• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Dream Within (91l)

Szia!

Vannak fejlemények. Bár a mohás talajtakarót egyenlőre nem eröltettem.
Sajnos a BBA algától nem tudok megszabadulni. Lassan fel is adom a küzdelmet. Szinten tartom ahogy tudom...

Viszont úgy tűnik a beköltöztetett kalászhalak jól érzik magukat, naponta kapják a Cyclop-Eeze-t.
Vasárnap a vízcserekor találtam az első újszülött sakura apróságokat. Régóta vártunk rájuk. Egyenlőre 4 darabot tudtam megszámolni. Szerintem nincs is több. Azt nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, mi boldogok vagyunk.
Sully (a sulawesi) napközben talajba fúrva szunyál, este illetve reggel villanyoltás előtt aktív.

Az RO-ból egyelőre még nem valósult meg semmi. Fizetésre várunk.! :) :)
 
Hali lacee!

Hát képek mostanában nem készültek, mert elég lelakott most az akvárium, csak makrók készültek, azok a saját képek az akvárium lakóiról topicba van beszórva pár. Azon nézheted közelről a BBA-t :)
Azért megpróbálok majd képeket csinálni valamikor...ha más nem a dokumentálás végett :)

A lámpaemelést megpróbálhatom, remélem nem okoz más algamegjelenést. :)
 
Na, a nagy hír az, hogy ma meghozták a hízi víztisztítót, úgyhogy a hétvégén be is üzemelem, remélhetőleg jó szolgálatot fog tenni és már vasárnap tisztított vízzel fogok tudni vízcserét csinálni.

addig még rengeteg kérdésem lesz.

Valaki leírhatná, hogy lenne érdemes a vízcseréket csinálni, gondolom nem full RO vizet kellene cserélnem, mert lehet a halak megfeküdnének a drasztikus Kh csökkenés miatt.
ki mit javasol?
 
Én 30 literenként csereltem felesbe és semi gond nem volt! A halak jól viselték és úgy látom már az alga is mintha visszaszoruloban lenne.Gratulálok az Ró hoz!



Sony Ericsson Xperia Arc S-ről küldve
 
Köszi. igazából ivásra is ezt fogjuk használni, úgyhogy két legyet ütünk egy csapásra.

A cserét én is úgy gondoltam, hogy eddig kb 4 vödör vizet cseréltem (az kb olyan 40-42 liter víz volt). Most ráállok hogy 20 liter RO víz, a többi meg csapvíz.
Gondolom folyamatosan fog csökkenni hétről hétre a kh szintem.

Emiatt figyelnem kell majd a CO2-re is, jól gondolom???? Vagyis folyamatosan kell majd visszavenni a bubiszámból?

(Jó lenne egy TDS mérő) :)
 
Pontosan!
Mivel nálunk elég kemény volt a víz, így miután visszalágyítottam a bubiszám megszámlálhatatlanul sokról 4 re csökkent vissza.
 
ok, akkor most azt mondjátok meg nekem, hogy mi legyen a cél!
mármint, milyen kh-ra próbáljak törekedni. Gondolom a 0-ás érték sem túl szerencsés.
 
Egy 3-as érték szerintem tökéletes lenne.

3 micsoda kh? vagy Gh, és ha kh akkor a GH?
Vagy erre nincs ráhatásom?
Lehet ezt megint túlparázom, de szeretnék felkészült lenni, nem csak dúrrbele csinálni
 
én ha minden igaz 6-7 körüli értéken vagyok jelenleg de ennél lejjebb nem nagyon tervezek menni. De ez függ attól is hogy mennyi a ph-d!
 
Hello Cheetah,
végül mi a tanulság, ha van egyáltlaán? nagyjából én is olyasmi gondokkal küzdök mint amikról beszámoltál: szolidan döglődő parvula, foszladozó levelek bizonyos növényeken, BBA --- semelyik sem durván, de azért mindegyik határozottan. Neked mi segített, vagy hogy alakult végül a küzdelem? (mondjuk én még mindig lowtech-ben nyomom, és nem akarok e tekintetben váltani). Szóval mi lett?
 
