• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Hasonló a véleményem nekem is.
Biolabda kuka, a szivacs töltet nagy része is.
Nekem majdnem tele van Siporax-al, talán két szivacs van benne meg a perlon (amit én is ki fogok dobni lassan).

És ugye ahogy fentebb olvasható, én is most variálok egy előszűrő összerakásán. Zsolt, neked a kis szűrőt is a Tetratec motorja viszi?


Összesen nekem három szűrőm van.
Egy az említett Tetratec 1200 és két Fluval 203

A két Fluval egybe van kötve,de csak egyik motorja működik.
Szerintem neked nem érdemes a Tetratec elé kötni semmit sem mert mert úgy vettem észtre, hogy a piszkos cső is nagyon lefogja a szűrőt,nemhogy egy tartály amiben szivacs is van.

Nem gondolkoztál azon, hogy te is vegyél egy másik szűrőt ami keveset fogyaszt,esetleg használtan? Sokszor láttok eladó Eheim 2213 3-4 ezerért elkelni.
Ha raksz egy előszűrőt a tiedre ide a bökőt, hogy csak szívni fogsz vele.
Én a Tetratec 1200 2-3 havonta takarítom /ebben perlon sincs/ a két Fluvalt meg sűrűn 3-4 hetente /ezekbe meg csak szivacsok perlon és Seachem Purigen van/ Ennek a szívóága egész magasan van a medencébe,hogy mulmot ne szívjon.
Így nincs mulm a medence alján,könnyű a takarítás és megfelelő a vízforgatás.
 
Ha megérkezik a rendelésem, kipróbálom az előszűrőt, ha így kevés az áramlás, megy elé (vagy mögé :) ) egy vízforgató pumpa. Egy 1200 liter/órás, és így még a kicsit piszkos csövek sem fogják meg az áramlást. Nem tudom hova szokás rakni a pumpát ilyen esetben... Ez így jó lehet?
1. szívó ág 2. pumpa 3. előszűrő 4. Tetratec 1200 5. esőztető

Vagy GERONIMO lesz az egész koncepcó, és kivágom az egész előszűrőt a szemétbe. :)
 
Ha megérkezik a rendelésem, kipróbálom az előszűrőt, ha így kevés az áramlás, megy elé (vagy mögé :) ) egy vízforgató pumpa. Egy 1200 liter/órás, és így még a kicsit piszkos csövek sem fogják meg az áramlást. Nem tudom hova szokás rakni a pumpát ilyen esetben... Ez így jó lehet?
1. szívó ág 2. pumpa 3. előszűrő 4. Tetratec 1200 5. esőztető

Vagy GERONIMO lesz az egész koncepcó, és kivágom az egész előszűrőt a szemétbe. :)

Én is ebben a sorrendbe raknám de azt nem tudom, hogy ezek a pumpák szívnak vagy nyomják a vizet.
Ha jól tudom a külső szűrők nyomják. Én úgy vettem észre , hogy ha a két egybekötött szűrőnél akkor jobb a vízforgatás ha az működik ami elől van,tehát az amibe elsőnek megy bele a víz az akváriumból.

A pumpa és az előszűrő árából nem vehettél volna egy másik külső szűrőt? :whistle: :)
 
Utoljára módosított:
Így utólag belegondolva de, vehettem volna. :)

Csak ez úgy volt, hogy kitaláltam az előszűrőt, megrendeltem, kifizettem. Utána kezdtem el agyalni, hogy elég-e a Tetratec pumpája az előszűrőhöz is?
A pumpát még nem vettem meg, azt majd ha az előszűrős rendszernél mértem egy vízáramlást. :)

A pumpa ha szív, akkor az előszűrő mögé kell rakni, ha nyomja a vizet, akkor pedig az előszűrő elé rakom, ugye?
 
Így utólag belegondolva de, vehettem volna. :)

Csak ez úgy volt, hogy kitaláltam az előszűrőt, megrendeltem, kifizettem. Utána kezdtem el agyalni, hogy elég-e a Tetratec pumpája az előszűrőhöz is?
A pumpát még nem vettem meg, azt majd ha az előszűrős rendszernél mértem egy vízáramlást. :)

A pumpa ha szív, akkor az előszűrő mögé kell rakni, ha nyomja a vizet, akkor pedig az előszűrő elé rakom, ugye?


Szerintem kevés lesz a Tetra,főleg ha majd az előszűrő egy kicsit koszolódik. De majd kiderül. Majd beszámolsz róla,kíváncsi vagyok!
 
