• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Nekem az nem változtatott a tds-en se a
kh-n próbáltam ezt is azt is.
Persze, ha rossz a membrán, akkor valóban mindegy. De ha elég nagy a nyomás, ez is lehet egy hibaforrás.

Szerk: @inhof zoltan - olvasva a következő hozzászólásodat - szerintem ezt félreértetted. Nem a nagy nyomás lehet hibaforrás, hanem egy nem hozzá való áramlásszabályzó..
 
Utoljára módosított:
Még annyi hogy új korában se csinált jobb vizet de egy 20 litert egyetlen egyszer sikerült 1 tds-re csinálnia de azóta semmi közeli állapot.
 
Oké-oké :) De azt még mindig nem mondtad meg, hogy milyen az arány, illetve hogy mekkora az áramlásszabályzód....
 
Az ITT hivatkozott link nektek sem működik már? (vagy nálam van csak gond?)

"Átfolyásszabályzók, azaz fojtószelepek. Ők felelősek azért, hogy a vezetékes víz nyomása a membrán lemezeire merőlegesen fejtsen ki munkát, azaz préselje neki és át a vizet a membránon. Ha átfolyásszabályzó nincs, akkor a csapvíz hatalmas része a membránlemezekkel párhozamosan végigszáguld, majd világgá a hulladékvíz ágán keresztül. míg a tiszta víz ágon alig csurran-cseppen valami. A szabályzók méretezése a percenként átengedett víz mennyiségével történik, ml-ben kifejezve, melyet a szelepek oldalán festéssel vagy matricán jelölnek. A különböző névleges teljesítményű membránokhoz különböző átfolyásszabályzók valók. A legelterjedtebb párosítások a következők (membrán teljesítmények liter/napban kifejezve)

190l/nap – 300; 330ml/perc
275l/nap - 420ml/perc
375l/nap – 520; 550ml/perc
576l/nap – 650; 800; 850ml/perc "
 
Az ITT hivatkozott link nektek sem működik már? (vagy nálam van csak gond?)

"Átfolyásszabályzók, azaz fojtószelepek. Ők felelősek azért, hogy a vezetékes víz nyomása a membrán lemezeire merőlegesen fejtsen ki munkát, azaz préselje neki és át a vizet a membránon. Ha átfolyásszabályzó nincs, akkor a csapvíz hatalmas része a membránlemezekkel párhozamosan végigszáguld, majd világgá a hulladékvíz ágán keresztül. míg a tiszta víz ágon alig csurran-cseppen valami. A szabályzók méretezése a percenként átengedett víz mennyiségével történik, ml-ben kifejezve, melyet a szelepek oldalán festéssel vagy matricán jelölnek. A különböző névleges teljesítményű membránokhoz különböző átfolyásszabályzók valók. A legelterjedtebb párosítások a következők (membrán teljesítmények liter/napban kifejezve)

190l/nap – 300; 330ml/perc
275l/nap - 420ml/perc
375l/nap – 520; 550ml/perc
576l/nap – 650; 800; 850ml/perc "

Köszönöm ig már tudom! 190literes. Csökkentettek a nyomást de így sem jobb sőt inkább rosszabb. Felkúszott 110 re
 
@inhof zoltan Figyelj, szerintem te félreértettél dolgokat. A nyomás minél nagyobb, annál jobb. Miért csökkented? (És mellesleg vajon hogyan?)
Ha azért csökkentetted amit fent írtam, akkor olvasd újra. Nem a nagy nyomás a hibaforrás!

@Meskó nekem blokkolta. Az RO-boltos fórum link volt, nagyon sokáig használtuk, egy tökjó leírás volt ott az RO-ról átfogóan.
 
@inhof zoltan Figyelj, szerintem te félreértettél dolgokat. A nyomás minél nagyobb, annál jobb. Miért csökkented? (És mellesleg vajon hogyan?)
Ha azért csökkentetted amit fent írtam, akkor olvasd újra. Nem a nagy nyomás a hibaforrás!

@Meskó nekem blokkolta. Az RO-boltos link volt, nagyon sokáig használtuk, egy tökjó leírás volt ott az RO-ról átfogóan.

Egyszerűen , zártam a csapon(kerti csap) így csökken a nyomás. Valószínű félre értettem! rendelek bele egy membránt lehet az a ludas, ha nem akkor GA-bol rendelek egyet. Ha az se jó akkor haza hozom és itthon próbálom. Lehet a telephelyi vízzel van a gond. Nemrég fertotlenitették és azt mondták hogy nem volt egyszerű valami miatt. Az átadás miatt megoldották hogy az ÁNTSZ elfogadja de azt mondtak inkább ne igyunk belőle.
 
Back
Oldal tetejére