• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Dream Within (91l)

cheetah

VIP kertész
A növényes akvarisztika tavaly augusztusban ejtett rabul, amikor Nigro blogjába botlottam a neten. Azóta folyamatos tudásszomj gyötör. Év vége felé eljutottam oda, hogy regisztráltam ide. Azóta mondhatni folyamatosan online vagyok. Olvasok és tanulok és újra olvasok és újra tanulok. Majd eljutottam oda, hogy már kérdezek is, sőt néha már hozzá is szólok...
Hét hónap folyamatos fórumozás után azt hiszem épp itt az ideje, hogy a gyakorlatban is kamatoztassam azt, amivel megtöltöttem a fejem. Sok jóra nem számítok...csakk reménykedem.

Igyekeztem a leghatékonyabban összeállítani a rendszert, ami így néz ki:
Akvárium: 65x35x40 (SZxMéXMa) brutto 91 liter
Szűrés: TetraTec EX1200 (kerámiagyűrű+szivacs/2l Substrat Pro/2l Substrat Pro/Aktív szén+perlon)
CO2: 10kg hegesztőpalack, UpAqua reduktor, Sera Flore Active 500 reaktor, JBL ProFlora buborékszámláló, Green Aqua Dropchecker, Tetratec CV4 visszafolyásgátló
Világítás: Quad 4x24W + moonlight LED
Táptalaj: JBL AquaBasic Plus 5L
Aljzat: JBL Manado 10L
Táp: Green Aqua Micro+Macro, EasyCarbo (hogy mennyi azt még nem tudom pontosan)

Növények (Beszerzés alatt):
- Eleocharis Sp. Mini TC
- Elatine hydropiper
- Pogostemon helferi
- Staurogyne repens TC
- Hydrocotyle Tripartita Japan
- Pogostemon erectus TC
- Ludwigia arcuata
- Vesicularia ferriei 'Weeping' TC
(Vagy amit sikerül beszerezni :) )

Az akvárium elméletileg 2012.06.28-án fog indulni.

Egy pár képet felteszek ízelítőnek a rendszerről. A többi a alábbi linken megtalálható:
https://picasaweb.google.com/109063...authkey=Gv1sRgCJm07uep9-ir4AE&feat=directlink

A szekrény a helyén:
DSC_1995_.JPG


A "technika":
DSC_2025_.JPG


Berendezés előtt:
DSC_2284_.JPG


Munka közben:
DSC_2292_.JPG


DSC_2295_.JPG


DSC_2296_.JPG


Haltávlatból:
DSC_2298_.JPG


Embertávlatból:
DSC_2300_.JPG


Oldalról:
DSC_2301_.JPG



Bocsa a képekért, de csak gyorsan ellőttem őket, ha már menni fog rendesen, rápróbálok egy kicsit alaposabban a fotókra.

A naplóval egyébként az a célom, hogy minél több kritikát és észrevételt halljak, hagy tanuljak belőle. Illetve biztos vicces lesz visszanézni a bénázásomat 1-2 év távlatából.

Szóval ne kíméljetek. Technikai és egyéb észrevételeket is várom.
 
Így első ránézésre, az első fotó nagyon ígéretes, a fának jó formája van!
A kövek megjelenésével kicsit lankadt az érdeklődésem.
Hát csak úgy finoman arra szerettem volna célozni, hogy a kövek szabályos formája, mérete, színe nem illik a képbe.
Főleg az alakjuk inkább padkára emlékeztet mint a természetre.
Én a kövek használatán még törpölnék!:)
 
Köszi!

Tisztában vagyok vele, hogy a kövek az akvárium leggyengébb pontjai. Elképzelésemhez igazán megfelelőt sajnos nem találtam. Jobb lett volna egy kicsit szabálytalanabb alakú, de sajnos hozott anyagból dolgoztam.
Igyekezni fogok a növényzettel a lehető legjobban eltakarni. talán akkor már majd nem lesz ennyire természetellenes.
Azért köszi a hozzászólást, a fák nekem is nagyon bejöttek, ráadásul az egyiket a gyerek választotta kb fél órás keresgélés után ofdahozta nekem, hogy "Nézd apu, ez tuti jó lesz!" És tényleg. :)
 
Hello!én i eggyetértek Patzuval a kövek tényleg padkára emlékeztetnek,de a szekrény az nagyon jol ki van találva!
 
A cím mit akar jelenteni? :)
A két fekete izé a a Quad lámpa trafója.
 
Ígéretes kezdés szerintem is,a kövek meg nem vészesek abból a szempontból,hogy ha nagyon szabályosnak találod őket,lehet alakítani is őket,egy kis pattintással,szerintem;)
 
Hi Cheetah!

