19, 2018
    elektrorudi kedveli.
  19. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Főkertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    967
    Hely:
    Budapest XVII.
    ... de azért nem annyira, mint aki bemutatja őket ! :alien:

Keinrath Adrian kedveli.
  20. Keinrath Adrian
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Márc 19, 2016
    Kedvelik:
    1,228
    Hely:
    Ehningen DE
    Sziasztok,
    a tegnapi telepítést mindegyik otto átvészelte, meg a berendezés is..:rolleyes: ma még a maradékot áttettem így 10re nött a csipet-csapat,
    elegen vannak vagy lehetne még hozzájuk tenni??? 2 sisak és 1 chilton került át a mai nappal van még egy zebra csigám ö még várakozik, meg az amanók is...
    holnap vízcsere 50%,
    a 10kg os co2 még nemtudtam kicserélni mivel a múltkor szaladtam 2 kört sehol nem volt csere palack! tavaly januárban lett cserélve, azt hittem kifog fogyni a párnapon bellül de még tartja magát 60bárról 50 re esett a nyomása ebböl gondoltam de ezmár vagy kéthete volt!
    Az atman előszűrő jónak tünik, kicsit még várok a takarítással meg a szűrőközeg cseréjéröl a szűrőmbe!
    köszi hogy benéztél!

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése