• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Egy hasznos tipp minden problémával küzdőnek. A probléma leírásához ha mellékeltek egy fotót az akváriumról (az egész akvárium legyen benne), a legtöbb tapasztalt fórumozónak ezerszer több infót jelent. Így te is hamarabb kapsz választ és nem kell 3 oldalon át kérdezgetni az alap dolgokat a többieknek sem

Egy fotóról láthatóak a berendezési hibák, a szűréssel kapcsolatos dolgok, növények általános állapota, fényerő. Az alga elhelyezkedéséből szűkíteni lehet a problémák körét stb stb.

Próbáljátok ki

A javaslatot megfogadva küldöm a fényképet!
https://www.dropbox.com/s/ni6zny2tyk441pr/2019-11-14 07.16.02.jpg?dl=0
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Csak a kh/gh-t noveli. A ph a kh miatt emelkedik. Ha zavar ,hogy emelkedik, kinkell valasztani a sorbol ami emeli es eltavolitani. Vagy ro vizzel cserelni a vizet
Köszönöm a tanácsot! A light Padoa követ kivettem és RO vízzel megcsináltam a heti 30%-os cserét és még vissza kellett sózni a vizet. A TDS értéke nem változik !
 
Sziasztok! A múlt héten megpróbáltam kiirtani a kagylós rákokat 30g/10l só hozzáadásával, de nem sikerült. Két nap múlva csináltam egy teljes vízcserét, talán ha 10 l maradhatott az aki alján.
9ppm-es ozmó vizet tettem bele és két adagólókanálnyi GH Plus-t.
Ma, két nappal később 543 ppm-et mutat a mérő!!!! Hogy a haragba? Mit csináljak? megint vízcsere?
köszi
 
Sziasztok! A múlt héten megpróbáltam kiirtani a kagylós rákokat 30g/10l só hozzáadásával, de nem sikerült. Két nap múlva csináltam egy teljes vízcserét, talán ha 10 l maradhatott az aki alján.
9ppm-es ozmó vizet tettem bele és két adagólókanálnyi GH Plus-t.
Ma, két nappal később 543 ppm-et mutat a mérő!!!! Hogy a haragba? Mit csináljak? megint vízcsere?
köszi
A maradek 10 liter meg sos maradt ugye?
 
Mindenhonnan. Amugy nincs baj a kagylosrakokkal. Milyen talajod van? Mi a terved az akvariumba? Jol erzem, hogy valami kulonleges talajod van amit meg akarsz menteni?
A kagylósrákok rontják az összképet. Sok kis fehér pötty az üvegen. Nomeg lyukasra rágják a leveleket. De nem találom a "megoldásukat" :(

Ez a sózás csak rontott a helyzeten. Az amazonia talaj ugyan már egy éve megvan, szóval azon sokat elrontani nem lehet, de most várhatom a heteket amig végre visszaáll az egyensúly.
 
A kagylósrákok rontják az összképet. Sok kis fehér pötty az üvegen. Nomeg lyukasra rágják a leveleket. De nem találom a "megoldásukat" :(

Ez a sózás csak rontott a helyzeten. Az amazonia talaj ugyan már egy éve megvan, szóval azon sokat elrontani nem lehet, de most várhatom a heteket amig végre visszaáll az egyensúly.
ertem. ragjak a leveleket? Nem hallottam meg ilyet.
 
Nem. A ro vizbe semmi nincs. Az a mikroban van. Nekem a ket nagy akvariumban 9-es es 32-es tds erteku viz van. garnéla nincsen benne, sose sozom vissza. Halaknak se kell ha nem speci hal.
De ha a mikro tápodban van Cal/mag akkor a vissza nem sózásod csak játék a szavakkal. Tudtommal a legtöbben nincs, főleg amit a magyar csapvízbe szánnak.
 
Én nagyon sok helyen úgy olvastam, hogy olyan 120as tds értékűre sózzák vissza 😕
130 ra szoktak visszasozni, de ennek is akkor van jelentosege ha van garnelad. Ha nem tervezel bele akkor felesleges. Nekem meg nem volt belole problemam, hogy nem soztam vissza a tiszta ro vizzel cserelt akvariumok vizet.
 
Nem. A ro vizbe semmi nincs. Az a mikroban van. Nekem a ket nagy akvariumban 9-es es 32-es tds erteku viz van. garnéla nincsen benne, sose sozom vissza. Halaknak se kell ha nem speci hal.

Azért lássuk be, hogy a növényes akvaristák cseppet sem foglalkoznak a halak igényeivel - lásd a kemény lúgos (akár brakk) vizet igénylő black molly, mint algatakarító.

A 9-es TDS értéket nem is értem. Ha tápozol, akkor már attól sokkal többnek kellene lennie. Az kb. 20-30 mikroS/cm :O
 
Back
Oldal tetejére