A "padkakövek" nekem sem jönnek be igazán, nekem túl müvi/természetellenes hatást kelt! Öszintén, lehet az segítene, ha mindet kihajítanád... Nem tudom! Jobb ötlet! Inkább ezeket tedd a dombod alá elrejtve és a mostani a domb alatt levö kerekded köveket tedd láthatóvá.

Jót mosolyogtam, hogy a kb. 60 cm-es esöztetö rögzítéséhez a csomagban kapott mind az 5 db tappancsot felhasználtad. Nálam a kb. 100 cm-es hosszabbított esöztetöt fogja össz 3 tappancs (az elején én is 5-öt használtam, de csúnyának találtam...), teljesen stabilan. Szóval 2 db valszeg elég lenne, de biztos, ami biztos 3 db tuti megfelelöen rögzíteni fogja az esöztetöt!

Ja, és a szekrény meg a technika valóban frankó! (y) Danihoz kapcsolódva, a "within" helyett nem az "inside" illene ide? Pl. "The dream inside", vagy "Within the dream(s)" (?), vagy a within mellé kellene még valami helyhatározó.

Robi
 
Hello!én i eggyetértek Patzuval a kövek tényleg padkára emlékeztetnek,de a szekrény az nagyon jol ki van találva!

Köszi!

A szekrény nekem is a kedvencem. Hála érte a Green Aqua és a Green Team csapatának. Akkor tetszett meg, amikor Zsédának is egy ilyen hátfalas szekrényt raktak be a fiúk! :)
 
Ígéretes kezdés szerintem is,a kövek meg nem vészesek abból a szempontból,hogy ha nagyon szabályosnak találod őket,lehet alakítani is őket,egy kis pattintással,szerintem;)

Köszi!

A pattintást lehet még meggondolom, kiszedni már nem szeretném, lefolyna a Manado :)
 
Hi Cheetah!

A "padkakövek" nekem sem jönnek be igazán, nekem túl müvi/természetellenes hatást kelt! Öszintén, lehet az segítene, ha mindet kihajítanád... Nem tudom! Jobb ötlet! Inkább ezeket tedd a dombod alá elrejtve és a mostani a domb alatt levö kerekded köveket tedd láthatóvá.

Jót mosolyogtam, hogy a kb. 60 cm-es esöztetö rögzítéséhez a csomagban kapott mind az 5 db tappancsot felhasználtad. Nálam a kb. 100 cm-es hosszabbított esöztetöt fogja össz 3 tappancs (az elején én is 5-öt használtam, de csúnyának találtam...), teljesen stabilan. Szóval 2 db valszeg elég lenne, de biztos, ami biztos 3 db tuti megfelelöen rögzíteni fogja az esöztetöt!

Ja, és a szekrény meg a technika valóban frankó! (y) Danihoz kapcsolódva, a "within" helyett nem az "inside" illene ide? Pl. "The dream inside", vagy "Within the dream(s)" (?), vagy a within mellé kellene még valami helyhatározó.

Robi

Köszönöm a véleményed, a padkakövek ilyenek, sajnos a kerekdednek tünök is ilyenek, kb mind egyforma. :)
Kiszedni már nem merem, nincs is mit rakni a helyére sajnos. Talán majd a következő layoutba rendes kövek kerülhetnek. Reményeim szerint a kövekmől amugy sem fog sok minden látszani.

Az esőztető tappancsait leszedem. Elég lesz 2, ha nem akkor max 3. Köszi.

A névhez kapcsolódóan: Nem véletlen ez a név és forma. Final Fantasy: The Spirits Within betétdala. Mindenkinek csak ajánlani tudom a dalt és az egész filmet is. http://www.imdb.com/title/tt0173840/
Aki megnézi a filmet tudni fogja mit jelent. Valahogy én is ezt érzem az akváriummal kapcsolatban. Ezért lett ez az akvárium neve is.
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Elvileg ma megjönnek a növények, de csak csütörtökön fogok ültetni.
Már felkészültem a fürdőszobában egy vödör és az EX1200 vár. A szűrő most indul frissen és harmatosan.
Hogy kellene az indítást helyesen elvégeznem? Több kérdésem is lenne?
- Töltsem fel vizzel előtte a szűrőtartályt?
- A kerámia gyűrűt és a siporaxot át kell előtte öblíteni?
- Tehetek-e a siporaxra vagy közé ADA Bacter 100-at?
- A szűrőhöz kaptam aktív szenet kis zacsiban, abből ki kell szedni?
- Jól tudom, hogy a kifolyó ágnál lehet folytani a szűrőt, mert félek, hogy a 12 literes vödörben a EX1200 centrifugát csinál?

Köszi a válaszokat előre is.
 
Szia!