Az adapterre nekem ezeket adták a tömítéstechnikai boltban:
2db 14 x 1,5 mm
2db 12,3 x 2,4 mm
Épp most cseréltem ki őket, de az előző 1 évben is ugyanekkora tömítésekkel üzemelt a szűrőm.

A fejtömítésből én az alábbi méretet kaptam a tömítéstechnikai üzletben:
189,2 x 5,7 mm
Viszont ez nekem nem vált be, mert a csere után nagyon enyhén folyt a szűrő a tömítés mellett. Mondták is a boltban, hogy amit ők tudnak adni az jóval keményebb anyagból van mint a gyári. Így végül megvettem a gyárit, amivel aztán nem is volt gondom.

A pumpa tömítésekből kettő teljesen egyedi formájú, így olyat csak egyedi rendelése készítenének, természetesen egy vagyonért.
Én emiatt a pumpát kiszereltem és a megmaradt lyukat beragasztottam kétkomponensű epoxi ragasztóval.

A csapokat szerintem szét lehetne szedni, de úgy nézem erősen esélyes a törés, így nem vállaltam a kockázatot.

Megvettem az összes tömítést a szűrőbe. Hidraulikai boltban nem volt egészen 1000 Ft :jimlad:(y)
 
Így újév első napján rászántam magam, és megcsináltam a külső előszűrőt az EX-1200-hoz. :)

Igazából semmi extra, vettem egy ilyet Kínából:
1 SET Aquarium Filter Filtration Equipment External Pre Filter Canister For Fish Tank HW 603 free shipping-inFilters & Accessories from Home & Garden on webshop link moderálva | Alibaba Group
Ami lényeges volt, 16/22-es csonkok legyenek rajta, ne legyen túl nagy űrtartalma, úgyis csak mechanikai szűrést szánok neki.

Raktam egy Eheim csapot a régi szívő csővégre, toldani kellett ugye, bejött a Sunsun a rendszerbe, ráadásul a szekrény másik felébe fért csak el, mert a Tetratec böhöm jószág. Most így néz ki: szívó ág a háttér mögött -> Sunsun, szivacs töltettel -> Tetratec EX-1200 Plus -> esőztető.

Ugye ami necces volt, hogy mennyire fogja meg a flow-t. Jelentem visszafogja kicsit, de nem vészesen, nekem ez még belefér. Most még szörcsög kicsit, holnapra szerintem minden levegő kimegy a rendszerből, és akkor újra hangtalan lesz.

Kivágtam a Tetratecből minden mechanikai szűrőanyagot (benne volt még 2 szivacs és a gyári kerámiagyűrűk alul), és teleraktam Siporax-al (azon az 5 literen felül ami benne volt belement még 1,5 liter) és 1 liter Eheim Lav ment a tetejére az egésznek. Elég combos biológiai szűrő lett. :)

Képek (az új cső a zöld :) ):
IMG_1690_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1691_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Meglátjuk hosszú távon hogyan muzsikál a dolog, az biztos, hogy havonta takarítani fogom az előszűrő szivacsait, szerintem nem szarozok, csapvízben jó nagy nyomással, mert a biológiai szűrés úgyis a Tetratecben zajlik. Azért majd egy fél év múlva ránézek arra is, hogy mennyi szmötyit szedett össze. :)
 
Így újév első napján rászántam magam, és megcsináltam a külső előszűrőt az EX-1200-hoz. :)

Igazából semmi extra, vettem egy ilyet Kínából:
1 SET Aquarium Filter Filtration Equipment External Pre Filter Canister For Fish Tank HW 603 free shipping-inFilters & Accessories from Home & Garden on webshop link moderálva | Alibaba Group
Ami lényeges volt, 16/22-es csonkok legyenek rajta, ne legyen túl nagy űrtartalma, úgyis csak mechanikai szűrést szánok neki.

Raktam egy Eheim csapot a régi szívő csővégre, toldani kellett ugye, bejött a Sunsun a rendszerbe, ráadásul a szekrény másik felébe fért csak el, mert a Tetratec böhöm jószág. Most így néz ki: szívó ág a háttér mögött -> Sunsun, szivacs töltettel -> Tetratec EX-1200 Plus -> esőztető.

Ugye ami necces volt, hogy mennyire fogja meg a flow-t. Jelentem visszafogja kicsit, de nem vészesen, nekem ez még belefér. Most még szörcsög kicsit, holnapra szerintem minden levegő kimegy a rendszerből, és akkor újra hangtalan lesz.

