• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

Sziasztok!

A helyzet kezd egyre rosszabb lenni. A reinicki minim így néz ki:
CAM00049.jpg


esetleg valakinek valami ötlete. Vasat kap heti 10 ml-t. A levelei zöldülnek, és nem alga. Az is van rajta, de az nem jelentős.
 
Erre semmi ötlete, senkinek?
Lehet nem komázza a JBL tápgolyókat, az eredeti táptalaj meg már rég kimerült. A vízből meg nem tud felvenni minden szükséges tápanyagot, hiába nyomod neki a megfelelő összetételt és mennyiséget.
 
Lehet nem komázza a JBL tápgolyókat, az eredeti táptalaj meg már rég kimerült. A vízből meg nem tud felvenni minden szükséges tápanyagot, hiába nyomod neki a megfelelő összetételt és mennyiséget.
A táptalaj már tényleg biztos kifutott, lassan 1 éves lesz. Tápgolyókat nem tettem be! :)
A furcsa inkább az, hogy ez az növény az akvárium bal és jobb oldalán is van. A bal oldalinak semmi baja, a jobb oldali néz így ki. látszik, hogy nem egészséges.
 
Egyébként meg van a növény problémám oka.

Csak törnöm kellett a fejem. Kapott az arcába egy kis carbos kezelést. Úgy tűnik ez volt a gondja. És ezért nem volt semmi gond a túloldali adag növénnyel. Vasárnap levágtam a csúnya részeket. Majd kiderül, hogy magához tér-e?
 
A BGA topikból bedobom ezt, hátha ínnen is kapok választ:
Sziasztok!

Én is ezzel az algával (BGA) találtam szembe magam. Eddig carboval próbáltam kezelni, de az injekciózós kúra a növényeknek sem tett jót.
Szóval kacérkodom egy blackout kezeléssel is. Több okból is. Eddig még ilyet nem csináltam, ideje kipróbálni. Illetve az akvárium életéből is már csak pár hónap van hátra, szóval ha nagyobb bajt csinálok sem fogom már a fejemet a falba verni.
Szóval arra gondoltam, hogy jövő hét szombaton megyünk egy hét nyaralásra. Akkor ejteném meg. Előtte úgy is lesz egy vízcsere, utána meg megint.
Az a kérdés, hogy a 7 nap blackout mivel járhat? Eddig ilyen hosszú időt nem olvastam sehol. Gondolom elsősorban a növények viselnék meg a dolgot. Halak táplálása úgy is kimarad arra a hétre.
Szóval, véleményeket és javaslatokat várok a témában.
 
1 hétnek már biztosan nem fognak örülni a növények, de szerintem túl fogják élni. Halakat azért etesd meg rendesen előtte.
Egyébként nem tudod leszívni vízcserekor? Én rendesen oda szoktam neki nyomni a slagot és az előbb-utóbb lekapja a mocskot:D
 
A BGA topikból bedobom ezt, hátha ínnen is kapok választ:
Sziasztok!

Én is ezzel az algával (BGA) találtam szembe magam. Eddig carboval próbáltam kezelni, de az injekciózós kúra a növényeknek sem tett jót.
Szóval kacérkodom egy blackout kezeléssel is. Több okból is. Eddig még ilyet nem csináltam, ideje kipróbálni. Illetve az akvárium életéből is már csak pár hónap van hátra, szóval ha nagyobb bajt csinálok sem fogom már a fejemet a falba verni.
Szóval arra gondoltam, hogy jövő hét szombaton megyünk egy hét nyaralásra. Akkor ejteném meg. Előtte úgy is lesz egy vízcsere, utána meg megint.
Az a kérdés, hogy a 7 nap blackout mivel járhat? Eddig ilyen hosszú időt nem olvastam sehol. Gondolom elsősorban a növények viselnék meg a dolgot. Halak táplálása úgy is kimarad arra a hétre.
Szóval, véleményeket és javaslatokat várok a témában.
Én már kétszer is csináltam 7 naposat, kibírták.
A növények megsápadnak majd egy picit, de túl fogják élni.
 
1 hétnek már biztosan nem fognak örülni a növények, de szerintem túl fogják élni. Halakat azért etesd meg rendesen előtte.
Egyébként nem tudod leszívni vízcserekor? Én rendesen oda szoktam neki nyomni a slagot és az előbb-utóbb lekapja a mocskot:D

Az MC és az üveg között van. Mindent vinne. De szoktam kézzel is takarítani

De az talajban is van már.
 
Én már kétszer is csináltam 7 naposat, kibírták.
A növények megsápadnak majd egy picit, de túl fogják élni.

Milyen általános intézkedéseket tegyek meg?
Arra gondoltam, hogy két karika ubit bedobok nekik, azzal két napig el szoktak lenni. A többit meg talán kibírják
Vagy nem jó ötlet kajával terhelni a vizet?
 
Milyen általános intézkedéseket tegyek meg?
Arra gondoltam, hogy két karika ubit bedobok nekik, azzal két napig el szoktak lenni. A többit meg talán kibírják
Vagy nem jó ötlet kajával terhelni a vizet?
Szerintem bőven megteszi az is, ha előtte megeteted őket.
Én halakkal és garnikkal is megcsináltam a 7 naposat, nem haltak éhen. CO2 lekapcs.
Arra figyelj, hogy mivel feded le az akit, a levegőzés nem árt és feszes legyen, mert ha pl törcsivel feded le és nem feszesen, akkor szépen felszívja a vizet és elkezdi árasztani a körülötte lévő dolgokat.
 
Szerintem bőven megteszi az is, ha előtte megeteted őket.
Én halakkal és garnikkal is megcsináltam a 7 naposat, nem haltak éhen. CO2 lekapcs.
Arra figyelj, hogy mivel feded le az akit, a levegőzés nem árt és feszes legyen, mert ha pl törcsivel feded le és nem feszesen, akkor szépen felszívja a vizet és elkezdi árasztani a körülötte lévő dolgokat.

Egy plédre gondoltam, úgy, hogy az aksira vagy 2 helyen teszek keresztbe valamit, hogy ne tudjon belecsúszni.
Porlasztót benne hagyom és a szokásos időben járatom (7-11 és 20-23-ig)
 
Érdekes módon visszaszorult a cyano. Semmi mást nem csináltam, csak elmentem nyaralni és 5 napi tápot belenyomtam. Mikor hazajöttem már kevesebb volt.
Ezen felbuzdulva megemeltem a napi 4-4 nyomás MicMac-et, 5-5 nyomásra. takarításkor egy csővel felszívtam amit tudtam, a talajba meg carboztam. Azóta egész jó a helyzet.

Ettől függetlenül a jelenlegi layout a végnapjait éli. Talán egy hónapja van hátra és szét lesz szedve.
Az összerakást nem akarom nagyon elkapkodni, ezért beszerzésre kerül egy 60-as akvárium, amiben a szűrő, a növények és az halak/rákok túlélhetnek 2-4 hetet.

Arra gondoltam, hogy a meglévő aksiban lévő amazonia újra felhasználásra kerül. Ezért az ideiglenes aksiba kvarchomokot, vagy valami olcsó talajt esetleg JBL Sansibart teszek. Elvégre a növényeknek csak 1-2 hetet kell benne kibírni, szerintem az menni fog nekik. A halaknak kell egy kicsit több idő, de nekik majdnem mindegy lesz, hogy milyen a talaj.

Vélemények?
 
Back
Oldal tetejére