• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocks by the River (80l)

Mivel eteted ezeket a halakat?Szép színük van,az enyémek meg olyan halványak!

Leginkább Cyclop-Eeze-t kapnak minden este. Kivéve amikor nem. Van hogy napokig semmit! :) Van hogy egy kis tetra kaját. A Cyclop tuti segit nekik a megfelelő szín elérésében.
kösz a dícséretet. :)
 
Ma HUN131-nek köszönhetően kaptam egy pár papirt és hungarocell szerű cuccot. A vékony kb 2mm vastag hungarocell vagy mi tökéletesnek tűnik. Majdnem tökélates így a háttér... Millió hála az önzetlen kollégának. Ma megint megismertem egy kedves, szimpatikus akvakertészt.

Csináltam képet is, de csak holnap tudom mér feltenni. Döbbenetes annyit mondhatok...
 
Na akkor imhol a kép, mely tegnap elvarázsolt. :) Mélységes hálám minden segítőnek és bíztatónak!
DSC_5317.JPG
 


Kedves naplóm!

Rendesen el lettél hanyagolva. Sajnos ez nem csak a naplóra, hanem a magára az akisra is igaz. Mint ahogy a fórumozás is extra takarék lángon megy.

Az akvárium nincs a legjobb kondiba sajnos és már nem is lesz az IAPLC határidőig. Ez most már bizonyos, ha mindent beleadnék akkor sem, de nem is adok bele, mert másra kell az energia...
Szóval a helyzet a következő:
A hydró össze van menve, kicsi levelei vannak, olyan satnya szegény. A pogonak lyukasodnak a levelei. Tuti valami tápanyaghiány. Az Alterneia levelei is kezdenek kilyukadni, illetve foszladoznak, vállnak le a szárukról.
A moha is elgásodik, de az meg lett gyepálva is, meg persze jön fel a kőről is. Ez van.
A tünetek felületes áttekintése után arra a következtetésre jutottam, hogy a táptalaj beadta a kulcsot. Elég látványosan és elég egyszerre mondták be az unalmast a növények. Azok ahova tápgolyó került, azok hajtanak, mint az állat, minden más GERONIMO.
Persze ez nem meglepő, mert az előző aksinál is valahogy így jöttek elő a dolgok. Aztán szépen minden magára talált, biztos átálltak takarékos üzemmódra. A mostani növények is kénytelenek lesznek ezt az utat választani, mert az újra rendezés nem most lesz. Talán majd csak valamikor ősszel...
 
Ez sajnos ilyen. Ráadásul egy köves elrendezésnél sokkal kevesebb táptalaj fér be.
És mire kell az energia???
 
Ez sajnos ilyen. Ráadásul egy köves elrendezésnél sokkal kevesebb táptalaj fér be.
És mire kell az energia???

igen, már számítottam is rá, de ez van, azért nem vagyok kétségbeesve. Megpróbálom a jelenlegi állapotot fenntartani. Egyébként a stau úgy nő, hogy lassan elborítja a teljes akváriumot. pedig már vagy 3 marékkal kidobtam egy hónapja. Szóval a stau bírja. :)

Az energia a családi ház átalakítására, modernizálására kell. Alternatív fűtési rendszer, terasz emelés, nagyobbítás, befedés, falazások, stb. hónapok óta tart a dolog és elég sok vele a macera, leköti a gondolataimat :)
Ha vége, akkor az új teraszra kiűlök , az új kerti bútorra egy jó sör mellett a nyári napsütésben és kitalálom a következő scapet! :)
 
Back
Oldal tetejére