• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Akkor a 150-170 körüli TDS jó közelítés. Az RO 20-22 körül mozog.
Ez az akvárium most nagyon minimál, de azért beteszek egy képet (bocs a csövekért).
View attachment 173536
1.mi a membrán márkája? Abból kilehet szűrni, hogy mit tud.
2. Milyen öblítőszelepet használsz? Fix, vagy állíthatós?
3.hány éves a membrán és mennyi időnként cserélsz előszűrőket?
A TDS 180ig még elfogatható...
 
Sziasztok!

Most tanulgatnám a növényezés alapjait és próbálom technikailag feljavítani az akváriumom és kiegészítő eszközöket.
Olyan probléma, kérdés foglalkoztat, hogy 3 hete beruháztam egy Krausen típusú, 800 GPD teljesítményű RO víztisztító készülékre. Ez a gép teljesen új, a 3 db előszűrőt, a membránt és aktívszenes utószűrőt magam szereltem össze. A gép gyakorlatilag full automata, LCD kijelzővel mutatja az aktuális műveleteket, felhasználónak beavatkozást nem igazán enged. Indításkor automatán mossa a membránt kb. 1,5percig, ezután üzemkész. Kb. 200 liter vizet készítettem vele, mellyel heti 90 litert csapvízzel keverve, fokozatosan cserélem le a bruttó 450 literes akvárium vízét. A problémám az, hogy a gép LCD-je üzem közben mutatja az RO víz TDS értékét, amely 30-50 közötti, alacsonyabb értéket még nem mért soha. Ja a bemenő csapvizem TDS értéke 350 volt kézi mérővel a mai mérés során, de ha ez még fokozható, ezzel a kézi mérővel a kész RO víz TDS értéke 97 volt. Akinek esetleg van ilyen gépe, vagy egyéb tapasztalata, ötlete. Mi lehet ennek az oka?
 
Sziasztok!

Most tanulgatnám a növényezés alapjait és próbálom technikailag feljavítani az akváriumom és kiegészítő eszközöket.
Olyan probléma, kérdés foglalkoztat, hogy 3 hete beruháztam egy Krausen típusú, 800 GPD teljesítményű RO víztisztító készülékre. Ez a gép teljesen új, a 3 db előszűrőt, a membránt és aktívszenes utószűrőt magam szereltem össze. A gép gyakorlatilag full automata, LCD kijelzővel mutatja az aktuális műveleteket, felhasználónak beavatkozást nem igazán enged. Indításkor automatán mossa a membránt kb. 1,5percig, ezután üzemkész. Kb. 200 liter vizet készítettem vele, mellyel heti 90 litert csapvízzel keverve, fokozatosan cserélem le a bruttó 450 literes akvárium vízét. A problémám az, hogy a gép LCD-je üzem közben mutatja az RO víz TDS értékét, amely 30-50 közötti, alacsonyabb értéket még nem mért soha. Ja a bemenő csapvizem TDS értéke 350 volt kézi mérővel a mai mérés során, de ha ez még fokozható, ezzel a kézi mérővel a kész RO víz TDS értéke 97 volt. Akinek esetleg van ilyen gépe, vagy egyéb tapasztalata, ötlete. Mi lehet ennek az oka?
Szia!
Pontosan nem tudom milyen típusú a készüléked, de ahogy néztem egy LCD-s Krauser leírását, két dologra lettem figyelmes:
1. Nagyon jó hatásfokú: "Jó víz - rossz víz arány" = 2:1. Az általam használt készülék "jó víz - rossz víz aránya" ~1:2, azaz, éppen a fordítottja a tiédnek. Tehát alapból arra gondolnék, hogy ~4x nagyobb a Krauser által gyártott víz TDS értéke, mint amit egy olyan RO készülék gyárt, amit általában mi használunk.
2. A készülék TDS=50 fölött figyelmezetet. Azaz, a TDS=49, még tökéletes (szerinte).
A magam részéről, hozzá nem értőként, a "Turdó" üzemmódban látom a problémát.
 
