• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

Érdekes módon visszaszorult a cyano. Semmi mást nem csináltam, csak elmentem nyaralni és 5 napi tápot belenyomtam.

Sokszor ezt javasolják a BGA ellen. Illetve meg lehet fordítani a kérdést és az általános flow és talaj higiénia mellett sokszor az alul tápozás hozza elő ezt az algát.

Arra gondoltam, hogy a meglévő aksiban lévő amazonia újra felhasználásra kerül. Ezért az ideiglenes aksiba kvarchomokot, vagy valami olcsó talajt esetleg JBL Sansibart teszek. Elvégre a növényeknek csak 1-2 hetet kell benne kibírni, szerintem az menni fog nekik. A halaknak kell egy kicsit több idő, de nekik majdnem mindegy lesz, hogy milyen a talaj.
Vélemények?

Simán működhet. Nekem 50 literes hordóban figyeltek a halak és növények amíg megoldottam az áttelepítést korábban. Szűrőt ráakasztottam és időnként azért etettem őket. Mivel világítás nem volt csak az árnyékkedvelőket parkoltattam így pár hétig.
 
Sokszor ezt javasolják a BGA ellen. Illetve meg lehet fordítani a kérdést és az általános flow és talaj higiénia mellett sokszor az alul tápozás hozza elő ezt az algát.



Simán működhet. Nekem 50 literes hordóban figyeltek a halak és növények amíg megoldottam az áttelepítést korábban. Szűrőt ráakasztottam és időnként azért etettem őket. Mivel világítás nem volt csak az árnyékkedvelőket parkoltattam így pár hétig.

Ehhez még gondolatként azt is hozzátenném, hogy mivel elejétől kezdve így tápoztam (4-4ml), el tudom képzelni, hogy a táptalaj kifutása okozta tápanyaghiányt. Ebből következőleg lehet erre oda kell majd figyelni a következő aksinál és 69 hónap után fokozatosan növelni kell a tápozás mennyiségét.
 
Ezért az ideiglenes aksiba kvarchomokot, vagy valami olcsó talajt esetleg JBL Sansibart teszek. Elvégre a növényeknek csak 1-2 hetet kell benne kibírni, szerintem az menni fog nekik. A halaknak kell egy kicsit több idő, de nekik majdnem mindegy lesz, hogy milyen a talaj.Vélemények?
Csak arra figyelj szerintem, nehogy valami túl apró szemű homok legyen, mert abban könnyen berohad a gyökere a növényeidnek.
 
Nem tudom, de ez gond szokott lenni.
Mivel írtad, hogy nem nagyon szeretnél kapkodni az új berendezésével, eszembe jutott saját magam: mi van, ha kicsit több lesz belőle...
1-2 hét alatt szerintem sem lehet tragédia.
 
Kedves Naplóm!

Valószínűleg ez az utolsó komolyabb hozzászólásom a Rocks By The River témában.
Vegyes érzésekkel búcsúzom tőled. Igazából csak jó pillanataim voltak. Semmilyen komoly problémába nem ütköztem. Szép dísze voltál a nappalinak és szép élettere az amanda csapatnak.
Az idő viszont lejárt, az elkerülhetetlen végül elkerülhetetlen. :)
Hagyományosan egy előtte-utána fotóval búcsúznék tőled!

Az első napokban készült kép:
DSC_4343.JPG
Ez pedig az IAPLC-ra beküldött kép:
RocksByTheRiver_Front.jpg
 
Ezek a bírák hova tették a szemüvegüket mikor pontoztak :confused: nálam ez simán az első 500 ban végzett (y)(y)(y)
Következőre elképzelés van már ? Vagy még titok :D

Köszi!
Elképzelés van, de szinte folyamatosan változik. Szombaton guberálok köveket. Elvileg köves lesz. Ennyit tudok! :)
 
A moderátorokat szeretném megkérni, hogy tegyék át ezt a naplót a befejezettek közé, mert már pár hónapja megszűnt létezni.
Ahogy mondani szokás: Szép volt, jó volt, ennyi!

Mindenkinek köszönöm a sok hozzászólást és segítséget a mű megalkotásában.
 
Ez még elfér itt! :)

IMG_20141027_190437.jpg
 
Az utolsó szám az oszlopban mindent elárul,nálam ez 3-as volt muhahahha :D:D

Na az a szám lepett meg engem is a legjobban. Hozzáteszem arra vagyok a legbüszkébb is. Az látszik, hogy fotózni nem tudok és amiatt is elég sok pontot levontak. Szóval egy jó képpel lehet (jóval) valamivel (szerk) előrébb végeztem volna :)
 
Back
Oldal tetejére