Kivágtam a Tetratecből minden mechanikai szűrőanyagot (benne volt még 2 szivacs és a gyári kerámiagyűrűk alul), és teleraktam Siporax-al (azon az 5 literen felül ami benne volt belement még 1,5 liter) és 1 liter Eheim Lav ment a tetejére az egésznek. Elég combos biológiai szűrő lett. :)

Képek (az új cső a zöld :) ):
IMG_1690_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1691_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Meglátjuk hosszú távon hogyan muzsikál a dolog, az biztos, hogy havonta takarítani fogom az előszűrő szivacsait, szerintem nem szarozok, csapvízben jó nagy nyomással, mert a biológiai szűrés úgyis a Tetratecben zajlik. Azért majd egy fél év múlva ránézek arra is, hogy mennyi szmötyit szedett össze. :)


Kíváncsi leszek egy két hónap múlva mennyire esik vissza a vízforgatásod. A koszos és a kelleténél hosszabb cső is nagyon le tudja fogni a szűrőt. Nekem is volt régebben több szűrő összekötve de nagyon macerás volt a takarítása,nagyon megfogta a szűrőt és igazából nem is bírta tovább takarítás nélkül.
Nem lett volna egyszerűbb ha veszel egy másik, kisebb szűrőt és az átellenes oldalra beüzemelted volna az akváriumba?
 
Azt szeretném meg 1x meg kérdezni, mivel ma szedem szét., hogy a 160l es akváriumot. Ami 0,5 w/L el van meg világítva.
Jó ötlet lehet két szűrővel meg hajtani Lili pipe vel.
Egy 1200ex tetratec és egy 1000L/h-as aqvapro3 al.
Mivel nem biztos, hogy lesz Co2.
Az ecset alga miatt gondoltam hogy sok lehet a flow.
 
Azt szeretném meg 1x meg kérdezni, mivel ma szedem szét., hogy a 160l es akváriumot. Ami 0,5 w/L el van meg világítva.
Jó ötlet lehet két szűrővel meg hajtani Lili pipe vel.
Egy 1200ex tetratec és egy 1000L/h-as aqvapro3 al.
Mivel nem biztos, hogy lesz Co2.
Az ecset alga miatt gondoltam hogy sok lehet a flow.
Önmagában a tetra nem elég? Természetesen megtömve mindenféle jóval...
 
Hm elég lehet csak gondolkodtam a dolgon. Meg azon, hogy ha egy ex1200 vinné akkor be tennék elé egy nagy víz szűrő házat amit akar hetente tudnék tisztítani így az ex1200 be csak bio szűrő anyag lenne + Seachem Purigen 200ml
Meg azért egy perlon vatta
 
Kíváncsi leszek egy két hónap múlva mennyire esik vissza a vízforgatásod. A koszos és a kelleténél hosszabb cső is nagyon le tudja fogni a szűrőt. Nekem is volt régebben több szűrő összekötve de nagyon macerás volt a takarítása,nagyon megfogta a szűrőt és igazából nem is bírta tovább takarítás nélkül.
Nem lett volna egyszerűbb ha veszel egy másik, kisebb szűrőt és az átellenes oldalra beüzemelted volna az akváriumba?

Meglátjuk... Puding próbája az evés. Ha nagyon lecsökken a flow, berakok az előszűrő elé egy pumpát még pluszban, az meg úgy már biztosan elég kraft. :) Fel vagyok készülve mindenre, már a típust is tudom:
Syncra Silent 700 l/h - 1.350 l/h - Recirculation pumps - Aquariums and accessories - Sicce

Egyébként lehet egyszerűbb lett volna, de sajna 3D háttér van, és így a második szűrő szívó ágát nem nagyon tudom hova elrejteni. :(
 
Utoljára módosított:
Meglátjuk... Puding próbája az evés. Ha nagyon lecsökken a flow, berakok az előszűrő elé egy pumpát még pluszban, az meg úgy már biztosan elég kraft. :) Fel vagyok készülve mindenre, már a típust is tudom:
Syncra Silent 700 l/h - 1.350 l/h - Recirculation pumps - Aquariums and accessories - Sicce

Egyébként lehet egyszerűbb lett volna, de sajna 3D háttér van, és így a második szűrő szívó ágát nem nagyon tudom hova elrejteni. :(


Majd megírod a véleményed róla egy két hónap múlva. Ha jó lesz lehet, hogy én is kedvet kapok rá és berakok egy rotor nélküli másik külső szűrőt a Tetratec 1200 elé.

