• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Nálunk a 13. Kerületben 230 körüli a TDS. Így 2/3 csap és 1/3 Ro vízzel 143 és 160 közt mérek az aksiban. Ha jó gondolom ez így jó értéknek számít. Reggeli tápozás előtt alacsonyabb, délutánra az kicsit magasabb.
 
Nálunk a 13. Kerületben 230 körüli a TDS. Így 2/3 csap és 1/3 Ro vízzel 143 és 160 közt mérek az aksiban. Ha jó gondolom ez így jó értéknek számít. Reggeli tápozás előtt alacsonyabb, délutánra az kicsit magasabb.
Szia,

Ha már van szűrőd, miért nem csak RO vizet használsz visszasózva?
 
Egyenlőre kapom az Ro vizet. És nem is annyira rosszak az értékek hogy még ezen felűl kotyvasszak. Gh 9 Kh 6 így a víz.
Nyomós érv... A víz keménységed teljesen jó, viszont én azért szeretem a csak RO-t, mert így tudom, hogy csak az van benne, amit én belerakok.
 
Nyomós érv... A víz keménységed teljesen jó, viszont én azért szeretem a csak RO-t, mert így tudom, hogy csak az van benne, amit én belerakok.

Ha beszerzek egy Ro szűrőt lehet rászánom magam a visszasózásra. Amúgy az Ro vizet meddig lehet tárolni műanyag kannákban? Nincs lezárva csak rajta a kupak hogy ne kerüljön bele semmi nem odavaló. 😀
 
Sziasztok!
Van egy kis TDS anomáliám. Valami miatt folyamatosan nő a TDS, pedig nem sózok vissza. Az aki teljesen RO vízzel működik. A dekor vasfa, fuji kő, La Plata homok. A szűrőben Seachem Matrix van. Tehát elvileg semmi nem emelheti a TDS-t ezek közül.
Tápozás: ADA Neutral K, Mineral, Excel az előírt adagolás szerint.

Vízcsere után a TDS lemegy 180 körülre. Egy hét alatt visszakúszik 220 körülre. Nem sikerül normál vízcserékkel csökkentenem.
Mi okozhatja a növekedést?
 
Minden amit beleteszel az akváriumba növeli a tds-t. Haltáp, növénytáp. A talajból is folyamatosan szabadulnak fel anyagok amik növelik a tds-t.
A fa is bomló szerves anyag.
Ez tiszta, csak korábbi aksiknál nem nőtt ekkorát. Talaj nincs, csak dekorhomok. De lehet akkor a fából oldódik még ki csersav. Kicsit színez is a vizet még (Purigent most nem használok).
 
Ha már ennyire emlegetnek akkor még pár gondolat.
Mennyi növény van az akváriumban? Mert ha a fára kötözött pár buce a teljes fauna, akkor az előírás szerinti növénytáp rengeteg.
Azt is furcsállom, hogy a tds hajkurászása miatt kalcium és magnézium hiányt okozol.
Azért idéztelek, mert ma nem volt kedvem a jó zsaru, rossz zsaru szerepből a másodikhoz. 👮👼
Tökéletesen egyetértek veled, vissza-visszatérő téma az akvárium vízben való tds mérés, nehéz elfogadtatni a hibáit, ha a GA vidiben ott mérnek és utána minden okés a végső képkockákban. Elhiszem, hogy bizonyos keretek közt műkszik, de igazából az akvakertészek mind bedőlnek és messzemenően következtetnek ebből, legtöbbször rosszul. 🙂
 
Ha már ennyire emlegetnek akkor még pár gondolat.
Mennyi növény van az akváriumban? Mert ha a fára kötözött pár buce a teljes fauna, akkor az előírás szerinti növénytáp rengeteg.
Azt is furcsállom, hogy a tds hajkurászása miatt kalcium és magnézium hiányt okozol.
Köszi a kommentet, most összeállt bennem minden. Ugyanis a másik téma, amit olvasok az a hiánytünetek… merthogy kezdenek látszani.
Akkor tehát sózok, a tápból pedig visszaveszek. A kérdés már csak az, hogy mi alapján lőjem be a só mennyiségét?
 
Azért idéztelek, mert ma nem volt kedvem a jó zsaru, rossz zsaru szerepből a másodikhoz. 👮👼
Tökéletesen egyetértek veled, vissza-visszatérő téma az akvárium vízben való tds mérés, nehéz elfogadtatni a hibáit, ha a GA vidiben ott mérnek és utána minden okés a végső képkockákban. Elhiszem, hogy bizonyos keretek közt műkszik, de igazából az akvakertészek mind bedőlnek és messzemenően következtetnek ebből, legtöbbször rosszul. 🙂
Ez nagyon igaz és mellesleg sehol sincs feltűntetve h miből áll a GH+. Nameg az sem, hogy mindenképp adagold RO mellé TDStől függetlenül.
 
Akváriumon kívül, például egy vödörben sózol vissza. Mivel ekkor csak a keménységet okozó sók vannak a vízben, használhatod a tds mérőt.
Vannak másképp kalibrált mérők, de tegtöbbnél 17.85 tds egyenlő 1 GH-val. Ha vannak csigák, garnélák, akkor legalább 8 GH legyen. Első alkalommal érdemes csepp-teszttet ellenőrizni és visszasózó készítmény váltáskor is.
Az ada tápokat nem ismerem, de úgy tudom, hogy az amazónia talajjal együtt működik.
Egy fénykép azért jó lenne.

Jut eszembe, a RO víz tds-ét mérted?
 
Utoljára módosított:
Akváriumon kívül, például egy vödörben sózol vissza. Mivel ekkor csak a keménységet okozó sók vannak a vízben, használhatod a tds mérőt.
Vannak másképp kalibrált mérők, de tegtöbbnél 17.85 tds egyenlő 1 GH-val. Ha vannak csigák, garnélák, akkor legalább 8 GH legyen. Első alkalommal érdemes csepp-teszttet ellenőrizni és visszasózó készítmény váltáskor is.
Az ada tápokat nem ismerem, de úgy tudom, hogy az amazónia talajjal együtt működik.
Egy fénykép azért jó lenne.

Jut eszembe, a RO víz tds-ét mérted?
Mindenre is figyelsz. 🙂👍
 
Akváriumon kívül, például egy vödörben sózol vissza. Mivel ekkor csak a keménységet okozó sók vannak a vízben, használhatod a tds mérőt.
Vannak másképp kalibrált mérők, de tegtöbbnél 17.85 tds egyenlő 1 GH-val. Ha vannak csigák, garnélák, akkor legalább 8 GH legyen. Első alkalommal érdemes csepp-teszttet ellenőrizni és visszasózó készítmény váltáskor is.
Az ada tápokat nem ismerem, de úgy tudom, hogy az amazónia talajjal együtt működik.
Egy fénykép azért jó lenne.

Jut eszembe, a RO víz tds-ét mérted?
Akkor a 150-170 körüli TDS jó közelítés. Az RO 20-22 körül mozog.
Ez az akvárium most nagyon minimál, de azért beteszek egy képet (bocs a csövekért).
437DE8D2-15FD-4F93-B561-6E1C18B01DA5.jpeg
 
Back
Oldal tetejére