• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Fú de jó lesz! Tetszik a koncepció! Szép tőkét találtál! Kíváncsi leszek hogy válik be a dekorhomok. Én eddig nem mertem bevállalni, mert sokan írták, hogy elszíneződik egy idő után és nem lesz olyan szép.
Ez kvarchomok, kicsit talán máshogy viselkedik, mint a dekorhomok. Nagyobbak a szemcséi, és nehezebb is, olyan, mintha nagyon apró szemű kavics lenne. Szerintem ez jobban funkcionál, mint biológiai közeg, és nehezebben iszaposodik. Elszíneződni akkor tud a homok, ha agyonvilágítod, és nem takarítod. Belerakódik a mulm, elkezd bomlani, és az ammónia miatt ott helyben szaporodni tud mindenféle nemkívánatos előlény. Amúgy a homokot ki lehet szedni, kihipózni, majd visszarakni. Vagy ki lehet cserélni újra. A kvarchomok olcsó, nekem is van itt tartalékba 1 vödör.
 
Ma este nagyot kellett küzdenem az JBL inline diffúzorommal. Nem egy jó cucc. Nagyon könnyen lehet rosszul összerakni. Ha a porlasztóhenger nem pont úgy áll, ahogy kell, akkor már a CO2 meg is tudja kerülni, és csúnyanagy bubikként megy bele a csőbe. Szétszedni, meg összerakni meg kényelmetlen, mert a szűrőcsövet ki kell hozzá fűzni...Sebaj, harmadikra sikerült jól összeraknom, most szépen porlaszt.
 
Szerintem a kvarchomok (sem) fog biológiai közegként funkcionálni. Betömörödik idővel mint a dekorhomok is.
De tévedjek!!! Azt kívánom. :)
 
Ez kvarchomok, kicsit talán máshogy viselkedik, mint a dekorhomok. Nagyobbak a szemcséi, és nehezebb is, olyan, mintha nagyon apró szemű kavics lenne. Szerintem ez jobban funkcionál, mint biológiai közeg, és nehezebben iszaposodik. Elszíneződni akkor tud a homok, ha agyonvilágítod, és nem takarítod. Belerakódik a mulm, elkezd bomlani, és az ammónia miatt ott helyben szaporodni tud mindenféle nemkívánatos előlény. Amúgy a homokot ki lehet szedni, kihipózni, majd visszarakni. Vagy ki lehet cserélni újra. A kvarchomok olcsó, nekem is van itt tartalékba 1 vödör.
Igen, láttam, hogy sokan porszívózzák meg cserélgetik a felső részét, de az elég macerásnak tűnik. Majd figyelem Nálad hogy megy! (y)
 
A CO2-vel bíbelődöm. Tegnap még 40 bubival küldtem, de az rémesen kevésnek bizonyult. Ma reggel növeltem 70 körülire, és ennek megfelelően a DC kezd zöldülni. Még ez is kevésnek bizonyul. Közben nyomatom a cseppteszteket is, 4KH, 7pH -> a táblázat szerint is kevés. Úgy tűnik, hogy 80-85-ös bubisebességgel már jó lesz, ezért holnap még feljebb veszem majd. A DC és a cseppteszt is ugyanazt mutatja, tehát mindkettő jól működik (vagy mindkettő rosszul:)).
A lényeg a lényeg, hogy ennek az inline diffúzornak nem vagyok megelégedve a hatásfokával. Szerintem ezt a nettó kb. 160liter vizhez 60bubinak elégnek kéne lennie. Lehet, hogy bekötöm majd a reaktoromat.

Az jutott eszembe, hogy lehetne egy olyat is építeni, hogy az inline diffúzor mögé kötöm a reaktort, de csak szúnyoghálót rakok bele, biolabdát nem. Elvileg ezzel azt lehetne elérni, hogy a reaktorba már apró bubik érkeznek, és jól be tudnak oldódni, viszont a flow nem lesz annyira visszafojtva, mintha a reaktor tele lenne biolabdával.
 
Már most imádom a Rotalákat. Soha nem tartottam még ilyet, de nagy haverok leszünk...Úgy néz ki, mint egy nagyra nőtt mutáns HM.

View attachment 23196 View attachment 23197
Szép lesz. 60 bubi/perc nekem a 160-asba akkor sem volt elég amikor még nem is bubiztak a növényeim. Másodpercben mérve 2-2,5 kellett. Ha nem jó az inline difi vegyél ilyen agyag fejű difit a ga-ban. Hallgattam Luigi-ékre megvettem hallod brutál amit ez művel. Az összes üveg difimet kivágom. Ha a te aksidhoz való méretet vennéd elégedett lennél biztos vagyok benne. Nagyon jó a beporlasztása és ha az jó akkor már sokkal lassabban is mehet.
 
Szép lesz. 60 bubi/perc nekem a 160-asba akkor sem volt elég amikor még nem is bubiztak a növényeim. Másodpercben mérve 2-2,5 kellett. Ha nem jó az inline difi vegyél ilyen agyag fejű difit a ga-ban. Hallgattam Luigi-ékre megvettem hallod brutál amit ez művel. Az összes üveg difimet kivágom. Ha a te aksidhoz való méretet vennéd elégedett lennél biztos vagyok benne. Nagyon jó a beporlasztása és ha az jó akkor már sokkal lassabban is mehet.
Melyik az? Dobsz egy linket? Egyébként itthon van a reaktorom, azt is ki fogom próbálni, megvettem, és azóta fel lett hajlítva a szekrény tetejére. Hatásfok tekintetében nincs versenytársa. És nem lóg be semmi az akváriumba.
 
Melyik az? Dobsz egy linket? Egyébként itthon van a reaktorom, azt is ki fogom próbálni, megvettem, és azóta fel lett hajlítva a szekrény tetejére. Hatásfok tekintetében nincs versenytársa. És nem lóg be semmi az akváriumba.
Ez mondjuk így van. Én is a 2 nagyba reaktort használok. Pont az állandó áztatás meg után állítgatások stb. De a nanoba 50 literre nem akartam még egyet összedobni.
Viszont ezt amikor bele dobtam.. Hmmm. ez nem semmi :http://www.greenaqua.hu/hu/aquario-akril-co2-diffuzor-nagy.html
 
Hangulatos lett, a fákat is tök jól válogattad össze.(y)
Egy pici gondolat: a szőlők vége nagyon egyenesen van levágva, gondolom még a metszőolló műve. Esetleg nem gondolkoztál azon, hogy álcázod valamivel?
(pl microsorum, anubias nana, vagy valami hasonló és úgy nézne ki, mint egy haldokló fa, aminek csak az ágvégein van némi lomb... ...csak egy kósza gondolat)
 
Hangulatos lett, a fákat is tök jól válogattad össze.(y)
Egy pici gondolat: a szőlők vége nagyon egyenesen van levágva, gondolom még a metszőolló műve. Esetleg nem gondolkoztál azon, hogy álcázod valamivel?
(pl microsorum, anubias nana, vagy valami hasonló és úgy nézne ki, mint egy haldokló fa, aminek csak az ágvégein van némi lomb... ...csak egy kósza gondolat)
Egyetértek és így is tervezem majd...de még csak most indultunk 5-6 napja. A szőlő is be lesz teljesen mohazva meg a kövek is. De még sok egyéb teendő van, mire odáig eljutok.
 
Back
Oldal tetejére