Mérhettél volna egy előtte és utána vízmozgatást,sőt 2-3 hónap múlva is mérhetnél, takarítás előtt. Lassan időszerű nekem is a szűrő takarítás lehet lemérem most mennyivíz megy át a szűrőn, így koszosan 3 hónap után. /300 liter/óraára tippelnék/ De majd lemérem pontosan.
 
Sziasztok!

Pár hónapja egy Tetra 1200-as nem annyira boldog tulajdonosa vagyok...de kezdem inkább azzal, amivel meg vagyok elégedve: a teljesítmény. Tényleg erős, a flow-t jól tartja. :)
A problémánk a következő: tisztításkor minden alkalommal tökölnünk kell a szűrővel, mert folyton ereszt, a tálcák nem akarnak a helyükre illeszkedni (pedig nincsenek megtömve szűrőanyaggal). A furcsa az, hogy jelentős ellenállás nélkül rá lehet rakni a felső részét a vödörre, szépen a helyére is megy, de valahogy mégis folyat, mikor kinyitjuk a csapokat.
Legutóbb egy szűrőtisztítás másfél óra volt, ugyanez a JBL-en 30 perc max. leállítástól indításig.
Megpróbáltuk kenni a tömítést, nem segített. Kivettem, megtisztítottam, visszatettem, semmi nem változott. A házat nézegettem, szemmel látható repedés nincs rajta. Most ott tartunk, hogy sikerült elállítani a szivárgást, de külső levegőt még mindig szív be a tömítésnél, kb 10 percenként "köp" egy bubicsomagot az akiba. :( Megmozdítani nem merjük, mert mikor vissza akartuk tenni a helyére (megfogtam az oldalánál, hogy felemeljem) megint ereszteni kezdett, szóval most az aki mellett a szoba közepén van...nem épp szerencsés elhelyezés :vomit:
Van esetleg valainek tippje, mit lehet tenni vele, hogy normálisan működjön? Másnál is van ilyen jelenség, vagy csak mi szívunk vele?

Előre is köszönöm!

Szia! Nem vagy egyedül,és is szívtam vele.Nincs meg 3/4 éve és egyszer csak arra lettem figyelmes,hogy tisztítás után két nappal úszik a szőnyeg.hiába szedtem szét,vagy csináltam bármit,ha megnyitottam a csapokat már elkezdett folyni a fej és a vödör közötti illesztésnél.Ha oldalra billentettem nekem is ömlött belőle.Rendeltem egy új nagy tömítő gyűrűt.Érdekes annak egész más volt az anyaga a benne levőhöz képest.Rugalmasabb,gumisabb. Mintha a gyári megöregedett volna.Mellékeltek az újhoz szilikont is,azzal körbekenve most tökéletesen zár.
 
Igen, közben nekem is megoldódott a gond. Új tömítések kerültek bele egy kis spéci zsírral, és most jó.Bár őszintén szólva elég erősen érik helyette a JBL e1500-as...
 
A régi Tetra Ex 1200 21 wattot fogyaszt a Tetra Ex plusznál 15.5wattot írnak. Valaki esetleg lemérte, hogy ez tényleg így van e?
Az Új Tetra Ex szűrők tényleg kevesebb árammal beérik?
 
Na kérem január elsején raktam be az előszűrőt, és mostanra koszolódtak el annyira a csövek, hogy elkezdett a kívánt szint alá esni a flow.
Beraktam egy 1200l/órás külső pumpát az előszűrő elé, most megint bitang módon cirkulál a víz a 240 literes aksiban.

Kicsit állítok a micro/macro tápozáson, és remélem eltűnik a green hair alga is.

És utána jöhet a palackos co2 rendszer. :)
 
Lassan blackout lesz, az utána következő előszűrő puceva alkalmával rakok a szivacs tartalmú előszűrőbe perlont, vettem zacskós kiszerelést. Úgyis havonta takarítom, erre lett kitalálva, a perlont is havonta ildomos cserélni = örö e bódottá. :D
(Prodac 1200L/h pumpa lett végül, nincs vele gond, most már el is halkult teljesen, gondolom összeszokott a rotor a pumpával. :) )

A Tetratechez nem nyúlok, a 6.5 liter Siporax és az 1 liter Eheim Lav ksözönik szépen, jól vannak háborítatlanul.
 
Sziasztok!
Van egy Tetra ex 2400-om és sajnos időnként lelevegősödik, azután kinyomja a levegőt és egy darabig jó, később újra produkálja a hibát.
Esetleg valaki találkozott hasonlóval?
Köszönettel: Cafi
 
Back
Oldal tetejére