• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sárkánykő

Pityke85

Főkertész
Sziasztok!

Volt otthon egy kisebb rakat dragon stone-m, gondoltam újrarendezem a 30 literes nanomat, így jött az akvárium neve is: "Sárkánykő" ;)

Az akvárium 2022.08.07-e óta ketyeg. Sajnos időhiány miatt a növények öt napig egy vödörben voltak, ez meg is látszik a levelükön, remélem nemsokára rendbejönnek azért.

pár fontosabb technikai adat:

akvárium: Dennerle 30l, optiwhite
szűrő: Oase filtosmart 60 benne mátrix és perlon
világítás: Chihiros c301 14w, 1500 lumen
Co2: házi barkácsolt(sodastream), aqua noa reduktor, dennerle ultra mini s diffuzor
aljzat: amazonia vers. 2
dekor: dragon stone
növények: bucek, mikrosorum windelow, pár darab anubias
élőlények: csigák, garnélák

A vízminőség csepptesztekkel alátámasztva teljesen stabil(a szűrő lassan egy éve kegyeg).

ph: 6,8
gh: 6
kh: 3
no3: 8
po4: 0,6

A scapen nem sokat gondolkodtam, egy szigetet-hegyet szerettem volna formázni a meglévő köveimből. Kb. 4 órát töltöttem ragasztással mire kihoztam az alábbi formát belőlük XD növényekkel megszórtam és kész is lett... A lakókért ma megyek egy környékbeli tenyésztőhöz cbs-t vagy crs-t terveztem, de még nem tudom mi lesz belőle :) (elvileg 50 akváriumban csak garnikat tart lehet találok mást ami megtetszik :love:)

IMG_20220813_201616_resized_20220822_122308217.jpg

Sajnos a fólia ami otthon volt nem jó minőségű(ezért vannak a foltok), nemsokára veszek majd másikat :confused:

IMG_20220814_213013_resized_20220822_122307102.jpg
 
Sziasztok!

Nagyon rég nem jelentkeztem a csoportba. Sajnos az élet úgy hozta, hogy a hobbi háttérbe szorult. Kb. fél éve édesanyám viselte gondját az akvának. Az akváriummal minden rendben volt, míg a planária meg nem jelent. Sajnos mivel erre nem képeztem ki édesanyámat, nem ismerte fel időben a bajt a garnélák fele oda lett. Múlt héten a bontás mellett döntöttem, nem akartam vegyszerezni... két utolsó, bontás előtti képet felteszem. szinte teljesen alga és problémamentes volt az akvárium a planáriát leszámítva XD

1.jpg

0.jpg
 
Back
Oldal tetejére