Még jó, hogy nem vagyok nyelvész... vagy bölcsész...;)

Az EX1200 hoz kapcsolódva viszont az biztos, hogy a kerámiagyürüket a kosárba töltve átcsapathatod a zuhany alatt, söt kell is, mert látni fogod, hogy nagyon "poros", törmelékes olykor. A szürötartályt ne töltds fel, nem kell. Majd az akiból szipákol magába; nekem az elsö pumpálások során a fekete gyorsindító gomb beszorult de kaptam kellett helyette egy újat. A gyári aktív szénnel kepcsolatban nekem nagyon rossz véleményem van, nem használnám egy másodpercig sem, inkább (ez van sokaknál, nálam is ez van helyette) Seachem Purigen! Ha mindenképpen a szenet használod öblítsd át nagyon komolyan és persze nem kell kiszedni a zsákjából!

Az ADA Bacter 100 (forrás Green Aqua):
ADA Bacter 100 aljzat-baktériumkultúra

Használata: új akvárium indításakor szórjuk az ADA Power Sand (növény táptalaj) tetejére (az általános növénytalaj alá). A hagyományos adag: 2 csapott kanálnyi Bacter 100 minden 2 liter Power Sand-re. A túladagolás nem veszélyes. Az optimális bakteriális fejlődéshez használjunk Clear Super-t (aktívszén granulátumot).

Szóval sztem, az nem a szüröbe való...

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Elvileg ma megjönnek a növények, de csak csütörtökön fogok ültetni.
Már felkészültem a fürdőszobában egy vödör és az EX1200 vár. A szűrő most indul frissen és harmatosan.
Hogy kellene az indítást helyesen elvégeznem? Több kérdésem is lenne?
- Töltsem fel vizzel előtte a szűrőtartályt?
- A kerámia gyűrűt és a siporaxot át kell előtte öblíteni?
- Tehetek-e a siporaxra vagy közé ADA Bacter 100-at?
- A szűrőhöz kaptam aktív szenet kis zacsiban, abből ki kell szedni?
- Jól tudom, hogy a kifolyó ágnál lehet folytani a szűrőt, mert félek, hogy a 12 literes vödörben a EX1200 centrifugát csinál?

Köszi a válaszokat előre is.

Hali

- Nyugodtan feltöltheted a szűrőt vízzel. Ha az akváriumból tölti meg magát, akkor készülj, hogy rendesen leszívja. :)
- Én igaz gyári töltettel használom, de átmostam mindent előtte.
- Ahogy az előttem szóló is írja, ADA Bacter a táptalajra.
- Szén marad a zacsiba, csak jól mosd át!
- Nem hiszem, hogy kitolja a vizet a vödörből, de majd leteszteled.
 
Hali

- Nyugodtan feltöltheted a szűrőt vízzel. Ha az akváriumból tölti meg magát, akkor készülj, hogy rendesen leszívja. :)
- Én igaz gyári töltettel használom, de átmostam mindent előtte.
- Ahogy az előttem szóló is írja, ADA Bacter a táptalajra.
- Szén marad a zacsiba, csak jól mosd át!
- Nem hiszem, hogy kitolja a vizet a vödörből, de majd leteszteled.

köszönöm a kimerítő válaszokat. Így már bátran nekivágok. Mindent szépen átöblítek, majd feltöltöm a tartályt és beindítom. Gondolom utána még levegős lesz, azt meg rázással levegőtlenítem.
 
Hello!

Nyugodtan feltöltheted a szűrőt vízzel. Ha az akváriumból tölti meg magát, akkor készülj, hogy rendesen leszívja. :)

A kb. 12 literes vödörméret (EX1200) miatt, plusz a slagok, csövek térfogatával számolva (korrigálva a szüröanyaggal (4-5 liter minusz)) nagyjából max. 4-5 cm-rel fog csökkenni a vízszinted az akiban, ha nem volt víz a szürötartályban.

Mindenképp elöbb helyezz be minden kosarat a szüröközeggel (még a perlont is a legfelsöbe, majd a tetejére a müanyag lyukacsos védötálcát is tedd rá) és csak utána öntsd fel vízzel, ha így szeretnéd csinálni. Figyelj a nyilak irányára!!! ;)

Üdv: Robi
 
Hello!



A kb. 12 literes vödörméret (EX1200) miatt, plusz a slagok, csövek térfogatával számolva (korrigálva a szüröanyaggal (4-5 liter minusz)) nagyjából max. 4-5 cm-rel fog csökkenni a vízszinted az akiban, ha nem volt víz a szürötartályban.

Mindenképp elöbb helyezz be minden kosarat a szüröközeggel (még a perlont is a legfelsöbe, majd a tetejére a müanyag lyukacsos védötálcát is tedd rá) és csak utána öntsd fel vízzel, ha így szeretnéd csinálni. Figyelj a nyilak irányára!!! ;)

Üdv: Robi

Köszi így terveztem! épp ma kaptam még 2 liter Siporaxot. Azt még feltöltés előtt beletolom,
 
Back
Oldal tetejére