Na rég írtam már
Egy kis helyzetjelentés.
Két hete üzemel az RO készülék. Az első vízcsere után természetesen elfogyott a kh tesztem, úgyhogy fogalmam sem volt, hogy hova csökkent a keménységem.
Most vasárnap megtörtént a második RO-s vízcsere is. Hétfőn megjött a teszt is. Gyorsan rá is mértem. Most 9-es a KH-m. ez egész jó a 14-15-ös szintről.
A CO2 adagolással szívok éppen :)
Egyébként úgy döntöttem, hogy egyenlőre fixen 20 liter RO vizet töltök az aksiba vízcserekor. A másik kb 20-25 liter csapvíz. Nagyjából az 50-50%-ot próbálom tartani.
Szerdánként szoktam egy 10 litert cserélni még. Azt is felesben oldom meg.
Kíváncsi vagyok, hogy hova fog így lemenni a kh-m. ehhez fogom majd belőni a ph-t is.

Ja és ha már vettem tesztet sikerült szereznem még egy pár csepegtetős tesztet. Amit tegnap délután ki is próbáltam és most megosztom veletek a vízparamétereket:

Kh: 9
Gh: 9
Nh4: <0.05
Fe: 0.05
Ph: > 7.6
Po4: 0.7
No3: 12.5

Ebből a vasat érzem kevésnek és a ph-t magasnak. A többinek még utána nézek. E kettőt azonnal orvosoltam. A bubiszámot megemeltem, és kapott 10ml vasat. Egyébként ez a vas dolog érdekes, mert minden vízcserénél kap 10ml vasat, mégis hétfőre alig maradt. Ezen még el kell gondolkodnom!

kíváncsian várom a reakciókat.
 
Tegnap is rámértem a ph-ra. már 6.8 volt, ami meg már egy kicsit több oldott CO2-t jelent. Úgyhogy egy lehelletnyit viszább vettem a bubiszámot. Kíváncsi vagyok, ma milyen érték fog fogadni...

A vasat továbbra sem értem...esetleg valakinek ötlete?
 
A vasat továbbra sem értem...esetleg valakinek ötlete?

Szie Cheetah!

Ha jól emlékszem a vasra 0,2 ppm egy amolyan felsö határérték, ezt ha nem muszáj ne lépd nagyon túl (bár ilyen jellegü tapasztalatom nincs, hogy mit okoz a vas túladagolás). Illetöleg ne is a számadadatot figyeld jelen esetben, hanem a növényeidet. Amíg nincs hiánytünet és nincs túladagolva, addig nagy baj nem lehet! ;)

Üdv: Robi
 
Szia Robi!

Kösz, hogy válaszoltál.

Szóval akkor megosztom a tapasztalataimat:
Már a HAC előtt kezdtem látni, hogy a növények kicsit sárgásabbak, mint kellene. Ha megnézed a HAC-os képemet a pogon már látszik is. Ekkor vettem vasat, amit adagolok is heti rendszerességgel 10ml vízcsere után. Viszont sok javulást nem láttam. Arra gondoltam, hogy nem a vas a gondja, hanem alapból a táptalaj feküdt ki. Ezt többen meg is erősítették bennem. Ezért vettem tápgolyókat, plusz szétbombáztam az akváriumot, egy csomó növényt kidobtam, helyette más került be. A glosso gyepet egy az egyben kihajítottam, csak pár szálat hagytam meg, abból épitkeztem újra. De talán ezt te is tudod.
Szóval a növények hókasága, sárgás szinezete nem változott. A növekedéssel nem volt gond, úgy tünik, hogy a tápgolyók azért életet leheltek a növényekben, de a színezettségben nem javított.
Ezek után letettem a vashiány gondolatáról, hiszen toltam neki a vasat szépen. Ezért is ért nagy meglepetés a teszt után. Hiszen elvileg azt írja a doboz, hogy 0,1 ppm-el növeli meg a vaskoncentrációt. Én vasárnap vizet cseréltem, toltam neki 10ml vasat, szóval ha vízcsere után 0 is volt a vas a beadott ferrótól legalább 0,1-nek kellett volna lennie. hétfőn mérve viszont 0,05 volt. Ezért vakarom furcsán a fejem. Hétfőn kapott még 10 ml-t.
Azóta nem mértem, ma lesz egy 10 literes vízcserém, utána lehet rámérek, hogy mi a helyzet.

Neked erről mi a véleményed, mint vegyész/kémikus szakértő!! :)
 
Back
Oldal tetejére