Szia!
Pontosan nem tudom milyen típusú a készüléked, de ahogy néztem egy LCD-s Krauser leírását, két dologra lettem figyelmes:
1. Nagyon jó hatásfokú: "Jó víz - rossz víz arány" = 2:1. Az általam használt készülék "jó víz - rossz víz aránya" ~1:2, azaz, éppen a fordítottja a tiédnek. Tehát alapból arra gondolnék, hogy ~4x nagyobb a Krauser által gyártott víz TDS értéke, mint amit egy olyan RO készülék gyárt, amit általában mi használunk.
2. A készülék TDS=50 fölött figyelmezetet. Azaz, a TDS=49, még tökéletes (szerinte).
A magam részéről, hozzá nem értőként, a "Turdó" üzemmódban látom a problémát.
A pontos típus:
KRAUSENNEW LINE D 800 - 3113 STABLE PRESSURE LCD FLOW, a teljesítménye miatt esett erre a választásom, így nem kell tartályokba napokig az RO vizet gyűjteni, a névlegeshozama 2l/min.
 
Sziasztok!

Most tanulgatnám a növényezés alapjait és próbálom technikailag feljavítani az akváriumom és kiegészítő eszközöket.
Olyan probléma, kérdés foglalkoztat, hogy 3 hete beruháztam egy Krausen típusú, 800 GPD teljesítményű RO víztisztító készülékre. Ez a gép teljesen új, a 3 db előszűrőt, a membránt és aktívszenes utószűrőt magam szereltem össze. A gép gyakorlatilag full automata, LCD kijelzővel mutatja az aktuális műveleteket, felhasználónak beavatkozást nem igazán enged. Indításkor automatán mossa a membránt kb. 1,5percig, ezután üzemkész. Kb. 200 liter vizet készítettem vele, mellyel heti 90 litert csapvízzel keverve, fokozatosan cserélem le a bruttó 450 literes akvárium vízét. A problémám az, hogy a gép LCD-je üzem közben mutatja az RO víz TDS értékét, amely 30-50 közötti, alacsonyabb értéket még nem mért soha. Ja a bemenő csapvizem TDS értéke 350 volt kézi mérővel a mai mérés során, de ha ez még fokozható, ezzel a kézi mérővel a kész RO víz TDS értéke 97 volt. Akinek esetleg van ilyen gépe, vagy egyéb tapasztalata, ötlete. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy @elektrorudi mondja. Szerintem ez a gép "ivászatra" készült, nem akvarizálásra. 🙂
 
A pontos típus:
KRAUSENNEW LINE D 800 - 3113 STABLE PRESSURE LCD FLOW, a teljesítménye miatt esett erre a választásom, így nem kell tartályokba napokig az RO vizet gyűjteni, a névlegeshozama 2l/min.
Amúgy meg... 🤔A kifolyó hasznosvíz ágra teszel kevertágyas gyantát és az kiveszi a maradékot. A 2 együtt már tuti jó lenne.
 
Amúgy meg... 🤔A kifolyó hasznosvíz ágra teszel kevertágyas gyantát és az kiveszi a maradékot. A 2 együtt már tuti jó lenne.
Köszönöm az ötletet, de nem gondolom, hogy a megoldás általad javasolt irányába kellene elindulni. Bár az ötleted alapján jutott eszembe, hogy vajon az 5. lépcsőbe, szűrőként beépített aktív szenes utószűrő patron nem viheti el a TDS értéket?
 
Túl magas a TDS-e. 30 felett már patront, membrán cserélünk...
Most a javaslatoddal szeretnél segíteni a problémámom? Csak azért kérdezem, mert szerinted egy 3 hetes gépnél, amellyel az alap kérdésemből kiindulva még ismerkedem, készítettem vele 200 liter RO vizet, rögtön cseréljek 40 ezerért membránt?
 
Köszönöm az ötletet, de nem gondolom, hogy a megoldás általad javasolt irányába kellene elindulni. Bár az ötleted alapján jutott eszembe, hogy vajon az 5. lépcsőbe, szűrőként beépített aktív szenes utószűrő patron nem viheti el a TDS értéket?
Nem. Az aktív szén nem emeli a TDS-t
Most a javaslatoddal szeretnél segíteni a problémámom? Csak azért kérdezem, mert szerinted egy 3 hetes gépnél, amellyel az alap kérdésemből kiindulva még ismerkedem, készítettem vele 200 liter RO vizet, rögtön cseréljek 40 ezerért membránt?
Nem. Szerintem ez a gép nem akvarisztikára készült, ha nem tudja újonnan TDS30 alatt. Én csak egy segítő szándékú áthidaló megoldást javasoltam a kevertágyas műgyantával. Nem írtam membrán cserét sem. Biztos nagyon sokba volt a gép. Ha TDS97 - nél nincs gond vele, akkor gond van vele. Garancia, miegymás... Fel kéne venni a kapcsolatot a forgalmazóval, hogy mégis mit mond. 🙂
 
Sziasztok!

Most tanulgatnám a növényezés alapjait és próbálom technikailag feljavítani az akváriumom és kiegészítő eszközöket.
Olyan probléma, kérdés foglalkoztat, hogy 3 hete beruháztam egy Krausen típusú, 800 GPD teljesítményű RO víztisztító készülékre. Ez a gép teljesen új, a 3 db előszűrőt, a membránt és aktívszenes utószűrőt magam szereltem össze. A gép gyakorlatilag full automata, LCD kijelzővel mutatja az aktuális műveleteket, felhasználónak beavatkozást nem igazán enged. Indításkor automatán mossa a membránt kb. 1,5percig, ezután üzemkész. Kb. 200 liter vizet készítettem vele, mellyel heti 90 litert csapvízzel keverve, fokozatosan cserélem le a bruttó 450 literes akvárium vízét. A problémám az, hogy a gép LCD-je üzem közben mutatja az RO víz TDS értékét, amely 30-50 közötti, alacsonyabb értéket még nem mért soha. Ja a bemenő csapvizem TDS értéke 350 volt kézi mérővel a mai mérés során, de ha ez még fokozható, ezzel a kézi mérővel a kész RO víz TDS értéke 97 volt. Akinek esetleg van ilyen gépe, vagy egyéb tapasztalata, ötlete. Mi lehet ennek az oka?
TDS helyett inkább a vized GH/KH értékét kellene megmérni. Fillérekért lehet venni csepegtetős tesztet.
 
Amúgy meg... 🤔A kifolyó hasznosvíz ágra teszel kevertágyas gyantát és az kiveszi a maradékot. A 2 együtt már tuti jó lenne.
Az sem biztos... 🫤 Illetve módosítok: biztosan jó lenne, csak gyakorlatban nehéz lenne kivitelezni. A régi időkből úgy emlékszem, hogy a kevertágyas gyantákon, csak nagyon lassan lehetett átzavarni a vizet, hogy valóban szűrjön is. A 2liter/perc esetén lehet, hogy egy 10-20-50 literes gyanta szűrő kellene. Nonszensz. Az 50 GDP-s szűrők után is kb. 0,4-0,5 literes gyanta utószűrő van. Legalábbis nekem. ...Aztán meg lehetne regenerálni vagy cserélgetni a gyantát... nem egyszerű.

Inkább a következő megjegyzésedhez csatlakoznék. Hogyha valóban az alacsony TDS a cél, akkor valószínűleg nem ez a készülék volt a legjobb választás.

Jó lenne, ha (bár nem szokásuk), de a G.A. is mondana erre valamit. Gondolom, ők m3 számra gyártják a RO vizet, van tapasztalatuk, hogy egy ilyen gyors készüléket használnak vagy inkább több kisebb teljesítményűt?
 
Back
Oldal tetejére